Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy bakotlövés után mikor...

Egy bakotlövés után mikor induljak ugyanabba a kórházba, ahol egyébként nagyon csúnyán bántak velem?

Figyelt kérdés
37hetes vagyok, 3nappal ezelőtt esett meg velem, hogy elég sűrű, a derekamból kiinduló, alig elviselhető fájásaim kezdődtek este, bár az igaz, hogy nem határolódott el 10percekre, vagy 5percekre. Néha 5perc után megint fájt, aztán várt 10et, nem is tudtam elaludni, 2-3óra múlva pedig úgy éreztem, hogy szivárog a vizem. Első szülés, egyedül élek, úgyhogy mentőt hivtam, aki be is vitt a kórházba, de ott kiderült, hogy csak jósló, és valószinűleg folyást éreztem, nem a vizet. De az orvos rettentő bunkó volt, hogy én mégis hogyan képzelem, hogy mentőt hivok emiatt, a nővér kijelentette, hogy nem is kötelesek ellátni, mert nem itt van a bejelentett lakcimem, és legközelebb elküldenek (a bejelentett cimem 300km-re van), majd a kezembe nyomtak egy ambuláns lapot, és hazaküldtek éjjel 2fele gyalog. A kórháztól 4,5kmre lakom...Végigbőgtem az utat. És most mi lesz? Ha nem folyik el a vizem, csak fájásokkal indulok, tényleg elküldenek? vagy a viz mindenképpen elfolyik egy idő után? mert ha igen, akkor inkább megvárom, akkormár csak nem küldenek el. igyis el vagyok keseredve, hogy ide kell mennem szülni, biztos nem lesz túl jó élmény...
2013. márc. 1. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez ostobaság, minden szülő nőt kötelesek ellátni, az pedig csak akkor derül ki, hogy valóban megindult a szülés, ha már ott vagy. Ettől teljesen független, hogy valaki a kerületben lakik vagy 300 km-re. Felháborító, ahogyan az egészségügyisek viselkedtek veled! Nem tudom, mennyire van lehetőséged magándokihoz fordulni, de ha van rá kereted, akkor a helyedben keresnék valakit. Ha nincs erre lehetőség, akkor ismerőshöz nem tudsz bejelentkezni ideiglenesre? Ha ez sem lehetséges, akkor gondolj arra, hogy a babád egészsége a legfontosabb és ne csinálj ügyet abból, hogy bemész a kórházba, akár feleslegesen is. Inkább menj be, minthogy a kicsinek baja legyen!! A bunkókkal meg ne foglalkozz!
2013. márc. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én legközelebb is mennék ha így fáj!

Az a dolguk hogy ellássanak!

Nem mindenkinek folyik el a víz,, 10 perces fájásokkal indúlni kell!


Sajnos ez ilyen, ha nem szülsz, nincs gondd, hazaengednek, és akkor mindenkinek úgy kell mennie ahogy tud, taxi, busz, rokon, barát!

Mondd meg legközelebb első baba, honnét kellene tudnod milyen ha fáj, igazi-e vagy jósló....

Na meg hogy szabad kórház válSztás van, jelented a betegjogi képviselőnek ha továbbra is lekezelő!

Nem sok esélye van hogy nála szülsz, nem minden este ugyan az az ügyeletes!

Hol az Apa?

Nincs egy barátnő aki ilyenkor segítene?

2013. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az anyagi kereteim nem engedik a választott orvost, albérletben lakom pesten egyedül, és a főbérlőm nem engedi, hogy bejelentkezzek ide. A szüleim nem laknak messze (20km), de nem akartam őket éjjel felhivni, meg amúgyse hiszem, hogy tudtak volna segiteni. A nővér azt mondta, hogy nekik csak területi ellátási kötelezettségük van, úgyhogy elküldhetnek még elfolyt magzatvizzel is. Nagyon megijedtem. Egyébként megnevezem, ez a Bajcsy kórház volt...
2013. márc. 1. 23:10
 4/9 anonim ***** válasza:
A Bajcsy volt az ügyeletes kórház, vagy egyébként is ott fogsz majd szülni?
2013. márc. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pesten merre laksz?
2013. márc. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2013. márc. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a 10.kerületben lakom, és ez területileg a Bajcsyhoz tartozik, a mentő megkérdezte, hogy van e valahol választott orvosom, mondtam, hogy nincs, igy automatikusan a Bajcsyba vitt.
2013. márc. 2. 00:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Szegénykém! Komolyan megszakad a szívem, hogy nagy pocakkal, hidegben kilöktek az utcára!

Ilyet nem lehet csinálni!!!!

Én is kórházban dolgozom, és a jósló fájást először kivizsgáljuk a szülőszobán (méhszáj, CTG) és ha ez bizonyítja, hogy tényleg csak jósolsz, akkor felveszünk osztályra, hogyha reggele/másnapra tényleg beindul ne kelljen újra bebumlizni. Első szülésnél egy csomó kismami jön be, mert még nem tudják megítélni milyen a valódi vajúdás! Ez teljesen normális, honnan is tudnák!!!!

Elképzelhetetlen, hogy emberek ilyen szívtelenségre képesek!!!

Én akkor sem mennék oda szülni, ha fizetnének érte!!! Nyilván, ha nincs más választásom kénytelen lennék.

Amúgy mérd a fájásaid rendszerességét! Tényleg óramű pontosak tudnak lenni, ha már 5 perceseknél jársz, tuti be tudsz menni.

2013. márc. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésedre is válaszoljak: bármikor, ha úgy érzed, hogy orvosi segítségre van szükséged, nyugodtan menj be a kórházba. Nem a véleményükre vagy kiváncsi, hanem arra, hogy szakszerűen ellássanak. Lehet, hogy te "baklövésnek" érzed, amiért feleslegesen bevitetted magadat, de nem követtél el semmiféle hibát. Inkább lásson tízszer feleslegesen az orvos, mint egyszer sem, ha tényleg szükség lenne rá.
2013. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!