Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyen esetben mi a teendő?...

Ilyen esetben mi a teendő? Hogyan érhetném el hogy császározzanak?

Figyelt kérdés

Szívritmuszavarom van és nem zár rendesen az egyik billentyűm, így minden egyes dobbanásnál visszafolyik egy kis vér.

16 éves koromban derült ez ki, a doki akkor rögtön eltiltott mindenféle olyan sporttól ahol nehéz súlyokat kell emelgetni illetve olyan tevékenységtől ahol erőlködni kell. Gyógyszert is kellet szednem és azt mondta ha teherbe esek azonnal menjek vissza hozzá, ő ír egy papírt hogy nem szülhetek hüvelyi úton és akkor megcsászároznak.


Na ez volt 10 éve, azóta az a doki sajnos meghalt, a kórház személyzete szinte teljesen kicserélődött, teljesen új, fiatal dokik vannak.

Elmentem a kardiológiára a leleteimmel és elmondtam nekik mi a helyzet. Azt mondták ne hisztizzek ezer nő szült már szívritmuszavarral és hogy ők ugyan nem fognak nekem orvosi szakvéleményt írni, ha megcsináltam, szüljem is meg, nem fogok belehalni.

Magánrendelésre nem tudok elmenni, mert egy kisvárosban élek, itt a két magánrendelés van csak és mindkettőt a kórházban dolgozó dokik csinálják, szóval ott sem fogok kapni papírt.


Ilyenkor mégis mit tehetnék? Tudom én is, hogy képtelen lennék megszülni, nem bírná a testem, a legkisebb erőlködéstől is felmegy a pulzusom 170 körülire, a szülés pedig elég erőteljes erőlködés és nem csak rövid ideig.


Ha esetleg egy másik városból kérek kardiológiai szakvéleményt egy magándokitól akkor azt el kell fogadniuk? Vagy hogy működik ez? Teljesen tanácstalan vagyok..



2013. márc. 9. 14:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A nődokid mit mond, vele kéne megbeszélni a császárt, lehet egyből ő is azt javasolná.
2013. márc. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Üdvözöllek a szívproblémások körében! :))


Nálam is hasonló a szitu, csak annyi különbséggel, hogy nekem pillanatokra le is áll a szívem, ha sokk hatás éri a szervezetem.


Nekem ettől függetlenül sürgősségi császárom volt, de alapból programozott voltam első perctől.

Kérdés nem volt e felől. Az orvosom (kórházba jártam hozzá) bekért minden leletet. Konzultált pár orvossal, szülésznővel, majd az EKG eredményeim (siralmasak voltak) után lett eldöntve (kb. 12. héten), hogy progis leszek.


Egyébként az első találkozásunkkor már kiíratott tp-re. Végig itthon voltam és feküdnöm kellett.

Gyógyszert előtte nem szedtem, mert akiknél jártam fiatalkoromtól kezdve, azok azt mondták, hogy túl fiatal vagyok ehhez a problémához és majd kinövöm.


A pulzusom nekem 120/80 volt alapjáraton, ami nagyon jó. Viszont volt olyan, amikor konkrétan a védőnő közölte, hogy alap állapotban most jelenleg halott vagyok, legalábbis az értékek szerint.

Sokan csodálkoztak, hogy vagyok képes arra, hogy éljek. Mármint a szervezetem hogy tartja életbe a testem.


Érzéstelenítővel császároztak, az altatás kizárt volt.

Kaptam előtte kábítót, hogy ne alakuljon ki a stresszes, idegrázós állapot.

A császár közben kétszer sípolt be a gép, hogy megállt a szívem, de közben életben voltam. Kaptam vénásan injekciót.


Egészségesen született a lányom és szerencsére nekem is problémám.

Most várjuk a második gyermekünket. Szintén progis császár lesz, a szülészemnél.


Egyébként az egyik nőgyógyász (amíg nem volt fogadott orvosom) elakart küldeni terheléses EKG-ra. Közöltem vele, hogy addig álljon fél lábon, amíg engem ott meglát.

2013. márc. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%
Most 60 km, vagy az életed? Gondolkozz kicsit, a helyedben megpróbálnám azt a másik kórházat!
2013. márc. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
*nekem sincs problémám
2013. márc. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
90%

60 km miatt "aggódsz"?!


Én 120 km-rel arrébb (Szolnokon) fogom szülni a második gyermekünket az orvosomnál.

Képes vagyok érte elmenni a világ végére is, ha kell!


Sürgősségi császáros voltam.

2013. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha ennyire sz.rnak a vizsgálati eredményre, mégis minek csináltatnak az emberrel ekg-t a terhesség elején?

Szerintem a te esetedben pont hogy indokolt a császár. Nem tudom mit tehetnél. Szülészorvosod van? Vele beszéltél erről a problémáról? Megnyugtatásképp írnék azért annyit, hogy a szülés eleje még nem kifejezetten megerőltető, így még akár út közben is voksolhat a személyzeted a császár mellett. Lehet, hogy csak végszükség esetén hajlandók rá, az meg út közben derül ki, hogy tényleg kell-e. Sztem am. indokolt lenne.

2013. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem keresd fel a az illetékes betegjogi képviselőt, és nála kérj tanácsot. Minden eü. intézménynél fel kell tüntetni, hogy ki az a személy. Ezt nem hagynám annyiban!!
2013. márc. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!