Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a helyzet az apa látogatási...

Mi a helyzet az apa látogatási jogával, ha ő Magyarországon dolgozik, én pedig Ausztriában vagy Németországban szeretném megszülni és nevelni a babámat?

Figyelt kérdés
Ezen felül tudja valaki, hogy mi a helyzet a fent említett országokban, ha ott születik a baba, jár neki vagy a mamának valami, esetleg kell valamilyen törvényre figyelni?
2013. jan. 24. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs ott bejelented lakcímed, vagy munkád, akkor nem jár. De ott még többe kerül egy szülés ha nincs biztosításod. Az apa nem akar veletek menni? Vagy elváltatok? Ha nem vagytok összeházasodva, a te nevedre kerül a gyerek, csak te leszel a törvényes képviselő, amennyiben az apa nem ír alá a helyi önkormányzatnál egy apasági nyilatkozatot. De ettől függetlenül is igényt tarthat a gyerekre, hiszen az övé, csak akkor gondolom bírósághoz kell fordulni a láthatási jogáért.
2013. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már terhes vagy? Ausztriában vagy Németországban? Nem is tudod, hova akarsz menni? Miért akarsz elmenni az apa nélkül?
2013. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Közel a szülés, de az apával még a terhesség elején szétváltunk. Gondoltam a gyerekre nézve jobb lenne, ha külföldön nevelkedne, két nyelvet egyből elsajátíthatna profi szinten.

Csak érdeklődtem, hogy mi a helyzet a láthatósági jogával az apának, ha az anya külföldön szül és ott neveli a gyerekét. Vagy tilos nekem egyáltalán kimenni a gyerekkel az apa beleegyezése nélkül?

2013. jan. 24. 13:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs beleegyező nyilatkozat arról, hogy ő az apa, akkor elmehetsz. Főleg ha van ismerősöd, családtagod ahova van hova menned kinn, akkor menj. Sok sikert!
2013. jan. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De sztem már szüld meg itt, mert ott nem biztos, hogy ingyen ellátnak.
2013. jan. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!