Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésindítás hogy működik?...

Szülésindítás hogy működik? (kiírt dátum után)

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ha a kiírt dátumra magától nem indul be a szülés, akkor az orvos "elindítja"!

Hogy zajlik ez?Leírnátok, hogy kinek hogy volt?Minnél részletesebben olvasnék erről!Kérjek írjatok kinél hogy volt?pl.megbeszélt odőpontra mentetek a kórházba, aztán mi történt...stb..

Köszi szépen a válaszokat!


2013. febr. 20. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Lányomnál: egy héttel szülés előtt be kellett feküni, mert messze laktunk a korháztól, ráadásul az utviszonyok nem voltak a legjobbak. 27-re voltam kiírva. 29-én leellenőrizték a magzatvizet, és mivel zöldes árnyalatú volt, javasolták a szülés beindítását. este fél nyolckor bekötötték az oxitoxint, másnap 10 körül kezdtem érezni kisebb menzi szerű fájásokat. Sajnos nem akart megszületni a kicsim. Délután fél 5-kor császárral született, mert kezdett elmenni a pulzusa, én pedig iszonyatosan ki voltam már merülve. + ujjnyis volt a max tágulásom. Beöntés nem volt, kaptam egy kis pirulát, állítólag hashajtó volt, bár bennem nem mozgatott meg semmit.
2013. febr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan a méhszáj dönti el, hogyan történjen a szülésindítás. Ha valamilyen szinten nyitott akkor meg lehet kísérelni burkot repeszteni (nem fáj) és Oxytocint bekötni.

Legtöbb esetben, ha zárt a méhszáj, vagy nagyon kicsire nyitott, méhszájérleléssel kezdjük, ilyenkor olyan anyagot teszünk a hüvelybe, ami megindítja a méhszáj tágulását. Ez lehet zselé, vagy kúp, a felhelyezés nem fáj. Kb. 6 óra, míg kifejtik hatásukat. Ekkor kell dönteni hogyan tovább, ha tágult a méhszáj lehet burkot repeszteni stb.

Ha továbbra is zárt, lehet folytatni másnap.

Ez a része kórházanként változik, attól függően, mi a házirend.

2013. febr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam bő egy ujjnyi méhszájjal pár nap különbséggel kétszer is burokleválasztással próbálkozott a dokim, majd a 41 hét betöltése után ballont helyeztek fel, ami kitágított 5 cm-re, ez után sétáltam kb. 3 órán keresztül, hogy teljeseb beilleszkedjen a fej, aztán burokrepesztés, rá 3 órára oxi, mert semmi nem történt. Az oxi megtette a hatását.
2013. febr. 22. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Viktoria1978 ***** válasza:
Sziasztok:) Nekem a kisfiam ma 11 ora 23 perckor lesz pontosan 1 hetes. 41+1 hetesen inditottak Cyototec-kel. (Nemetorszagban elek) Teljesen zart voltam 4 cm-es mehnyakkal, a dokim azt mondta, hogy nem sok eselyet latja, hogy a tabletta jot tesz, lehet hazaküldenek a korhazbol, hogy varjak meeg, hatha megindul magatol, de nem. Bent maradtam a ferjemmel. Elsö nap 3 tablettat kaptam, a mehnyakam 1,5 cm-re rövidült. Estere 3 perces fajasaim voltak, de meg nem az igaziak, a ctg 127 %-ot mutatott, de igazabol nem fajt. Ejszakara bent maradtam, de olyan merteküek voltak a fasaok, hogy nem tudtam aludni, ekkor kaptam vmi injekciot, ez jo volt, 2 orat aludtam, aztan erösebb fajasokra ebredtem, szerettem volna meg egy injekciot, de nem kaptam, pedig jo volt:) 7 orara ert be a ferjem, akkor mar jöttek a normalis fajasok, hogy hol az egyk falnak hol a masiknak döltem. Meg csinaltak egy ctg-t kaptam egy tablettat es elküldtek, hogy meg zart. 9 orara erös fajasaim lettek, ujra ctg, de most fekve, akkor mar a ctg a valos ertekeket mutatta, fel tiz fele elfolyt a magzatvizem, megvizsgaltak es fel centi hijan nyitva voltam. Mondtak meg varunk, együtt susogtunk a ferjemmel, olyan nyomasi kenyszer volt rajtam, ezt az erzest elmondani nem lehet, nem fajdalom volt, hanem en nem tudom. 1,5 oran keresztül susogtunk, ez kemeny volt. Aztan megzületett a kisfiunk:) Szakadtam, meg a vegbelynilasomnal is varrtak. Doki azt mondta kicsi a feje, de nem. 49 cm-rel 3830 grammal es 36 cm-es buksival született. Azt elfelejtettem irni, hogy nem volt eleg, hogy zart vagyok, de a kicsi a medencecsontomon csücsült. Nem sok eselye volt, hogy a szüles beinduljon magatol. Gondoltam csaszarra is, de örülök neki, hogy nem ugy alakult. 2 nap utan jöhettem haza. En is csak lestem, hogy csak 2 nap, de termeszetesen örültem. Az a erdekes, hogy a gatam nem faj annyira, mint az elsö ket szülesemnel. Normalisan tudok ülni, mar az elsö naptol kezdve mindent en csinalok itthon. En is feltem a szülesinditastol, de magatol a szülestöl is:) Meg az emlekek frissek, most ujraelem az egeszet es elmondhatom, hogy az biztos, hogy nagyon fajt, de holnap, akar most ebben a percben megegyszer nekiugranek az egesznek, ha kellene, mert csodalatos dolog. Az nem igaz, hogy a fajdalmat elfelejted, de maga az erzes, hogy egy kis embernek, a sajat gyermekednek adtal eletet, sokkal erösebb es legyözi a fajdalmat. Mindenkinek könnyü szülest kivanok:)
2013. febr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!