Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második szülésnél a tágulás/va...

Második szülésnél a tágulás/vajúdás gyorsabb és kevésbé fájdalmas?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 14:35
 1/8 anonim válasza:
Szerintem attól függ menyi idő telik el a két szülés közt.Nekem húsz hónap gyorsabb volt de ugyanúgy fájt
2011. szept. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem 9 év telt el, ugyanolyan lassú volt a vajúdás és rövid a kitolás.

Nem tudom mennyire fájt, mert EDA-val szültem mind a kettőt.

2011. szept. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

18 hónap van a kettő között.

Az elsővel EDA-t kaptam, a másodikat simán végigcsináltam. Talán azért sikerült a Ketteskével simán és gyorsabban, mert tudtam, hogy mire számíthatok. Lazább voltam én magam is, agyban is felkészültem a szülésre, az elválásra - nem tudom jobban leírni, talán értitek, hogy mire gondolok. Nem pánikoltam, mint Egyeskével (leeső szívhang, kakis magzatvíz, non-stop ctg), másképp vajúdtam (kádban, szuper volt), táncoltunk, énekeltünk, nevettünk, sírtunk a férjemmel.

2011. szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gyorsabb, és sokkal jobban fáj!

3 gyerekes vagyok, a szüléseim között 3, illetve 13 év telt el.

2011. szept. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2x szültem. Az első majdnem 10 óra volt, a második pedig bő 1 óra. Elsőre kézzel tágítottak, másodjára szinte észrevétlenül teljesen kitágultam!

Mindkettő ugyanolyan fájdalmas volt - mármint a vajúdás, kitolás.

2011. szept. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2x szültem,16 év különbséggel.Az első 4 óra volt,a 2. 3 óra.Nagyon fájt,de itt vagyok.Ráadásul a 2.-nál nem kellett gátmetszés sem.
2011. szept. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
19 hónap lesz a kettő között. Mitől volt észrevétlen a tágulás, ha ugyanúgy fájt?
2011. szept. 14. 10:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyorsabb ugyan, de attól még nem fáj kevésbé :)

Bár én az elsőt eda-val szültem, de csak 18 óra vajúdás után kértem, össz. 22 órán keresztül tartott a szülés :(

A 2. kisfiam cakk-pakk 8 óra alatt meglett, pedig vele a város másik végén kezdődött, majd 5 perces fájásokkal vezettem végig a délutáni dugóban a körúton és ráadásul egy vadidegen kórházban, idegenek között kellett szülnöm, a párom pedig csak az utolsó 2 órára ért be :)

2011. szept. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!