Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indították valakinek a szülést...

Indították valakinek a szülést? Mesélnél róla?

Figyelt kérdés

mivel, hogyan, mennyi idő alatt lett meg a baba, természetes, vagy császár lett a vége? ezek érdekelnének...

ha péntekig nem indul be a szülés, indítják, és kicsit tartok tőle, hogy milyen lesz. eddig nem úgy tűnik, hogy magától megindulna, se jósló, se semmi. tudom az még 4 nap lehet bármi, de nem bízom benne, hogy magától ki akarna bújni a pici...

a válaszokat előre is köszönöm



2013. márc. 4. 22:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nekem indították de a baba olyan jól érezte magát, hogy nem mozdult, még az oxitocintól sem indultak be a fájásaim. Császár lett a vége.

Szorítok hogy neked könnyen menjen! :)

2013. márc. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%
Úgy tudom, hogy a burokrepesztés, és ha oxit adnak is indításnak számít, úgyhogy mind2 szülésemnél rásegítettek. Elsőnél 5 perces fájásokkal, kb 2 óra után értünk kórházba, akkor 4 ujjnyira voltam nyitva, de gyenge fájások voltak, burkot repesztettek...aztán hatalmas fájások...de végül még oxitocint is kaptam, mert nem tágultam eléggé. A fájások kb délután 5-6 között kezdődtek, hajnali 2-re lett meg lányom..második ugyanez..szombat este 11-12 körül kezdődtek a fájások, kb vasárnap hajnal 2-3ra mentünk be kórházba, addigra 3 centire tágultam...gyenge, menstruációszerű fájások, majd kb 3 óra múlva még csak 4 cm...burokrepesztés..erősebb fájások, majd reggelre gyengültek... 9-10 körül még csak 6 cm...akkor oxitocint kaptam...eszméletlen hatalmas fájások kb 2 órán át, majd 12:20kor lett meg a fiam. Mindkettő természetes szülés volt. Ha annyira tartasz az indítástól, akkor állítólag sok séta segíthet, vagy a szex...az utóbbit igazolom :)
2013. márc. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nekem a 39. héten kellett indítani a szülést. Zselét tett fel az orvosom délben. Ez produkált némi összehúzódásokat is. Viszont hiába, mert nem nagyon nyílogattam. Fájogatott, de nem igazán. Szóval teltek az órák, sétáltam, beszélgettünk a párommal, de semmi. Este nyolckor gondolkodott az orvos, hogy még egy zselé, vagy mi legyen. Kézzel kicsit rásegített a tágulásra. Majd bekötötték az oxitocint. Na akkor valami elindult. Öt perc után beindultak a fájások. Le is vették az oxit, olyan jók lettek az összehúzódások. Fél kilenckor még kimehettem pisilni, kint megrepedt a burok. Utána bepánikoltam, mert a szülésznő kilátásba helyezte a buroktöltést, ami a második gyermekemnél volt és azt a szülést nagyon fájdalmasként éltem meg. Reszkettem a fájdalomtól való félelemtől (pedig nem fájt igazán) Kaptam koktélt. Megnyugodtam, tudtam a fájások közben lazítani és kettő között pihenni. Na amikor azt hittem, hogy most kezd fájni, már jöttek a tolók. Negyed tízkor kint volt a kicsim.
2013. márc. 5. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

kerek 41. hetesen.

Nekem reggel fél 9- kor burkot repesztett a dokim. Elfájdogáltam, de 5 perceseknél nem lettek sűrűbbek ( addig mozogtam, lógtam a kötélen, támaszkodtam a falnak, szórakoztam labdával..). Akkor bekötöttek az oxitocint. ( Ez volt délben) Egyből 2 percesek lettek. Fél 2-kor kértem EDA-t. Ugyanúgy jöttek 1-2 percenként az összehúzódások, csak könnyebb volt elviselni. 15:13kor ( ezeket leszámítva) teljesen természetesen kibújt a lányom. 3850 g-vel, 54 cm-vel.

2013. márc. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Oxitocint kaptam, másnap reggel kezdődtek a fájások, 2és fél nap múlva megcsászároztak!
2013. márc. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
3/4 8-kor repesztettek burkot, fél 9-kor jött az első fájás, és 3/4 10 előtt már a kezemben volt a babám. Igaz, én akkor már négy ujjnyira nyitva voltam, jóslóim is voltak előtte. Utólag örülök, hogy így történt, ha itthon kezdek vajúdni, és ilyen tempóban halad, talán még a kórházba sem értünk volna be.
2013. márc. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nekem hajnalban kezdődtek a fájások itthon, de már alapból meg volt beszélve, hogy másnap reggel burokrepesztéssel indítjuk, mert előző nap 1 ujjnyira nyitva voltam. Így is történt. Mikor reggel bementem a kórházba még mindig csak elég gyenge és ritka fájásaim voltak. 9:15-kor burkot repesztettek és szinte azonnal megindultak a brutál fájások. De cserébe 11:47-kor a kezemben volt a kisfiam. Szóval én nem bántam az indítást (rásegítést) mert ki tudja amúgy meddig vajúdtam volna.
2013. márc. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41. hetet töltöttem és aznap indították. Délután fél 4 körül zselés indítás volt. Csak olyan érzés volt mint egy sima nőgyógyászati vizsgálat, nem fájdalmas. Két órát kellett feküdnöm, aztán kelhettem fel. Eleinte csak enyhe keményedések lettek, aztán oxitocinnal rásegítettek párszor. Végül beindult szépen. De a babám nem illeszkedett be a szülőcsatornába, és éjjel 2-kor császárral született meg a kislányom.
2013. márc. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

sajnos se a séta, se a szex nem segít... a bábakoktélon kívül kipróbáltunk már mindent, de semmi eredménye nincs.

még azt sem tudom, hogy ha indítani kell, akkor az hogy fog történni nálam. tényleg félek.. olyan jó lenne, ha magától megindulna.

2013. márc. 5. 09:55
 10/19 anonim ***** válasza:

Inditottak tobb mint harom hete :)

Burokrepesztes : ez rosszabb volt mint a szules! Brutal fajt de csak par percig tartott..

Majd oxitocion, ami melle kapasbol kertem edat. Mert az tizszerezi a fajasokat es felgyorsit mindent. Igy elviselhetobb volt sokkal mint az elso szulesem erzeszelenito nelkul :)

2013. márc. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!