Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaki alapból egészséges,...

Ha valaki alapból egészséges, viszont nem akar szülni és ezért a 32. héttől tudatosan sok (napi minimum 3-4 csésze) kávét iszik azért, hogy felmenjen a vérnyomása és fel is megy, akkor tényleg megcsászározzák?

Figyelt kérdés
Hallottatok már erről? Igaz lehet vagy csak mende-monda?

2013. márc. 14. 13:23
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Az egyik anyuka mesélte, hogy túlhordta a babát és befektették megfigyelésre. Reggel ment volna a kávéautomatához és pont összefutott a dokival aki nem engedte hogy igyon és visszaküldte a szobába. Ő nem értette hogy miért, aztán egy nővér mesélte neki, hogy egyes körökben ez mostanában (legalábbis azon a környéken) nagyon menő, hogy sok kávét isznak (van aki sunyiban még cigizik is) és/vagy jól felpörgetik magukat, amitől megnő a pulzusuk/vérnyomásuk aztán gyors beesnek a kórházba hogy milyen rosszul vannak, rossz lesz az eredményük is és megcsászározzák őket. Állítólag ott nem egy ilyen élménye volt már a dokiknak és a nővéreknek.
2013. márc. 14. 14:11
 22/35 A kérdező kommentje:
24 jaj, nehogy szívinfarktust kapj itt nekem! Nyisd ki az ablakot és vegyél mély levegőket!
2013. márc. 14. 14:11
 23/35 anonim ***** válasza:
63%
szomorú...
2013. márc. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Egyébként a 20-as válaszolónak: szerintem eddig is ugyanúgy féltek tőle, 20, 50, 100 vagy 200 évvel ezelőtt is, csak akkor még nem volt ilyen programozott császárokra lehetőség.

Most már van, úgyhogy aki elegendő pénzzel rendelkezik az él ezzel a lehetőséggel (vagy pedig egyéb, nem túl egészséges praktikákat alkalmaz)

2013. márc. 14. 14:15
 25/35 anonim ***** válasza:
73%
Hogy okozhatja a halálát? Nagyon könnyen, mivel az anyuka tartósan magas vérnyomása a magzatra is hatással van, és olyan agyi rendelllenességeket okozhat, amik az élettel összeegyeztethetetlenek. Szerintetek véletlen, hogy a magas vérnyomásdos kismamáknak annyi kontrollon kell részt venniük?
2013. márc. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
74%

Jézusom, ez komoly?

Ha tartósan magas a vérnyomásod, akkor befektetnek a kórházba és infúzión kapsz magnéziumot és vérnyomáscsökkentő gyógyszert. Én két hetet feküdtem bent 36-38. hét között. Szerencsére lement a vérnyomásom a gyógyszer hatása miatt, de végig kellett már szednem a gyógyszert szülésig. Tudod milyen az, hogy terhesen magas a vérnyomásod? Nekem 170/100 volt, de nem a kávé miatt, mert nem is ittam, hanem toxémia gyanú miatt. Folyamat szédülsz és káprázik a szemed, a közérzeted egyenlő a nullával és bármikor bekövetkezhet agyvérzés nálad és a babánál is, mivel a szíved háromszor annyit dolgozik mint nem terhesen és ez megerőltető a vénáknak is, pláne ha magas a vérnyomásod is.

Úgyhogy jól gondolkozz el ezen. Ja és amúgy hüvelyi úton szültem meg, 120/80-as vérnyomással a gyógyszer miatt, majd szülés után le is ment 80/60-ra, mikor még mindig szedtem a gyógyszert. Egy orvos nem hülye.

Ha félsz a szüléstől, kérj pszichológustól szakvéleményt, ha az alátámasztja, akkor megcsászároznak ingyen is!

2013. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
53%
Nekem eszembe sem jutott volna soha, hogy én direkt a császrt válasszam... Nem is féltem a szüléstől. Tudtam, hogy fájni fog. És?? Erős nő vagyok... És falra mászok az olyan nőktől, akik direkt azt akarják.
2013. márc. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
A kedves anyukának, aki üzenetben le primitív barmozott üzenném, hogy tanuljon meg olvasni és szöveget értelmezni!
2013. márc. 14. 15:20
 29/35 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem hülyeség az egész.Sokkal egyszerűbb epidurális érzéstelenítést kérni.Azért nem kell fizetni és úgy nem is fáj.Legalábbis van akinek egyáltalán nem van akinek fáj de csak kevésbé.
2013. márc. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

:-DD Annyi sok okoska van itt, szerintem aki üzenetet írt neked az nem jutott el a második oldalig, örült, ha egyszerre egy ilyen hosszú, sok információt tartalmazó kérdést fel tudott dolgozni.


Egyébként a kérdésedre a válasz: ilyen tényleg van, én nővér vagyok, volt már olyan hogy bekerült hozzánk egy anyuka 200/130-as vérnyomással, 160-as pulzussal pár órás megfigyelés után teljesen normalizálódtak az értékei és kiderült, hogy mesterségesen tornázta fel magának, kávét, kólát és energiaitalt ivott majd jól befűtött a lakásban (a magas hőtől nőhet a vérnyomás) és még direkt idegesítette magát szóval brutális tüneteket produkált..


Nem azért hogy gonoszkodjak de ilyet egy bizonyos csoport csinál, az említett kismama is "sokat volt a napon" már ha értitek.. :)

2013. márc. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!