Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 34 hetes magzat ha megszületik...

34 hetes magzat ha megszületik, koraszülöttnek számít?

Figyelt kérdés
34 hetes terhes vagyok és máris majd 3 kilósnak saccolták ma az ultrahangon a babámat. Nem is bánnám ha már meg akarna születni. Ha megvan ez a szép súlya, vajon elég érett az önálló életre is ?
2009. nov. 28. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Hivatalosan a betölött 37. hétig koraszülött, de ettől még majdnem biztos, hogy életképes lenne. De mondjuk az uh-os becslés nagyon pontatlan lehet. Sok boldogságot nektek!
2009. nov. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia!34 hetesen még jó lenne ha legalább 2-3hetet bennmaradna mert a tüdeje nem a legkifejlettebb még!De ha valami miatt megszületne akkor már életben maradna!
2009. nov. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Ha nincs is meg a három kiló, akkor is érett lenne már mindenre. :)

Hivatalosan a koraszülött az az újszülött, aki 2500 g alatt születik, és/vagy a 37. betöltött hét előtt jön a világra.

2009. nov. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 34 hetesen született, toxémiás voltam. A gyerkőc 3300 gr és 57 cm volt. Viszont nem volt neki szemöldöke és szempillája is olyan kis "halovány". És a körmöcskéje sem ért végig. Szüksége volt oxigénre is 3 napig, de szerencsére makk egészséges 6,5 éves fiúcska.
2009. nov. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, és koraszülöttnek számít. Sok esetben tüdőérlelőre is szükség van.

Utolsó voltam.

2009. nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
a barátnöm is 34 re szült,és tovább kellett bent lenni a korházba mint ált esetben.rögtön elvették nem is foghatta vagy 1 hétig inkubátorban volt,tüdö érlelés stb.ma már otthon vannak és szépen nönek is.már én is akartam tullenni magamban mondtam is de inkább ha nem muszály legyen bent a pocakban és majd tudni fogja mikor akar kibujni.minden jót kivánok.......és sok türelmet
2009. nov. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Várjatok csak még. 34 hetesen még az sem biztos, hogy nem szenved károsodást. Az, hogy 3 kiló, a tüdejére és az agyára nézve semmit nem jelent, ha egyáltalán tényleg 3 kiló. Néztek ilyesmit már nagyon félre. A méretek nem mérvadóak. Van, aki 40 hetesen sincs meg 3 kiló, van aki meg 8, mert az anyja kezeletlen cukros volt. Van, aki 50 cm, van, aki 60. Van, aki úgy koraszülött, hogy a méretei alapján lehetne 40 hetes is. 37. hétig elég sok gond lehet még hosszútávon, bár kétségtelen, hogy nyilván jóval nagyobb esélyekkel indul neki az életnek, mint egy 27 hetes. A baba tüdeje csak az utolsó hetekben fejlődik ki. Súlytól függetlenül, és az agya is az utolsókig alakul. Javaslom a koraszulott.lap.hu-n, a 34-37. hetes koraszülött babákról szóló, egyáltalán nem megnyugtató cikkeket...
2009. nov. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem!
2009. nov. 29. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!