Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyen esetben mi a teendő?...

Ilyen esetben mi a teendő? Hogyan érhetném el hogy császározzanak?

Figyelt kérdés

Szívritmuszavarom van és nem zár rendesen az egyik billentyűm, így minden egyes dobbanásnál visszafolyik egy kis vér.

16 éves koromban derült ez ki, a doki akkor rögtön eltiltott mindenféle olyan sporttól ahol nehéz súlyokat kell emelgetni illetve olyan tevékenységtől ahol erőlködni kell. Gyógyszert is kellet szednem és azt mondta ha teherbe esek azonnal menjek vissza hozzá, ő ír egy papírt hogy nem szülhetek hüvelyi úton és akkor megcsászároznak.


Na ez volt 10 éve, azóta az a doki sajnos meghalt, a kórház személyzete szinte teljesen kicserélődött, teljesen új, fiatal dokik vannak.

Elmentem a kardiológiára a leleteimmel és elmondtam nekik mi a helyzet. Azt mondták ne hisztizzek ezer nő szült már szívritmuszavarral és hogy ők ugyan nem fognak nekem orvosi szakvéleményt írni, ha megcsináltam, szüljem is meg, nem fogok belehalni.

Magánrendelésre nem tudok elmenni, mert egy kisvárosban élek, itt a két magánrendelés van csak és mindkettőt a kórházban dolgozó dokik csinálják, szóval ott sem fogok kapni papírt.


Ilyenkor mégis mit tehetnék? Tudom én is, hogy képtelen lennék megszülni, nem bírná a testem, a legkisebb erőlködéstől is felmegy a pulzusom 170 körülire, a szülés pedig elég erőteljes erőlködés és nem csak rövid ideig.


Ha esetleg egy másik városból kérek kardiológiai szakvéleményt egy magándokitól akkor azt el kell fogadniuk? Vagy hogy működik ez? Teljesen tanácstalan vagyok..



2013. márc. 9. 14:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Attól, hogy az orvos már nincs a kórházban még a beteg kartonodban szerepelnie kell.
2013. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Pf bakker, mi az hogy ezer nő szült már szívritmuszavarral??

Hihetetlen egyes orvosok mit meg nem engednek maguknak..

Nekem is problémák vannak a kéthegyű billentyűmmel és nekem is visszafolyik a vér illetve nekem kb percenként 6-7 extrám van.

Nálam fel sem merült a hüvelyi szülés lehetősége egyből mondták hogy császár, mert a te esetedben bizony bele lehet halni a szülésbe.

Hagyd a fenébe ezeket a bunkó tudatlan dokikat, nem tudsz másik kórházban szülni? Valahol a közelben nincs egy megbízhatóbb?

2013. márc. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom ez melyik kórház de számomra nagyon furcsa hogy ennyire hülyék lennének a dokik?? 170 es pulzus az nagyon durva. Manapság pont hogy a fokozott biztonság felé mennek szülés tekintetében, semmit se kockáztatnak, inkább császároznak minden esetben ami kicsit is kérdéses, mert nem hiányzik nekik a pereskedés. Szóval fura nekem ez hogy így állnak hozzá. Én másik városba mennék akkor. Egyébként most akkor nincs saját kardiológusod jól értem?
2013. márc. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Bárhonnan orvosi szakvéleményt, azt el kell fogadniuk. Ha a saját városod orvosaiban nem bízol, akkor menj máshova és kérj véleményt.


"Azt mondták ne hisztizzek ezer nő szült már szívritmuszavarral és hogy ők ugyan nem fognak nekem orvosi szakvéleményt írni, ha megcsináltam, szüljem is meg, nem fogok belehalni."


Azért ezt mondani elég nagy bunkóság volt a részükről. A helyedben én sem bíznék meg bennük.

2013. márc. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Első: mint említettem az összes papíromat vittem magammal, rajta van minden, de nyilván 16 éves voltam akkor, hát nem írta rá hogy nem szülhetek. :)

Megcsinálták egyébként a szívultrahangot a kórházban is és látták hogy nem záródik rendesen a billentyűm meg az EKG görbém is össze vissza van mégis azt mondták ez nekik nem indok a császárra..


Második: Hát a legközelebbi kórház tőlünk (az ittenin kívül) 60 km-re van..

2013. márc. 9. 14:45
 6/17 anonim ***** válasza:
46%
Ha szülés közben arra utaló jelet látnak, hogy felmegy a pulzusod, a vérnyomásod, veszélybe kerül a baba, vagy te, akkor azonnal meg fognak császározni.Tudják mit csinálnak. Elhiszem ,hogy félsz, de ha látták a leleteidet és így döntöttek, akkor nyugodj meg.
2013. márc. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Én bennem ,még egy dolog merült fel. Nem lehet azt várja a két magán orvos, hogy az egyiket felbéreld és egy kis hálapénzért megcsinálja.
2013. márc. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

170-es pulzussal és szívritmuszavarral meg visszafolyó vérrel esélytelen hogy meg fogod tudni szülni, felesleges szenvedni.

Nagyon durva megterhelésnek tennék ki a szíved ha hüvelyi úton szülnél, nem biztos hogy ilyen alapbetegségekkel bírná.


Én sem értem egyébként hogy lehetnek ilyenek, de szerintem is menj egy másik kórházba, másik dokihoz!

2013. márc. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menj el másik városba másik orvoshoz. Egy barátnőm hasonló panaszokkal küzd, és nemhogy szülni nem szülhet természetes úton, volt olyan, hogy két lépcsőfokot nem léphetett, most már szerencsére azért jobban van. Én azért megbeszélném ezt a nőgyógyászommal is. Nekem már más problémára például ajánlott orvost a nőgyógyász. Azért ők ismerik egymást valamennyire, és lehet, hogy még szólni is tudna az érdekedben.
2013. márc. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ a többieknek is! :)


Harmadik válaszoló: nem, nincsen fogadott kardiológusom jelenleg. Sosem volt, régebben ahhoz a dokihoz jártam aki megállapította a betegségem és aki azóta meghalt. Eddig kétévente jártam kontrollra, akkor is ugyanezek a dokik, ugyanezek az ápolók/asszisztensek végezték a vizsgálatokat (ultrahang, EKG, terheléses) és még mondták is hogy milyen érdekes eredményeket produkálok és nyomatták egész vizsgálat alatt hogy aztán kíméljem magam rendesen! Most meg.. Hát most meg már úgy látszik nem szeretnék hogy kíméljem magam rendesen. :)


szandrus88, alapjáraton ilyen 120-130-as pulzusom van úgy hogy fekszem és nézem a TV-t, ha mondjuk porszívózok akkor felmegy 150-re, ha meg mondjuk egy nagyobb szatyrot kell hazacipelnem a boltból akkor máris 170, úgyhogy elég valószínű hogy már az első nyomásnál felmenne kb 200-ra.. A vérnyomásom pedig emellé nagyon alacsony, 75-80/50-60, az eddig mért legmagasabb az 110/62 volt, ami ugye alapjáraton még szintén alacsony vérnyomásnak számít.. Szóval nem értem mi kell még nekik, hogy elhiggyék - nem szimulálok..


Hetes válaszoló: Nem tudom, lehet ere vágynak, de akkor meg miért jelentették ki hogy ők ugyan nem adnak, arra ne is számítsak?

2013. márc. 9. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!