Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Farokcsigolya repedés/törés...

Farokcsigolya repedés/törés szülés kapcsán. Hallottatok már ilyet?

Figyelt kérdés
2009. szept. 7. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek is volt. Két héttel előbb szült, mint én, hüvelyi úton. Előfordul, és nagyon kellemetlen tud lenni.
2009. szept. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogy ez szülés következtében történjen meg még nem hallottam. Nekem 15 éve tört el a gerincem, az alsó csigolyáim szilánkosra törtek, de az ortopéd engedett normál úton szülni, és nem is volt semmi gond.
2009. szept. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én már hallottam ilyet, de ismeretségi körömben konkrét esetet nem tudok
2009. szept. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kórházi szobatársammal megesett. Gátvédelemmel szülte a 3. gyerekét, de a farokcsontja eltörött szülés közben. Nem nagyon tudott ülni, de nem csináltak vele semmit. Egyébként a babája elég nagy volt 4,08 kiló és 51 centi, pont akkora, mint az enyém, azért tudom ilyen jól:) és az előző szülése óta eltelt több, mint 10 év.
2009. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A szomszédomnak is eltört szülés közben. Mondjuk óriás bébije született, 5 kg felett volt. Ráadásul teljesen szét is repedt, úgyhogy meg volt szegénynek baja. Hetekig csak úszógumin tudott ülni, de lassacskán begyógyult minden!
2009. szept. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem is nagyon nagy gátsebem lett és valószínűleg eltört vagy repedt a farokcsigolyám, mert még mindig nehezen ülök, pedig már több, mint 1 hónap eltelt.

Akinek van ismerőse, nem tudja véletlenül mikorra gyógyul be teljesen ez a csont? Elég kellemetlen, mert nagyon lassan javulok.

2009. szept. 8. 11:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én még ilyenről nem hallottam, holott már van egy gyermekem, s most várom a kistesót.

Hogy lehet szülés közben eltörni a farokcsigolyát????


Nekem 3750 és 59 centi volt a fiam, de én "csak" repedtem kívül, belül, plusz méhszáj.

2009. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 selender válasza:
Szülés közben simán letörhet... de ha letörik, akkor idővel felszívódik a csont, vagy az a része, ami letörött
2012. febr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!