Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik szintén Győrben szültek,...

Akik szintén Győrben szültek, leírnátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Én majd július elején fogok!
2013. márc. 24. 13:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Konkrétan mire vagy kíváncsi?
2013. márc. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Konkrétan mindenre ami történt, ahogy zajlik, maga a kórház, személyzet, bármi! :)
2013. márc. 24. 15:30
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem itthon elkezdődtek a fájások, a magzatvíz nem folyt el. Majd 5 óra múlva bementünk. Az ajtó zárva volt, becsöngettünk, hogy jöttünk szülni. Jöttek és behívtak. Reggel fél 6 volt, 6kor van a műszakváltás. Hát mondanom sem kell, hogy mennyire örültek nekem a hulla fáradt dokik, és a velem járó papírmunkának. Anyukám és a párom kísért be, őket leültették a várakozó szobába. Ez egy sötét kis szoba, kanapékkal meg egy tévével. Itt várakozhatnak a szülő nő családtagjai akár éjjel, akár nappal. Engem behívtak a egyik vizsgálóba, mondták vigyek köntöst meg egy papucsot. Ott át kellett öltöznöm a kórházi hálóingbe, csak ebben szülhetsz. Kérdeztek egy csomó mindent, adatokat, kitöltötték a kórlapomat. Majd megvizsgált a doki. Sajnos teljesen zárt voltam. Be kellett mennem a szülőszobába, ott rám tették a fájásmérőt. Ez egy kb 100as skálán mutatja, hogy mennyire erősek a fájások. A rendesek 90-100 körül vannak. Nekem még nem voltak elég erősek, ezért befektettek egy kórterembe, hogy szóljak, ha erősödik. 3 igen jókedvű veszélyeztetett kismama közé fektettek, a humorral kicsit könnyítettek a szenvedésemen. Mondták a dokik, hogy ha úgy érzem erősödik, akkor menjek szóljak, és megvizsgálnak. Na mentem én félóránként, de nem tágultam. 2 óránként rátettek a fájásmérőre, de még mindig nem volt elég. Majd amikor már tényleg igazán szenvedtem betettek a (szerintem) vajúdóba. Ez egy nagy szoba. 4 ágyas. Van benn asztal székekkel, egy fotel, meg egy hűtő. Volt benn egy kislány akinek megindult a szülése a 23. héten. Szegény ott szenvedett infúzión, hogy még ne szüljön, én meg ott szenvedtem mellette, hogy szüljek már. Itt is elszenvedtem pár órát, zuhanyozni jártam, mert azt mondták az segít. 2 zuhanyzó/wc van a szülészeten. Az egyik ez, a szülőszobánál. A másik a másik végén. Bár messzebb van a kórtermektől, érdemesebb ebbe járni. Sokkal tisztább, mint a másik, és nem sokan használják, mert ugye messze van. Na aztán amikor már téényleg nagyon fájt, a fájásmérő is mutatta, hogy ezek már jó erős fájások de hát teljesen zárt voltam. Felfektettek egy szülőágyra és elkezdtek tanakodni, hogy most mi legyen. A szülőszoba olyan, mint egy mosdó. Csupa csempe, és sötét. Csak a neonok világítanak. Hangulatát tekintve elmenne egy boncteremnek is. Persze hidd el ez ott nem fog érdekelni. Majd jött a doki, akinél én születtem, és megrepesztette a burkot. Ráültettek egy labdára, hátha tágulni fogok. Nem értem amúgy a logikát, hogy miért a szülőszobában adnak labdát, miért nem volt ott ahol vajúdtam? Na mindegy. Szóval bár nekem császár lett a vége, itt zajlik le a sima szülés is. A szülésznő nagyon rendes, a doki nem sokat van ott. Ha ott is van, nem a lelkedet ápolgatja, de hát nem is ez a dolga. A császár egyébként egy barátságos kis műtőben történik, egy barátságos, kedves műtős csapattal. Amikor megszületik a babád, kitolnak az őrzőbe. Ez egy kis helyiség még ott benn, nem egy kórterem, hanem inkább egy folyosó féle. emellett vannak a frissen született babák hősugárzó alatt. Ha bemegy veled a párod, vagy valaki, akkor ő is ott lehet veled, átviszi neked a babát. Ha ő nem, akkor a nővér. Persze csak, ha kéred. Itt már szoptathatod, a nővér megmutatja, hogy kell. Pár óra múlva kitolnak a kórterembe. Pihensz egy nagyot, és amint jól vagy elkérheted a babát. Innentől kezdve mindent te csinálhatsz vele, kivéve a fürdetést. Ha nagyon meg szeretnéd nézni, hogy hogyan fürdetik, bemehetsz megnézni. De amúgy semmi extra, beteszik a csap alá őket. Találsz a kórteremben egy papírt amin ott van, hogy mikor tartózkodj mindenképp a szobádban, mikor van kaja meg vizit, meg látogatás. Ha sok a tejed van egy 0-24ig rendelkezésedre álló szoba, ahol gépi mellszívóval leszívhatod a maradék tejet. Mit mondjak még?:) A kaja nem rossz, csak rögtön meg kell enni, mert fél óra múlva viszik is el a tálcát. A látogatás szerintem elég kevés, pontosan már nem emlékszem, de mintha délelőtt 2 óra, délután 3 óra áll rendelkezésre látogatókat fogadni. A csecsemősök a rossz hírük ellenére mind nagyon kedvesek voltak. A takarítók is jó fejek. A nővérek is rendesek. Hát a dokik nem mindig vannak a legjobb kedvükben, de ők sem bunkók. Most csak ennyi jutott eszembe, nyugodtan kérdezz, ha kihagytam valamit. :)
2013. márc. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amúgy most jutott eszembe, hogy azóta megépítették az új szárnyat, és úgy tudom ott lesz a szülészet. Szóval lehet, hogy tök máshogy lesz, mint amit leírtam!:) Még az jutott eszembe, hogy ha éjjel sír a babád, és nem tudod mit csinálj vele, nyugodtan szólj a csecsemősöknek. Ott vannak éjjel-nappal. De ők úgyis csak azt fogják mondani, hogy szoptasd. Én sokszor kivittem éjjel a folyosóra, ott sétáltam, üldögéltem vele, ott jobban érezte magát, mert jobban járt a levegő.
