Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális szülés vagy programoz...

Normális szülés vagy programozott császár? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

14 hetes terhes vagyok az első babámmal,a Telkiben fogok szülni(vagy ott fognak császározni).


Melyik lenne a jobb megoldás?


Köszönöm a válaszokat előre.


2011. okt. 2. 13:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%

Ebből a kérdésből nagy veszekedés lesz megint :)

Minek kérdezel ilyet??? Ha azt gondolod a császár kevesebb fájdalommal jár, úgyis azt fogod választani, hisz nincs vajúdás, csak felkelsz és ott a baba.

Miért Te akarod eldönteni hogy szülessen meg?

2011. okt. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem veszekedést akarok,csak érdekel,hogy melyik a jobb.
2011. okt. 2. 13:50
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
A császár egy nagy hasi műtét. Nehezebb a felépülés is. Én kétszer szültem simán. A másodiknál majdnem császár lett. Hálát adok istennek hogy nem az lett:)
2011. okt. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
43%

Ebben igazán úgyis az tud segíteni aki szült mind2 módon...

Ha magadnak akarsz "jót"(bár nem tudom jónak számít-e 1 hasi műtét,mert a császár az,és nem szülés szerintem) akkor ezt választod, ha a babának akkor hagyod hogy úgy szülessen meg ahogy ő szeretne, és csak legvégső esetben császárral.

Én simán szültem a kislányomat, 6 órás vajúdással, ami első gyereknél azt mondják nem sok.A sima szülést ajánlom, ki lehet bírni!(ha csak a fájdalomtól félsz)

Ha a baba élete forog kockán,akkor válaszd a császárt! Ez az én véleményem!

2011. okt. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Van ahol lehet választani? Nálunk csak akkor császároznak, ha szükséges, nem lehet kérni.
2011. okt. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Szerintem mindenképpen a sima szülés a "jobb" alaphelyzetben,az a természet rendje.Természetesen,ha bármi olyan tényező van,amikor a császár elkerülhetetlen,el kell fogadni.Alapvetően a normál szülés után a felépülés is gyorsabb.

Előre is bocs az offért,de a Telkiben kihez jársz/kinél szeretnél szülni?Mik az eddigi véleményeid?Orvos választás előtt vagyok,sok jót hallottam eddig a Telkiről,de az orvosokat nem ismerem.


Köszi és még1x bocsi:)

2011. okt. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
52%
Teljesen feleslegesnek tartom a császármetszést problémamentes terhességnél. Nem is értem, miért engedik, hogy válasszon a kismama... Én nem engedném.
2011. okt. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
A ketto kozul egyik sem "jobb". ez nem egy olyan dolog, amit altalanositani lehetne. ha valami ismert gond van (elso szules fartartasos nagy babaval, gyenge psziheju anyuka kicsi fajdalomkuszobbel, panikolos)stb akkor a programozott csaszar a jobb, de van aki azert szulne termeszetesen, mert neki az az egyetlen elkepzelheto modja. senki sem fogja megmondani neked, melyik a jobb, ez a te helyzetedtol fugg elsoosorban.
2011. okt. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez nálatok választható??? Én az elsőt császárral szültem (mert 16 óra vajúdás és nagy nehezen kitágulás után nem jöttek a tolók) de most, hogy jön a második még így sem lehet kérni, hogy császár legyen pedig szerettem volna. De csak amiatt mert nekem a vajúdás sokkal borzalmasabb volt a műtét utáni felépülés bár tényleg nagyon elhúzódó volt a tágulási szakasz. Ja, és saját fogadott dokim van akinek a magánrendelőjébe járok nem kevés pénzért és még így sem megy bele a programozott csasziba. Abban egyeztünk meg, hogy majd a végéhez közeledve meglátjuk mi a helyzet de ha minden oké akkor megvárjuk, hogy magától meginduljon és pár órát várunk és ha megint nem úgy haladunk ahogy kellene, akkor nem fogja erőltetni a normál szülés, megműt. Neki az az álláspontja, hogy néhány órát mindenféleképpen vajúdni kell. Bp.Honvéd kórház egyik főorvosa.
2011. okt. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
Én azt hittem nem fogom bírni a természetes szülést. Magamban arra gondoltam, milyen könnyű lehet a császárosnak,csak kiveszik a babát és kész! Az én szülésem szerencsére gyors volt. Első babásként 3 óra alatt meglett a babám, bár amikor lassult a pici szívverése, úgy volt,h megcsászároznak. Állítólag hihetetlen nagy fájásaim voltak,hánytam is. De a doki azt mondta,h megszüljük ezt a gyereket! És így is lett! 3 tolásból kint volt,és én hihetetlen büszke voltam magamra,magunkra,hogy sikerült természetes úton megszületnünk! :))))
2011. okt. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!