Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A magánklinikákon kérésre is...

A magánklinikákon kérésre is végeznek császármetszést? Melyik a legjobb ár-érték arányban?

Figyelt kérdés
Ha esetleg konkrétan dokit is tudnátok ajánlani azt nagyon megköszönném de bármilyen tapasztalatnak örülök! :)
2013. febr. 23. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szinészkéknek, celebeknek igen. Nekik még az állami kórházakban is.

Ide pályázhatsz egy millióért: ivany.hu/poronty/2009/05/21/luxusszules_egymillioert_maganklinikan/

2013. febr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm akart magánklinikán szülni császárral, helyileg nem emlékszem már, hol, de 450.000 ft lett volna. Utána talált egy olyan nőgyógyászt aki kérésre 150.000 ft-t vállalta.
2013. febr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De ha állami kórházban szülsz, akkor a császárhoz kell az osztályvezető főorvos engedélye is, úgy tudom. Ő meg ismeretlenül, nyilván nem fogja a két szép szememért megengedni, neki kell kardiológiai/szemészeti stb orvosi indoklás, nem?

Vagy megmondom a nőgyógyászomnak hogy mit szeretnék, kifizetem és ő meg kreál indokot?


Második, elküldenéd üzenetben hogy kinél szült az ismerősöd?

2013. febr. 23. 16:20
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Csak annyit fűznék hozzá, hogy szültem természetes úton (abszolút fájdalomcsillapítás nélkül) és császárral is.

Ha választhatnék: természetes úton szülnék.

Két óra múlva bátran mászkáltam a lépcsőn, ültem, hajoltam, időben megtörtént a tejbelövellés, tudtam szoptatni, el tudtam látni a babámat egyedül is.

Császár után nem hittem el az első két nap, hogy valaha fel tudok ülni egyedül. El kellett látni, hosszú a gyógyulást, friss műtéti heggel kell emelgetni a babát, kínlódtunk a tejindítással, fejéssel, stb. A mai napig gyenge a hasfalam, vannak érzéketlen területek a heg körül, és kb. egy év telt el, mire egyáltalán el tudtam kezdeni hasizomgyakorlatokat csinálni. Na úgy is néztem ki!


Teljesen felesleges, hetekig-hónapokig tartó kínlódás négy kemény óráért cserébe: nem éri meg.

2013. febr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem mindenki ússza meg néhány órával, én 39 órát vajúdtam.

Te szerencsés voltál de én többet ebből nem kérek!

Volt már pár műtétem is, olyan is ami 8 óráig tartott tehát nem rutinműtét volt mint a császár, mégis 3 nap alatt felépültem.

A seb húzódásával járó fájdalmat sokkal könnyebben viselem mint a vajúdással járó fájdalmat, így inkább maradnék a császárnál!

2013. febr. 23. 16:31
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

keresel magadnak egy dokit,akinek nyíltan előállsz a kéréseddel és megkérded mennyi az annyi.Ha megvásárolható,akkor bevállalja,ha nem keresel másikat,ennyi.


Ha elfogadsz egy jó tanácsot,én a helyedben nem fizetnék,a hosszú heteken tartó fájdalom és nyomorultnak érzés miatt.Mert ilyen leszel egy pár hétig,se fordulni,sem felállni,sem pisilni,nem fogsz tudni a fájdalomtól.Na meg nyomoréknak is fogod érezni magad,mert tehetetlen leszel,kiszolgáltatott :(

És ami még benne lesz a pakliba,hogy lehetséges,hagyni fogják,hogy vajúdj egy kicsit.

2013. febr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Nyomorultnak érzés miatt.. :) Nem tudom miért kell hülyeségeket írni, hetekig tartó fájdalom sem jellemző, csak akkor ha a doki nem megfelelő munkát végzett.

Manapság már széthúzzák az izmot, nem vágják, akkor áruld már el miért ne tudnál kiegyenesedni hetekig és normálisan elvégezni a baba ellátását?

Én kétszer szültem császárral, mindkétszer 24 óra után már lépcsőztem, kint sétáltam az udvaron és velem volt a pici egész nap!

Rengeteg munkatársam, ismerősöm, rokonom szült császárral, kb 30an, közülük egynek sikerült kicsit rosszul (durva életveszélyben volt az anyuka és a baba is, így vágtak mindent mert minden másodperc számított, nem volt idő a finomkodásra) de neki sem tartott hetekig a "szenvedése", harmadik nap már ő is magától állt fel és simán sétált a látogatóival.


Komolyan, ezen a "hetekig tartó szenvedés" dumán még az orvosok is mosolyognak. A császár után kb ugyanolyan nehézségeid lesznek mint annak akit pl vakbél miatt műtöttek, még a vágás is majdnem ugyanakkora. Hány ilyen embert láttál siránkozni és hetekig begörnyedve látni? Túl van dramatizálva ez a császár, én is be voltam sz.rva előtte (nekem EÜ okok miatt kellett, nem azért mert nem szerettem volna szülni) de a dokim mondta hogy az első felkelés nehéz, a többi csak akkor ha elhagyom magam, átadom magam a fájdalomnak és hisztizek.

Van olyan ismerősöm, akit április 8-án megcsászároztak Budapesten, 15-én pedig már Londonban tartott előadást..


Nem kell "belehalni a fájdalomba" és mártírkodni, ennyi az egész!


Egyébként hogy a kérdésedre válaszoljak: menj el egy pszichiáterhez, mondd el neki félelmeid, hogy mi történt veled első szülésednél, ő ír egy papírt amit mindegyik dokinak kötelessége elfogadnia! Így olcsón megúszod (40 ezernél többet egyik pszichiáter sem kér, még Csernus sem:D) és szülhetsz állami kórházban, ami a biztonságotok szempontjából sokkal jobb, mert ott nem csak egy nőgyógyász és egy szülésznő van, hanem egy csomó orvos készenlétben áll ha baj történne veled vagy a picivel! Ezekben a kórházakban is igényelhetsz egyágyas szobát külön fürdővel, 10 ezer/éj áron.

Persze majd a dokinak olyan 20-30%ot csapj hozzá a béréhez! ;)

2013. febr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

39 órát hol hagynak vajudni?ugy tudom 24 óra a max.

éninkább kibirtam volna...de nemjo ha van egy mütéti heged...és ahogy irták,elötte általában hagynak ám kicsit vajudni...

2013. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor felkeresek egy pszichiátert! :)
2013. febr. 23. 17:28
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Az én dokimnál kérhető ha nagyon félsz a hüvelyi szüléstől és nem magánkórházba végez szülést.

7000Ft a terhesgondozás 100.000 Ft a szülés

2013. febr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!