Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés vagy hüvelyi...

Császármetszés vagy hüvelyi szülés a "jobb"?

Figyelt kérdés
Olyanok véleménye érdekelne akik mindkétféleképp szültek már. Én választás előtt vagyok, azért kérdezem.
2013. febr. 19. 12:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
De jó neked, hogy választhatsz! Én pusztán kényelmi és esztétikai szempontból biztos nem választanék császárt! A természetes úton szülő anyukák már aznap sétáltak, nekem meg a másnap is maga volt a pokol.
2013. febr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Ha választhatsz, akkor mindenképpen a természeteset válaszd.


Egyrészt neked is jobb/könnyebb, de föként a babábak jobb, egészségesebb. (Biztos jönnek majd sokan, hogy császárral szültek egészséges gyereket, de ettöl függetlenül a császár nem tesz jót a babának, csak kényszermegoldás.)

2013. febr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
a fiamat természetes uton szültem 4 óra alatt megvolt, nem voltak nagy fájdalmaim,a varrás volt a legrosszabb biztos voltam hogy a következő is természetes szülés lesz, most közeledvén a szüléshez ikreket várok úgy néz ki hogy császár lesz mert úgy fekszenek de igazából még úgy is hogy sokat rosszat hallok a császárról akkor is nyugodtabb lennék ha császár lenne aggódom értük, még ha az első fejvégű lenne akkor is meg kell hogy fordítsák a hasamban a másodikat, mi van ha rátekeredik a köldökzsinór vagy ilyesmi, úgy meg tudnám hogy gond nélkül kint lennének, kövezzenek meg én most császárt szeretnék, nem azért mert félek a fájdalomtól nem félek tőle csak szeretném ha biztonságban lennének
2013. febr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Komplikációkat, és életveszélyes helyzeteket kizárva mindenképpen a sima szülés. Első sima szülés volt, a gátvarrás volt tényleg a "legrosszabb" része, de hamar megvolt, könnyen felépültem, a baba is teljesen egészséges, és a házaséletben is minden stimmelt :).

A második császár lett, a köldökzsinór rátekeredett a babára, ez életmentő műtét volt, hát...Rosszul viseltem, fizikailag is, bár gyorsan felépültem, de a műtét.. Szóval tényleg mindent átvágnak, ami fáj, nagyon rossz, napokkal, hetekkel utána is, bár nekem hamar enyhült. A házasélet viszont katasztrófa lett, megviselte a szervezetemet az egész műtét.

Most várjuk a harmadik babát, ha nincs életveszélyes helyzet, bármilyen valódi ok, akkor sima szülésre készülünk :). Mindenkinek jobb, és főleg nekem, hogy a két nagyobbamat hamarabb lássam, emelhessem, visszarázódjunk a normális kerékvágásba. Ja, és nekem semmi segítségem nincs, így emiatt is a sima szülést preferálom, mivel a császáros műtét után kell idő mindennek visszarázódnia, rendesen összeforrnia, szóval a lábadozási idő alatt pihenni érdemes.

Remélem tudtam segíteni :). mikor szülsz majd?

2013. febr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Természetes!Egyrészt szerintem nagyon nagy élmény,a babának jobb-nem azt mondom,hogy a császár rossz-könnyebb a felépülés!Mindenképpen megéri a fájdalom!
2013. febr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Külföldön szülök, itt szinte az összes kórházban választható a császár. Persze nyilván előfordulhat hogy a hüvelyit választom aztán mégsem tudom megszülni és akkor császár..

Lényegében azért kérdezem, mert teljesen kusza gondolataim vannak ezzel kapcsolatban.

Meghallgattam rengeteg véleményt, utánaolvastam stb, hát nem sokat segített:)

Igazából a környezetemben (barátnők, rokonok) eddig mindenki természetesen szült de sok negatív élményt hallottam. Volt akinek oxigénhiányos lett a babája, amit megelőzhetett volna a doki ha nem hagyja annyi ideig vajúdni és megcsászározza. Volt aki brutálisan szétrepedt, most megy a harmadik plasztikai műtétre mert olyan bonyolult rendbehozni - 2 éve szenved, azóta 0 szex, a férje persze csalja agyba-főbe. Illetve volt olyan is, akinek több centire kijött az aranyere úgy hogy 2 hónapig nem tudott ülni sem feküdne csak hason. Ezek ugye mind elkerülhetők császárral.. A párom főnökének a felesége szült egyszer termésetesen majd császárral, azt mondta a természetes fájdalmasabb de gyorsabb, a császár fájdalommentes de utána rossz.

Persze tudom, a gyereket nem adják ingyen és így vagy úgy de meg kell szenvedni érte én jelenleg a császár felé hajlok, azt talán jobban bírnám (volt már több műtétem, vágták a lábam, kezem, hasam) és nem volt vészes a felépülés. Persze fájt de nem annyira hogy olyan hangokat adjak ki mint amilyeneket a szülőszobából hallok..

De persze ez még képlékeny, épp ezért kérek tapasztalatokat:)

2013. febr. 19. 12:57
 7/16 A kérdező kommentje:
Július 27re vagyok kiírva:)
2013. febr. 19. 12:59
 8/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem sürgősségim volt, de én egyáltalán nem haltam bele a császárba. Már a műtét délutánján a folyóson fogadtam a látogatókat, másnap már kávézni mentem a büfébe. Itthon is minden meg tudtam oldani. Szóval nem mindenki viseli rosszul!

Ettől függetlenül a természetes szülés mellett szavazok! :)

2013. febr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

4. vagyok, az lehet, hogy könnyebben felépülsz, csak a bébi 24 órában kér/ vár gondoskodást (ok, alszik rengeteget, de pl. szoptatni nehezebb volt hasi sebbel, mint gátsebbel.

A császárnak is vannak komoly komplikációi.


[link]


Nem elrettentés, csak hogy tisztán láss. :)

2013. febr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Császárral született a most 1,5 éves kisfiam. Felsírt egy picit, de nagyon nyugodtan fogadta a külvilágot, mikor a doki megmutta és rám tette, hozzám bújt, csodálatos volt! :) Az arca, a teste kisimult volt, és talán picit a lelke is, ha érted mire gondolok.:) A mai napig nyugodt, békés kisbaba.
2013. febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!