Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mely készítményeknek van a...

Mely készítményeknek van a legnagyobb magnézium tartalma és ár-érték arányban melyik a legjobb?

Figyelt kérdés

Nos magnézium citrátot írt ki nekem a körzeti kh és a körzeti védőnő. 30 db 400 valahány forint, semmit nem ér, legalább is nekem.

A választott orvosom magnerotot javasol, ami ugyan jó, mert volt itthon 10 szem és azt megeszegettem. Jól voltam tőle. De a dokim azt mondta ha nagyon keményedek napi 6 tablettát beszedhetek. Ebből 100 szem 6 ezer pár száz forint.

Tőletek hallottam a Béres magnéziumról. Erről szeretnék véleményt, mennyi a magnézium tartalma a többihez viszonyítva?

Most jobb híján visszatértem a MagneB6-ra, de már ebből is napi 6 szem kell, viszont ebből a 100 szem (2X50db-os) is csak fele annyiba kerül, mint a magnerot.


Nem nagyon foglalkozom az árakkal, mert ha kell megveszem, nem mondom, hogy a pénz nem akadály, de ha kell hát kell. De ha ugyanannyi magnéziumot tartalmaz egyik, mint a másik, akkor nem költök dupla annyit rá.

26 hetes vagyok és néha nagyon keményedek.


2011. máj. 9. 11:31
 1/8 A kérdező kommentje:

Javítás: Magnerot 100X 3800 forint. A 200 darabos a 6 ezer pár száz forint.


Utána néztem a magnézium tartalmuknak:

Béres: 250 mg

Magnerot: 500 mg magnézium+orotát+dehidritát

MagneB6: 48 mg elemi magnézium

Magnézium-citrát: 500 mg magnezium+citrát

A magnerot és a citrát készítményekből az a gondom, hogy nem tudom mennyi a valós magnézium tartalma.

2011. máj. 9. 11:49
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez most végképp nem értem.

Egy kalkulátor szerint magnerotban csak valamivel több, mint 38 mg magnézium található/tabletta. Ez jóval kevesebb, mint a MagneB6-ban.

2011. máj. 9. 12:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Én Bérst szedek napi max. 2 bőven elég.
2011. máj. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Victory82 ***** válasza:
Szia!Én Juvita Magnézium+B6-ot szedek,250mg a magnézium tartalma.50 db-os a legdrágább helyen is csak 1100ft.Én nagyon meg vagyok vele elégedve,ha gondolod megér egy próbát.Üdv.Viki.
2011. máj. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Citrátot szedjél abból hasznosul a legtöbb magnézium (90%). Ez a lgolcsóbb, napi egy alég belőle.

[link]

2013. okt. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem jó választ kaptál,mert az ajánlott magnéziumnak az összetevői rákot,pajzsmirigy alul működést,stb. okozhat,ezért is olyan olcsó!Tehát ezt ne!!!: [link]


A magnézium-étrendkiegészítő kiválasztásakor jó tudni, hogy különböző felszívódású magnézium sókat tartalmazó készítmények léteznek. A dobozokon feltüntetett milligramm jelölés senkit se tévesszen meg, ez ugyanis nem a tablettában lévő elemi magnézium értéket mutatja, hanem az éppen aktuális magnézium só értékét. Két dolog határozza meg mennyire hatékony egy készítmény. Az egyik, hogy mennyi benne az elemi magnézium mennyisége, a másik pedig a biológiai hasznosíthatósága.

Az alábbi magnézium sókat tartom kiemelkedően jónak: citrát por, treonat, orotat, glycinat, taurat.Ilyeneket keressél a neten,de ne legyen benne káros adalékadag és ne legyen hozzáadott kálium,sem kalcium!!!!A magnézium nem olcsó,az biztos.

2015. szept. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2015. szept. 26. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
De akkor miért nem jó a citrici, ha abban is citrát van? Mitől más a por? Az is vény nélkül kapható?
2015. okt. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!