Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor illik odaadni a hálapénz...

Mikor illik odaadni a hálapénzt az orvosnak, szülésznőnek?

Figyelt kérdés

Első szülésem lesz, van fogadott orvosom, szülésznőm!

Kérdezni szeretném mik a tapasztalatok, mikor adtátok a borítékot a szülésznőnek, az orvosnak??

Gondolom, nem egyből, és azonnal a baba kibújását követően..Vagy másnap?Hogy szokott ez történni?Mikor illik odaadni, mikor már hazaenged a kórházból az orvos?És a szülésznőnek?

Régóta ismerem az orvost, évek óta hozzá járok, Ő ajánlotta a szülésznőt is, de egyikőjük sem mondott konkrét összeget!Ezért úgy hallottuk/gondoltuk, hogy az orvos a rendszeres terhesgondozás 10X kapja, a szülésznő után meg érdeklődtem, és elég változatos tarifákat mondtak 20-50forint közötti összegekről, más korábban nála szülő kismamák!A szülésznőm nagyon kedves, idősebb, hozzáértő,tapasztalt hölgynek tűnik, CTG után mindíg bezsélek vele pár mondatot!Pont szabin lesz amikor időszerű lesz a szülésem, szóval külön ezért jön be a kórházba!Mi 30.000.-re gondoltunk neki(persze nem tudjuk mi lesz hogy alakul, de így elsőre ennyit szántunk neki)Szerintetek ez az összeg megfeleleő lenne?

Írjatok, hogy kinél hogy volt!

Köszi a válszokat!

40.hkm (pont egy hetem van a kiírt dátumig)


2013. febr. 23. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia én szülésznőt nem fogadtam nálunk ez nem szokás az orvosnak akkor adtam oda amikor kiszedte a varratot három éve szültem nekem 20 ezer forintomba került hál istennek ebben a megyében nem szoktak sokat kérni sőt nem is mondják mennyi a tarifa amennyit gondolunk.
2013. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én utolsó előtti nap szóltam a férjemnek, hogy hozzon borítékot meg pénzt, aztán másnap reggel jött a dokim és szót, hogy menjek mert kiszedi a varratokat. Miután kiszedte odaadtam neki a borítékot, 50ezer volt benne.

A szülésznőmet meg felhívtam, hogy benn lesz-e aznap mikor megyünk haza, benn is volt pont aznap. Pont mikor a férjem jött hozzám akkor futottunk vele össze és megköszöntük neki is a segítséget, neki összeállítottam egy kis csomagot, krémek, csoki, meg 20ezer forint. Nagyon örült, még meg is könnyezte, pedig már jópár szülésnél ott volt. Ez 2 éve volt. Most egyébként én i bajban vagyok, mert várjuk a kistesót és nem tudom most mennyit adjunk majd, főleg, hogy tuti császáros leszek (első is az lett végül), de tuti fogadok szülésznőt is, mert ő tényleg végig lelkiismeretesen ott volt velem!

1 heted van? Hú, szurkolok! Szép és könnyű szülést neked!! :-)

2013. febr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szülésznőm nem volt, de a dokim bejött meglátogatni az utolsó napomon és egyértelmű volt, hogy a pénzért jött.
2013. febr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szóltam nekik h mikor engednek ki minket a kórházból és megkérdeztem h mikor látjuk egymást utoljára,dokinál ez a varratszedés után szokott zajlani,szülésznőnél a beosztástól függ.Az összegek amiket írtál reálisak vagy ennél kevesebb is elég,pénztárcafüggő.
2013. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem szólt a dokim még bent a kórházban, hogy hazamenetelünk előtt mikor jön meglátogatni. Akkor elég ciki volt, mert a férjem óriási dugóba került, így nem ért oda a borítékkal. Miután megbeszéltünk a dokimmal mindent, és részemről egyértelmű volt, hogy nem fizetek, akkor mondta a doki, hogy az anyagiakat intézhetjük a 6 hetes kontrollon is, ugyanis ő még aznap elutazott 2 hétre. Így a varratokat sem ő szedte ki. Tehát alaphelyzetben még a kórházban szokás elintézni, vagy varratszedéskor. :)
2013. febr. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!