Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor eloszor voltatok...

Amikor eloszor voltatok ultrahangon, hogy viselkedett veletek az orvos?

Figyelt kérdés
Nem erint a tema, csak elgondolkoztam, hogy az UH-n a filmekben mindig ugy mutatjak be a dokikat, hogy "gratulalok kismama", vagy hasonlo. Nem merul fel bennuk, hogy valakinek ez nem orom? Szerintem egy orvos maradjon targyilagos, mondjon el minden fontos informaciot, amit tudni kell, es kesz. Legalabbis ekkor meg. Ha peldaul odamegy egy fiatal lany, aki bulin esett teherbe, vagy egy no, akinek mar van otthon harom es a negyedik mar teher lenne, nekik sajnos ez nem orom. Hu, kicsit eltertem, a lenyeg, hogy veletek hogy viselkedett a doki, az elso UH-n?
2013. márc. 29. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nálam könnyű dolga volt, előre szóltam, hogy jövő hónapban jövök UH-ra, és biztos voltam a sikerben. Mikor megjelentem a következő hónapban, nézett nagy szemekkel, és mondta: hát, ha tényleg baba lesz, akkor nagyon szerencsés :)

Baba volt, rögtön azzal kezdett, hogy : ott a pici, tessék örülni, mert tudta, hogy örülök is majd.

Másodiknál nem mondtam semmit, csak mentem, nézzük meg. A nagyobbik ekkor volt 6 hónapos, a kicsi tervezett baba, gyorsan akartuk, ő is elsőre összejött. Na, ott a doki már kémlelte az arcom, és míg nem látta meg a mosolygós arcom és a könnyes szemem, nem mondott semmit, utána gratulált. Azért később rákérdezett, hogy mennyire terveztük, de megnyugtattam, hogy kívánt baba. Lehet, ha kétségbeesést látott volna az arcomon, mást mond...

2013. márc. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A doki is, ahogy mindenki más is, látja a leendő anyukán, hogy mennyire örülne a terhességnek. Azért az látszik már akkor, amikor elkezded mondani, hogy azért jöttél, mert lehet, hogy terhes vagy. Én nagy örömmel mentem, hogy legyen szíves nézze már meg, hogy igazat mutat-e a teszt, örülhetünk-e. Természetesen a doki elmondott minden fontosat, amit látott, sőt megkérdezte, hogy szeretnénk-e amúgy a babát, és csak utána gratulált.
2013. márc. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Na, ezek tok jok, koszi a tapasztalatokat! :)
2013. márc. 29. 10:46
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Na ebből is látszik hogy mennyire nem könnyű emberekkel foglalkozó szakmát űzni, mert egyik embernek ez a jó másik épp azt teszi szóvá, mint hibát.

Bővebben: nekem 3 gyerekem van, most várom a 4.et. Eddigi életem során AKÁRHÁNYSZOR jártam orvosnál (nem a magán orvosra gondolok, hanem az sztk-srA) 4 alkalomból EGYETLEN EGYSZER sem hangzott el hogy gratulálok vagy bármi hasonló, hanem mindig csak elmondták a "száraz " tényeket ahogy te mondod majd azt kérdezték megtartom e vagy abortuszos papírokat töltsenek....(hmmmmm....)

Pedig normálisan kinéző 25-35 közötti nő voltam/vagyok, viruló fejjel mentem be, tehát nem gondolnám hogy azt hitték 1. nem örülök 2. megerőszakoltak volna 3. tini terhes lennék...

Úgyhogy nekem meg épp ez esik rosszul, látod neked meg épp az ellenkezője.

2013. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy volt,hogy mondtam,hogy pozitív lett a tesztem.

Megvizsgált,és mondta,hogy tényleg baba van.

És rákérdezett,hogy:Örülünk??

Mondtam neki,hogy igen! :)

Ezután mondta,hogy akkor: Gratulálok kismama.

2013. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
én először csak orvoshoz mentem, pozi teszt után kicsit barnáztam, nem volt UH, de az első kérdése az volt, terveztük-e a babát. nyilván, ha nemmel válaszolok, máshogy áll hozzá, mást beszélünk meg. amikor az első UH volt, azt nem a doki, hanem az ottani szonográfus csinálta, nem gratulált (de nem is várom el), viszont kedves volt, és velem örült. szerintem ez a filmes jelenet nagyon ritka, és nem úgy működik, hogy odamész, minden beszélgetés nélkül felpattansz az UH asztalra, a dokik meg ált. rákérdeznek arra, terveztétek-e a babát.
2013. márc. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Első terhességemnél kifogtam egy halál bunkó dokit. Közölte, hogy terhes vagyok,majd jöjjek máskor. Végül akkor elvetéltem, és a dokit se látogattam többször. Második terhességemnél elmondtam, h pozi a teszt, ekkor és ekkor kellett volna megjönnie. Kiszámolta, hogy hány hetes lehetek majd elvitt Uhra. Megmutatta a szívét, majd megkérdezte, hogy meg szeretném-e tartani, miveligen volt a válasz írt fel gyógyszert a vetélésem miatt. Harmadiknál mikor lementem már mosolygott, elmondtam neki mi van, nem kérdezett semmit csak annyit mondott, "vetkőzzön le, mert meginvitálom egy UH-ra". Megnézett, ott volt, de visszahívott későbbre, mikor már szívhangot is láthattunk, akkor gratulált csak. Ja és sztk-s doki :)
2013. márc. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat számít az előzmény,ha valaki mindig ahhoz az orvoshoz jár,akkor képben van jobban.De szerintem a dokik rögtön ráéreznek a többségében hogy mit mondjanak,mondjanak e?,hisz a felvezető szöveg,és a nő arca mindent elárul.

Nálunk nem volt kérdés,mert virult a fejünk,és apuka is bekérte magát!

Igen legyen tárgyilagos egy orvos,de még jobb ha emberi is közben,sok kismamának(tele félelmekkel az elején)bizony jólesik.

2013. márc. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mikor először mentem Uh-ra egy pozi teszt után pár nappal,nem valami kedvesen közölte,hogy milyen korán jöttem,ráértem volna mégha szülni akarok,és nem elvetetni.Mondtam,hogy tervezett,szülni fogok. Nagy nehezen megnézte az uh-n,mondta,hogy ott a petezsák,ha van háziállatom,dobjam ki / !!!! / És menjek vissza 3 hét múlva. Tehát tudta,ogy örülni fogok a babának,de mégsem volt egy kedves szava sem,sőt! Boldogan mentem oda,és pityeregve jöttem ki. Természetesen egyből orvost váltottam. Visszamentem 2,5 hét múlva egy másik dokihoz,ő nem volt bunkó,nem is gratulált,csak elmondta a tényeket.Hogy hova kell majd mennem és mit intézzek el. Korábban én is azthittem,hogy ez sokkal vidámabb dolog.
2013. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mivel én akkor már majdnem 2 éve jártam minden hónapban a nőgyógyászomhoz sikertelenség miatt és már átjárhatóságira is ki voltam írva,így amikor mondtam neki hogy késik és már teszteltem pozitívat is,rögtön hüvelyi uh-t csinált,nagy nehezen megtalálta a petezsákot is,akkor voltam 4 hetes.Természetesen rögtön gratulált :)
2013. márc. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!