Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik a jobb, ha megprobálok...

Melyik a jobb, ha megprobálok minden informáciot begyüjtteni a szülésről, utánna olvasok, szülés videokat nézek vagy ha nem készülök rá, nem stresszelem fel magam rajta és hagyom hogy történjen minden a maga sorjában és modján?

Figyelt kérdés
Felelőtlen lennék ha a másodikat választom?
2013. márc. 29. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Az alapokkal tisztában kell lenned azért, hogy tudd, mi történik veled. Tehát ismerd a szülés fő szakaszait, mikor mi történik a testedben és hogyan tudod a legjobban segíteni a picit, hogy egészségesen és szépen világra jöjjön. Ezen túl nem érdemes foglalkozni vele, ha stresszel, az sokkal rosszabb, mint ha nem tudod az apró részleteket. Csak annyira ismerkedj vele, hogy ne ott lepődj meg, hogy jéé, órákig tart a tágulási szak, és a kitolásnál nyomni kell :))) Könnyű szülést neked! :)
2013. márc. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én inkább egy dúlával, vagy szülésznővel beszélném át, hogy mikor mire számítsak. Szülésfelkészítőre is jó, ha elmész.


Viszont a netes információkkal meg jutyúbos videókkal csínján bánnék a helyedben, mert olyan szélsőséges dolgokat is láthatsz, amik csak megrettentenek.

2013. márc. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is beszélj szakemberrel vagy szakkönyvet olvass, illetve azért a neten is vannak megbízható oldalak.

A lényeg, hogy készülj fel, és nem csak a természetes szülésre, hanem egy esetleges császármetszésre is. Tapasztalatból mondom. Én teljesen kizártam a császárt, nem is nagyon tudtam róla semmit, és amikor mégis rákerült a sor, sokként ért, azt se tudtam mi történik. Jó, ha tisztában vagy azzal is.

2013. márc. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb, ha nem nagyon olvasol utána a neten meg nem nézel videókat, mert az ember olyan, hogy a rosszakra jobban emlékszik. Ha tudsz, akkor érdemes elmenni szülésfelkészítő tanfolyamra, mert akkor ott van szülőszoba látogatás, ahol egy szülésznő mindent elmond. Látsz mindent, nem ismeretlenek a dolgok, szobák.
2013. márc. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem olvass utána részletesen, akár könyvekben, akár neten, de szülésznővel is érdemes elbeszélgetni. Nem árt, ha tudod, hogy melyik szakaszban mi történik, hogyan tudsz segíteni magatoknak. Ha nem fogod fel, hogy mi miért történik közben, rád törhet a pánik, és ez lassíthatja a szülést is.

Ha parázós típus vagy, ne nézz videókat.

Nem lennél felelőtlen, ha a másodikat választanád, de itt sem kifizetődő a struccpolitika.

2013. márc. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem ami nagyon nagy segítség volt Kandász Andrea műsora a szülőszoba. Ez tényleg azt mutatja amire számítani lehet, és ami van.... azon kívül szépen meg van csinálva. Emlékszem sose bírtam ki sírás nélkül mikor megszülettek a babák. Férjemmel együtt néztük mindig, mi így "készültünk".
2013. márc. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én tudtam ugyan, hogy zajlik egy szülés, egy barátnőm, aki előttem 3 hónappal szült, mindent részletesen elmondott, de mivel nem láttam róla képet, videót, hála az égnek, ezért nem ijedtem meg annyira! Így utólag belegondolva örülök, hogy nem néztem szülésről videót, mert tuti, hogy betojtam volna, így legalább vártam a szülés napját és nem pedig féltem, a második babánál lehet, hogy sírógörcsöt kapnék, amikor már közeledne a szülés napja! Szerintem gyűjts információkat, azt kell is, de ne nézz videót, mert brutális videókat látni.
2013. márc. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!