Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után a 2 órás megfigyel...

Szülés után a 2 órás megfigyelés, hogy történik?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy a szülőágyon kell "terpeszben" maradni és úgy feküdni amíg a 2 órás megfigyelés tart? vagy átraknak egy másik ágyra ott bent? vagy hogy van ez? (egyébként miskolc semmelweisben fogok szülni). Köszi
2013. márc. 6. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a szülőszobában van a pihenés, de ha épp sok szülés van, akkor kitolnak a folyosóra. Engem sokáig varrt a doki, utána feküdtem az ágyon, és felhívtam a rokonokat, hogy szóljak, megszületett a baba. A végén hozta a szülésznő az ágytálat, pisiltem, és utána toltak ki a szobába.
2013. márc. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 liony20 ***** válasza:
nálam úgy működött hogy bent hagytak a szülőáhgyon semmit nem mondtak mármint hogy terpeszbe legyen a lábam ahogy kényelmes szerintem és senki nem jött be megfigyelni csak én a baba meg a férjem volt bent
2013. márc. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem úgy zajlott, hogy miután elvitték a babát ellátni, akkor apa vele ment, engem pedig összevarrt a doki, tehát végig a szülőszobán voltunk. Utána visszahozták a lánykámat, megszoptathattam, utána őt elvitték a csecsemősök éjszakára (este szültem). Kezdetben ott volt még a szülésznőm, segített felöltözni, utána ki is ültem az ágy szélére (végig ugyanazon az ágyon voltam, ), nem kellett végigfeküdni sem, megvárta a szülésznő, hogy nem szédülök, hogy üldögélek az ágy szélén, mondta, hogy egyek-igyak (mondták előre, hogy jó ha van 2 dl-es dobozos gyümilé...nah abból lenyomtam kettőt is, meg etten egy műzliszeletet, da az annyira nem csúszott). Aztán kettesben hagytak minket apával, majd amikor lejárt a 2 óra értem jött a szülésznő és elvitt a szobámba.
2013. márc. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én varrás után lemásztam a szülőágyról és átmentünk egy pár méterre levő szobába. Ott volt velem a férjem is, meg a baba is a cicimen. Gyönyörködtünk benne és gyorsan elrepült a 2 óra. Közben a szülésznő megkatéterezett, mert nem tudtam pisilni. Aztán átültem egy kerekesszékbe és betolt a szobába, a férjem oda már nem jöhetett.
2013. márc. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nálunk ott maradtam az ágyon olyan ágy volt amit csak valahogy át alakitottak miközben feküdtem rajta, mikor végzett a varással betolták a picit, aztán otthagytak minket, én úgy emlékszem hogy a lábaim terpeszben voltak hogy ami kiakart folyni az ki tudjon, amikor letelt a két óra elvitték a picit engem ki kisértek a fürdőbe kinyitotta a szülésznő a zuhanyzót és mondta hogy pisiljek aztán felkisértek az osztályra
2013. márc. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nálunk is úgy volt hogy terpesztettem de nem nagyon azt nézték hogy mennyi vér távozik,közbe kicserélték a lepedőt alattam. aztán elküldtek zuhanyozni ott pisilhettem is aztán a két lábamon mentem a szobába erre nagyon csodálkoztak mert tolószékbe akartak vinni de én nem akartam beleülni. másnap jött a főorvos úr is aki szintén csodálkozott hogy "maga az aki a két lábán jött fel ide?" . komolyan olyan voltam mint aki nem is szült.
2013. márc. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
a szülőágyon maradtam, de nem terpeszben, hanem ahogy kényelmes volt. Aztán nálam nem is 2 órás volt a megfigyelés hanem vagy 6 mert annyi vért vesztettem hogy akárhányszor akartak előtte leszedni az ágyról, már az üléstől is ájultam.
2013. márc. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi mindenkinek! :)
2013. márc. 6. 15:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem a vajúdóba vittek a megfigyelésre, ahol a 2 órából 8 óra lett, mert annyira véreztem. A szülésznő folyton nyomkodta a hasam, jegelték is, infúzióztak, vért vettek, mérték a vérnyomásom, folyton itattak, de a legrosszabb az volt, fél napig nem láttam a fiam.
2013. márc. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!