Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott szülésznőtől megkérde...

Fogadott szülésznőtől megkérdezzem, hogy mennyivel tartozom vagy adjak neki egy bizonyos összeget amit jónak látok?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert elvileg nem fogadhatnak el pénzt,de azért illik adni,ugye ha megfogadom!

2013. márc. 18. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 különböző szülésznőnél szültem, egyikőjük sem kért konkrét összeget. Én rákérdeztem mindháromnál, de mindegyik azt mondta, amennyit gondolok.

Az elsőnek 10 ezret adtam 12 évvel ezelőtt (vele annyira nem voltam megelégedve) a másodiknak 5 évvel ezelőtt 50 ezret (ő egy csoda volt, neki köszönhető hogy életben maradt a picim, miközben a doki sz*rt ránk) a harmadikat pedig most szültem januárban, akkor 30 ezret adtam, nem volt semmi extra, én egy kicsit flegmának is éreztem szülés közben a szülésznőt és minden egyes kicsit hangosabb nyögésnél leszidott hogy ne hisztizzek. Viszont a dolgát szépen ellátta, így ennyit adtam.

2013. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 frászkarikaborsó ***** válasza:
Ha fogadott, akkor én megkérdezném. Az a biztos.
2013. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Amennyiben fogadott szülésznő, kérdezd meg, mennyit adj. Így korrekt.

Hiszen ha úgy alakul, a szabadidején, a családja mellől jön be Hozzád, és tölt Veled hosszú órákat, ami egyébként a pihenő/szabadideje lenne.

2013. márc. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahol én szültem, abban a kórházban (Bp) az az elfogadott, hogy egy szülésznő max. 3 szülést vállal egy hónapban. Megterhelő lehet, ha többet vállalna, gondolom. Úgy értem, az ügyeleti idején kívül ennyit vállal. Na most ha már elvállal, akkor illik normális összeget adni, amennyiben elégedett vagy, hiszen ez nem kötelessége, ez egy extra szolgáltatás részéről, és ha nem Te , más megfizetné. Ez neki többnyire a szabadidejéből megy. Megeshet persze egy olyan fonák helyzet, hogy pont az ügyeleti idejében kerülsz be, amikor más szülő nőkkel is foglalkoznia kell. Ez kicsit necces, de biztos megoldja, mivel amúgy sincs benn folyamatosan a Te szobádban. Másfél éve én a védőnőnél tudakozódtam, mert elég kényes téma, és ő azt mondta, hogy 30 és 50 között. Utólag a szobatársnőmtől hallottam a kórházban, hogy teljesen normális a 40 ezer (mi annyit adtunk).
2013. ápr. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!