Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csinálhat egy doki ilyet?...

Csinálhat egy doki ilyet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Avagy megteheti-e egy nőgyógyász azt, hogy a kismamának azt mondja császármetszés lesz, a terhesség közben végig erre készülnek, ám mikor a vártnál hamarabb elfolyik a magzatvíz, nem egyből a műtőbe tolja hanem hagyja vajúdni és hüvelyi úton megszülni annak ellenére hogy ez nagyon kockázatos a kismamára nézve?

2013. márc. 18. 17:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Jézusom, dehogyis!

Ez egy konkrét, megtörtént eset amit leírsz vagy te vagy a kismama és ettől tartasz?

2013. márc. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván az orvos dönti el, hogy a kismamának és a babának melyik szülési mód a legjobb.
2013. márc. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Igen, megteheti, ő dönti el kockázatos-e vagy sem!

Szülés közben is dönthet úgy, ha nem megy, majd akkor megcsászároz, de a császár hoz több doki véleménye is kell, egyedül nem dönthet!

2013. márc. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Ha már a terhesség elejétől császárra készültek, akkor valószínűleg az okkal történt, tehát már előre tudható volt, hogy az anyuka nem tud vagy nem szülhet hüvelyi úton.

Ilyen esetben az orvos nem gondolkozhat magzatvíz elfolyásnál azon, hogy mi jó vagy hogy hagyja-e vajúdni, mert akkor bűncselekményt követ!


Az más, hogy mondjuk farfekvéses a baba és a 30x-edik héten azt mondják hogy oké, akkor császár lesz de idő közben megfordul és mégis hagyják megszülni.

De ha az elején ki lett jelentve hogy császár lesz akkor szóba sem jöhet a hüvelyi szülés, mint olyan!

2013. márc. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is azt gondolom, hogy inkább az a valószínű, hogy egy sima hüvelyi szülésből császár lesz, de fordítva nem tudom elképzelni. Okkal kezdtek rögtön császárral. Az egyetlen dolog, amit el tudok képzelni, hogy a kismama nem megy be időben a szülészetre, amikor megindul a szülés, és túl a felé, kitolás előtt, amikor látszólag sima az ügy mégis, a feltételezések ellenére, akkor már azt mondja, hogy "nyomjon"... de amúgy nem tudom elképzelni, hogy saját magát, és 9 hónap gondolkodási idejét felülbírálná néhány óra alatt. Orvos ilyet nem tesz, szerintem.
2013. márc. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha elfolyt a magzatvíz,lehet annyira előrehaladott a szülés hogy elindult a baba,és nem lehet császár,mert "visszahúzni" nem lehet a szülőcsatornából.
2013. márc. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen, konkrét szitu, egyik barátnőmnek születésétől fogva szívproblémái vannak, kardiológusi szakjavaslata van arról hogy semmiféleképp nem szülhet hüvelyi úton.

A nőgyógyászával ezt meg is beszélték, március 22-én császározta volna meg, de múlt héten szombaton elfolyt a víz és a doki azt mondta próbálja meg először megszülni, holott másik orvos megtiltotta neki ezt.

Szülés közben kétszer állt le a barátnőm szíve, először még sikerült újraéleszteni simán, akkor más a doki is megijedt és tolta egyből a műtőbe. De császár közben is leállt egyszer, az nagyon necces volt mert 5 percig élesztették újra, egy hajszálon múlt az élete..

2013. márc. 18. 17:18
 8/13 anonim ***** válasza:

rossz olvasni, hogy van ilyen felelőtlen, aki orvosnak hívja magát. én amint lehet, dokit váltanék és névtelenül ugyan, de megemlíteném az orvosi kamarának, esetleg még a neten is szétkürtölném, hogy kit nem ajánlok.


a lényeg: és azóta jól vannak?

2013. márc. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jézus Isten!! :O

Van ilyen?? :O Én a barátnőd helyében tutira beperelném az orvost..majdnem ott maradt a műtőasztalon,majdnem anya nélkül maradt a kicsi!!!Én feljelenteném,az kórházi zárójelentésre úgy is rá kellett írniuk,hogy komplikációs szülése volt,és ezzel már el lehetne menni a rendőrségre!!Én még kártérítést is kérnék az tuti!!Már csak azért is feljelenteném,hogy a következő kismama és baba aki ennek az orvosnak a keze alá kerülne,biztonságban legyenek!!!

Amúgy ez hol történt?Melyik kórházban?


32+6 hkm

2013. márc. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Barátnőmmel is ez történt. Ikreket várt, de a babák fekvése miatt császárra készültek. Mégis, amikor bementek, hogy elfolyt a magzatvíz, akkor közölte, hogy mégis mehet hüvelyin, pedig a babák fekvése nem változott, és pont amiatt mondta, hogy kizárt a hüvelyi. 18 órát vajúdott, majd leesett a gyerek szívhangja, rohamcsászárral mentették meg őket. Szerencsére a gyerekeknek nem lett bajuk, de mégis mire volt ez jó?
2013. márc. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!