2013. márc. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy nem elég a tejed, mondjuk már egy órája szoptatod, és még mindig sír ha abbahagyod, akkor nyugodtan menjél kérni pótlást. Nem szabad nagyon lecsökkennie a súlyának, mert akkor lehet, hogy nem engednek haza.
2013. márc. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Most jutott eszembe, hogy bár nem éltem át a hüvelyi szülést, de volt szerencsém végig hallgatni egyet a megfigyelőből. (Korábban őrzőt írtam, nem tudom miért:)) Mindenki nyugodt volt körülötte, mondogatták, hogy menni fog ez, lélegezzen, majd hogy nyomjon. Nem kiabáltak vele, nem voltak mérgesek, hogy panaszkodik, hogy nagyon fáj. Érdekes élmény volt nekem is, mert szinte előttem volt ahogy megszüli. :) Majd hallottam ahogy felsír a babája, és hallottam ahogy az anya sír az örömtől és csak nevet, hogy jajj de édes, jajj de jó!:)
2013. márc. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Fogadott orvosom volt, vele meg voltam elégedve, szülésznőt nem választottunk, de velük sem volt gond. Műszakváltáskor szültem, így 2 szülésznőt fogyasztottam el. Délután érkeztünk a kórházba, először a saját orvosommal konzultáltunk, nst, majd vizsgálat, ekkor szóltak, h haza már nem tudunk menni. Felvették az adatokat, aztán beöntés-(borotválás akinek kell, majd szülőszoba apukával. Kaptam magamra szívhang és fájásmérőt, és bekötöttek egy tűt szükség esetére, aztán otthagytak minket. Inni lehetett, enni max inkább csokit. Labdát adtak, felállni, sétálni azon a 3 nm-en lehet, meg kinn van kád, de azt nemnagyon használják. kb 1,5 óra után repesztettek burkot, majd kaptam méhszájlazítót is, oxy szerencsére kimaradt. Burokrepesztés után kb 1,5 órával lett meg a baba. Fájdalomcsillapítót nem ajánlottak, bár gáz van úgy tudom, és EDA-t is lehet kérni. Gátmetszés volt, nem tudom, h próbálkoztak-e gátvédelemmel. (mostmár talán jobban alkalmazzák) Kis vágás, picit fájt a varrás. A babát születése után a hasamra tették, majd amíg engem stoppoltak, apa vitte megmutatni. Ezután még 2 órát voltunk megfigyelésen a szülőszobán, (császárnál talán 4) ahol segítettek szoptatni is.Pisit még a szülőszobán kellett produkálni, ha nem megy, kapsz katétert. Megfigyelés után 2 ágyas szobába toltak, apát hamar elküldték, a baba velem maradt. Volt ismerősöm, akitől első éjjelre elvitték a picit, ő is este szült. 4 éjszakát kellett maradnunk, ha délelőtt szülsz, ez 3 lesz, ha nincs semmi probléma. A babákat este viszik fürcsizni-a köldökápolást a csecsemősök csinálják, ha akarod nap közben leadhatod néha a picit. Amúgy neked kell ellátni.Nekem nem volt semmi gondom, igaz, segítségre nem nagyon volt szükség szerencsére. A fürdő sztem gáz. Fájdalomcsillapítót adnak, ha kérsz. Röviden ennyi.
2013. márc. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok! Nem tudom mi van velem, elsírom magam ezeken a történeteken.. :) Biztos hatalmas élmény lesz!
2013. márc. 24. 17:38
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát én sajnos 4x szültem a győri kórházban de a csecsemősöknek hála életem legrosszabb napjai voltak azok.. :(
2013. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9es, ezt kifejtenéd??
2013. márc. 25. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!