Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi idős koraszülöttnek...

Mennyi idős koraszülöttnek van esélye a túlélésre?

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Remélem nincs semmi baj és csak érdeklődés képpen írsz.

A bátyámék kisbabája a 28. hétben született meg, akkor 20 % esélyt adtak neki, 450 g - mal (!!!) született, sokat küzdöttek érte, de 20 nap után meghalt szegénykém, nem bírta a szíve. A veséi már működtek, éppen operálni vitték volna, hogy az emésztést is rendbe hozzák neki, a tüdejét is jól fejlesztették, bár lélegeztették.


Egy ismerősnek a 30. héten született meg, kicsi súllyal, az esélyeit már nem tudom megmondani, de ő él, túl van 4 szemműtéten, jártak vele tornázni, a szellemi fejlődésben is le van maradva, de azt állítólag be tudja majd hozni.


Remélem tudtam segíteni.

2009. szept. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Mi elég hosszú időt töltöttünk koraszülött osztályos hihetetlen milyen pici babákat láttam ott volt olyan aki 24-27 hétre született és életben maradt! A saját bőrömön tapasztaltam, hogy egy baba óriási csodákra képes, de nagyon fontos, hogy a mama az első pillanattól mellette legyen, én császáros voltam 2. napon már mentem átautóztam a város egyik végéből a másikba ott görnyedtem a fájdalomtól, de megérte él a babám és már 5 hónapos gyönyörű édes kicsi lény! A mama közelségét érzi és ez óriási erőt ad neki!!

2009. szept. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm kislánya a 26. héten született 69 dekás súllyal.

Húsvétkor.

Most 1900 gramm, túl két műtéten és egy fertőzésen, de már ügyesen szopizik és egy hét múlva mehetnek haza.

Egy másik anyuka babája 30 hétre született, 2 napig élt.

Attól függ az esély, hogy mi miatt született meg hamarabb és milyen betegségekkel.

Sokat tud az orvostudomány, de nem mindent...

Remélem nem magatok miatt kérdezed.

2009. szept. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A 18. hétben vagyok. Csak most volt egy rémálmom, hogy koraszülött lett a babám, nem tudom ez honnan jött.

Köszönöm a válaszokat.

2009. szept. 18. 13:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kicsit vidámabbat írok. 6 hetes kontrollon beszélgettem egy anyukával ,akinek a kislánya 1 éves volt, 6 kilón alig túl. Mondta, hogy azért ilyen pici, mert 30 hétre született, talán másfél kilóval . (?). (Egyébként nagyon szép volt a pici lány :)Mire mondtam,az én kisfiam is harminchétre (37. hétre... :D született, de 4100 grammal.Teljesen el volt képedve az anyuka. Hogy hát még inkubátorban sem volt, stb... Meg ott csodálkozott a kisfiam, nézegette, stb. Aztán kiderült a félreértés a harminc hétre és a harminchét hétre között... :)
2009. szept. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Találkoztam valakivel, akinek 23 hétre született a babája, most fél éves és jól van (4 hónapig kórházban volt), de ez már csoda számba megy!
2009. szept. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
23. hét, az tényleg csoda. Én 30. hetet olvastam, de ismerek én is teljesen egészséges 26. hétre született babát.
2009. szept. 18. 21:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Kesgesd el ezeket a gondolatokat! Nekem ezzel az álommal kezdődött a depim, de időre szültem, utána álmodtam, hogy korán jött és meghalt a kezeim közt.

Valószínű, hogy szorongsz, hogy jó anya leszel-e, milyen lesz a szülés, várod is a babát és tudod, hogy odabennt jó neki.

Neki Te leszel a legjobb!

2009. szept. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Remélem igazad lesz. Egyébként második gyerek, az elsőnél sokkal jobban aggódtam, hogy milyen anya leszek. Mégsem volt ilyen álmom. Most abban reménykedem inkább, hogy minden könnyebb lesz, mivel már van tapasztalatom.
2009. szept. 19. 14:00
 10/10 anonim válasza:

Nekünk 30.hét,990 gr al született a pici!Terhességi toxémia miatt.Lssan 2éves lesz.Jelenleg szerencsére minden rendben van vele,átlagos gyerek bár kissé hiperaktív.Ennek én még örülök is!

24.héttől állapottól függően,van esély...

2010. okt. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!