Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valami baj lehetett?

Valami baj lehetett?

Figyelt kérdés
Már kórházban feküdtem 4 napja,amikor beindult a szülés,fájások,elfolyt a magzatviz. Nagy mennyiségü volt,de szintelen. Majd a szülöszobán még egy nagy adag elfolyt,az már zöldes volt. Tölem kérdezte a szülész,hogy eddig is zöld volt? Mondtam,hogy nem. Többet nem is foglalkoztak a témával. A szülésnél minden rendben volt, 10/10-es Apgar. Majd otthon a zárójelentésen olvastam,hogy a baba nyakára volt csavarodva a köldökzsinór. A kérdésem az,hogy mitöl volt zöld a magzatviz? És gyakori,hogy a baba nyakán van a zsinór? Mert ezt szülésnél nem emlitették.
2009. szept. 16. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A magzatvíz attól volt zöld, mert a picid belekakilt. Gondolom utána hamarosan megszületett, mert így nem hagyhatják sokáig. Az pedig gyakori, hogy a nyakára van csavarodva a köldökzsinór, de mivel nem okozott ezek szerint problémát, nem idegesítettek vele feleslegesen.
2009. szept. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
10/10-es Apgarral ne rágódj ilyeneken:)
2009. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekm 9/10 volt, és a nyakán volt, nekem sem mondták, de én hallottam, h az orvos mondta a szülésznőnek. Mikor rákérdeztem, elmondták, h nem volt rászorulva, hanem mint egy sál, végig volt vetve rajta.

Semmi gond nincs veletek, és igen, a kaki miatt volt zöldes.

2009. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kétszer volt körülötte a nyakán és egyszer a törzsén, de nem volt zöldes a magzatvíz, és hála az égnek egészségben megszületett!!!

Szerintem sem kell már ezen gondolkodni, ha minden rendben!Minden jót.

2009. szept. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A zöld magzatvíz csak annyit jelent, hogy belekakált a pici babád. Ennek semmi jelentősége. Akinek 40. hét után születik a babája, éppen ezért nézik a magzatvizet 2 naponta, hogy ha már zöld, akkor megindítják a szülést.
2009. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát igen,engem 40+2 naposan befektettek,akkor nézték a magzatvizet,utána semmi. Mikor a 4. napon szóltam,hogy fájásaim vannak,az NST is mutatta,10 percesek,akkor azt mondták,hogy csak jósló. Majd mikor már 5 perces lett,szerencsére elfolyt a magzatviz,igy már elhitték,hogy szülni fogok. 2 óra múlva meglett a kisfiam,még jó hogy nem a kórházi ágyon...
2009. szept. 18. 12:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ugynígy jártam mint Te. Nem akarták elhinni, hogy szülés lesz pedig én tudtam, hogy nem jósló. Nekem is 10 perces fájásaim voltak de a hülye ctg nem mutatta erősnek de komolyan mondta kapaszkodtam a székbe annyira fájt már akkor is. Haza akartak küldeni (épp aznap voltam 41 hetes), aztán szerencsémre a szülésznő szeme láttára folyt el a magzatvíz ami zöld volt és egy kicsit büdi. Belekakilt a baba. Állítólag ez azért van mert stresszes. Nem jó már neki bent, ki akar jönni. Ekkor mondta a szülésznő, hogy "jó, akkor ebből ma baba lesz".

Császár lett a vége mert nem jöttek a tolófájások, 8/10 lett az 1 perces 9/10 az 5 perces. Utána elmondták, hogy a kis keze a feje mellett volt, emiatt nem tudott lejönni és ezért nem voltak tolófájások (csak nagyon enyhék). Már 7 hónapos és hál1 Istennek minden rendben van vele.

2009. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!