Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tennétek, ha apás szülést...

Mit tennétek, ha apás szülést terveztek, de apa egy kicsit náthás lett?

Figyelt kérdés
2013. márc. 30. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Akkor is bejonne, nehogy mar egy kis natha miatt ne legyen ott.

Angliaban elek, otthon ugy hallottam, hogy apukaknak be kell oltozni sterilkopenybe, itt nincs ilyen (mar szultem, lanyunknak nem lett semmi baja), ha annyira aggodsz, kered, hogy azt a maszkot vegye fel, plusz beszerzel egy fertotlenito gelt, es ha orrot torolt, utana nyom egy kicsit a kezere. De en nem kernem, egy nathatol nem fog semmi baja lenni a babanak.

2013. márc. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Gyorsan ki kúrálnám. Mézes fokhagyma, C-vitamin, gyümölcsök, forró fürdő aztán ágyba bújás, forró tea, inni-inni-inni, pálinka. Ha mindezeket bevetettem és még mindig náthás, akkor vennék egy szájmaszkot és úgy jönne be. Persze jobb lenne ha nem lenne megfázva, de akkor is megfázhat apa is te is ha már otthon vagytok 2 napja. Én nem aggódnék, jöjjön apa be nyugodtan.
2013. márc. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
nem akarok hülyeséget mondani,de tudtommal a nátha nem fertőz,hiszen nem elkapod,hanem meghűl a szervezet és ezért leszel beteg. egyébként én akkor is szeretném ha bejönne. meg sztem ha a doki náthás,akkor is dolgozik. vagy rosszul tudom?
2013. márc. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nálunk pontosan így volt múlt ősszel.túlhordtam a babát, befektettem, míg a kórházban voltam a párom náthás lett.Az egyik barátnőm vett ilyen italport,amit forró vízben kell feloldani, azt itta a párom, ahányszor csak lehetett,illetve forró vizes fürdő,minden nap.2 nap után enyhültek a tünetei, megindították a szülést, addigra jobban lett sokkal, nem 100%-osan, de jobb lett, mire a kórházból hazamentünk teljesen rendbe jött, de ez ugye csak sima nátha volt, semmi komoly szerencsénkre,bár ha a szülés akkor indul meg, mikor a javában benne van szerintem nagyon nehezen bírta volna végig csinálni, így is elfáradt a végére, elég sokáig voltunk a szülőszobán.Illetve, nem is jött volna be, ha a nagyon taknyos szakaszában indul meg a szülés.
2013. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak az orra van kicsit eldugulva, és reggel fájt a torka, bár ettől lehet, hogy vírus. C-vitamint már vett be, a többit még ma este megejtjük, a pálinka kivételével, mert nem tudjuk, mikor kell menni.
2013. márc. 30. 17:45
 6/11 A kérdező kommentje:
Maszkra én is gondoltam, de ha megkérdeznék a szülőszobán, hogy az miért kell, szerintem nem engednék be.
2013. márc. 30. 17:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Fintor Zsófia!

Olyan nincs, hogy meghűlés. A hideg nem okoz betegséget, csak gyengíti az immunrendszert, aminek hatására az ember sokkal könnyebben kap el kórokozókat és lesz beteg.

A vírusos fertőzést szokták köznyelven meghűlésnek, megfázásnak hívni, de valójában vírus okozza, erre csak tünetenyhítő gyógyszerek vannak, magát a vírust pedig a szervezet győzi le.

A másik betegséget okozó kórokozó pedig a baktérium, ilyenkor szoktak antibiotikumot felírni.


Amúgy én azt gondolom, hogy ha az apuka náthás, akkor nyilván tüsszög, folyik az orra, fújja, stb. és én ennek sem a frissen szülő anyukát, sem pedig a pici babát nem tenném ki. Nem véletlenül, ugyanis fertőző, mert vírus okozza. Sőt, elég sok esetben felülfertőződik baktériummal, az meg már egy kicsit durvább.

És az, hogy kicsit náthás ma, holnapra, holnaputánra már lehet nagyon náthás is.

De egyébként ezt mindenképpen beszéljétek meg az ott dolgozókkal, hogy maszkban, ruhában megoldható-e.

2013. márc. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
bocsesz,rosszul tudtam,de köszi a kielégítő helyesbítést! :)
2013. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen!:)

Örülök, hogy te nem küldtél rám mindenféle jelzőt meg smiley-t, csak mert valamelyik témában nem voltál úgy otthon.

Igazából ezt nem árt, ha tudja az ember, főleg ha mondjuk babák, illetve kisgyermekek körében van. Mert sokan ezt tényleg nem tudják. Vagyis tévesen tudják és én is úgy vagyok vele, ha lehet, akkor jobb megelőzni, mint utána kezelni a betegséget, főleg ha kisgyermekről van szó.:)

2013. márc. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk pont ilyesmi történt a fiam születésénél. Férjem kegyetlen lebetegedett előtte, lázas volt stb., pedig egyáltalán nem beteges típus. Nem tudták megállapítani, hogy vírus vagy csak nátha, így kétséges volt, hogy beengedik-e, mert veszélyes a babára. Végülis picit jobban lett addigra, ugyanis túlhordtam a babát, és adtak rá egy maszkot, úgy jött be. Alig volt benn félórát, elájult, a legyengült szervezete, amit megkínzott a betegség is előtte, plusz a stressz, eddig bírta. Nem a látvány miatt, mert még nem volt "látvány". Még csak vajúdtam. Kivitték, lefektették, és amikor magához tért, már nem engedték be, de már hallotta is, ahogy felsír a gyerek. Kivitték neki kicsit, aztán ő is bejöhetett. Volt kis hármas idill :).
2013. márc. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!