Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2 ujjnyi tágulás mit jelent?

2 ujjnyi tágulás mit jelent?

Figyelt kérdés

Ma voltam nst-n és magzatvíz vizsgálatom is volt már a második.Minden rendben van, de holnap be kell feküdjek a kórházba. 2 ujjnyi tágulás már kezd jó lenni? Ez azt jelenti, hogy a felén már túl vagyok?


40+4 hetes kismama


2009. szept. 16. 13:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem jót, én nehezen jutottam el idáig is:) De izgi:)Sok sikert!!!!!!
2009. szept. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az csak jó, ha 2 ujjnyira ki vagy már tágulva, de a tapasztalataim szerint az fáj a legjobban, amikor 4-ről 5 ujjnyira tágulsz. Szóval szerintem az fáj a legeslegjobban. Ahhoz képest maga a kitolás sétagalopp. Bár lehet, hogy másnál másképpen volt. Nem vagyunk egyformák.
2009. szept. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
4 cm jelenleg, 10 cm kell a szüléshez.
2009. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én kétújjnyi tágulás után 2 órával meg is szültem :) Igaz, nekem akkor már 3-4 perces fájásaim voltak. Sok sikert! :)
2009. szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat :) 2 napja még csak 1 ujjnyira voltam nyitva és ma mondta a doki, hogy sokat puhultam és 2 ujjnyira vagyok nyitva.Viszont nincsenek fájásaim és aggasztó. Ma volt 2 elég erős fájásom, de nem rendszeres. Jó lenne, ha még ma beindulna a szülés és nem kéne befeküdnöm :(
2009. szept. 16. 13:50
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én válaszom fog megnyugtatni téged:)

Ugyanigy voltam, kicsit több mint egy éve, be is feküdtem két magzatvízvizsgálat után azt mondták, h másnap megindítják, kaptam valami tablettát, méhszájpuhító volt, és éjszaka megindult, 4 és fél óra alatt lett meg a kisfiam:) Mi van a szerencsés kisebbség, nyugi, hamar meglesz a babád, bár annál intenzívebb lesz. Az utolsó egy óra volt vacak, a kitolás már gyerekjáték, 4 nyomásra meg is volt. Nem fáradtam ki a hosszú vajúdástól.

Ügyes legyél, csak arra gondolj, h nemsokára a kezedben a kismanód:)

2009. szept. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi, tényleg megnyugtattál :) Nekem vasárnap fognak adni méhszájérlelőt, fogalmam sincs mi az! De vajon miért nincsenek fájásaim? Most is érzek enyhén valamit, de ez még nem az!
2009. szept. 16. 14:03
 8/19 anonim ***** válasza:
Én mikor bementem a kórházba mert elkezdett folyni a magzatvíz 2 ujjnyira voltam nyitva és ekkor még nem volt fájásom, bár kis idő múlva beindult az is. Nekem a szülésznő azt mondta, hogy tök jó, hogy fájások nélkül eljutottam idáig, dehát akkor is volt vagy 6-7 óra a szülésig, ami fájt és hát az utolsó néhány órában már pokoli volt. Én azt mondom: biztos ami boztos készülj fel hosszú menetre, legfeljebb kellemesen csalódsz, ha mégsem tart olyan sokáig!
2009. szept. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Higyjétek el, hogy már azt szeretném ha fájna! Komolyan! Elkeserít, hogy be kell feküdjek! Nem akarok, persze a baba az első. Remélem a napokban megindul majd magától a szülés.
2009. szept. 16. 14:10
 10/19 anonim ***** válasza:
Én 4 óra 2 perces fájásokkal értem el, hogy 2 ujjnyira nyitva legyek, úgyhogy jót jelent, nagy lépéselőnnyel indulsz, valószinűleg könnyebb szülésed lesz. De azért az még nem a fele.
2009. szept. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!