Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is megalázónak tartja/mega...

Más is megalázónak tartja/megalázónak élte meg a szülést?

Figyelt kérdés

Az egész helyzetet, hogy ott fekszek full terpeszben egy ágyon, kiszolgáltatva, egyszer a szülésznő turkál bennem könyékig, egyszer meg a doki, meg éppen aki arra jár.

Hogy durva fájdalmaim vannak amitől teljesen elvesztem magam felett a kontrollt, jajgatok stb.

Hogy egy csomó ember előtt hányok, bepisilek, bekakilok stb.

Hogy egy szobában többen is vajúdnak, nézni/hallani egymás szenvedését..


Ezek bennem olyan mély nyomokat hagytak (első baba természetes szülés volt) hogy rögtön már aznap mondtam hogy hüvelyi szülés többet soha, és a másik két baba már kérésre császárral született meg.

Ez csak én élem meg így? Szerintem igazán tehetnének valamit a kórházak hogy elviselhetőbbé tegyék a vajúdás óráit..


2013. márc. 2. 18:28
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
76%
Pontosan ugyanez a véleményem nekem is!
2013. márc. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
67%
Na, akkor áruld el, hol kértél császármetszést, mert én is azt akarok!
2013. márc. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
90%
Rossz helyen szültél. Engem a szülésznő minden egyes alkalommal megkérdezett, hogy megvizsgálhat-e? Kaptam beöntést. A személyzet annyira kedves volt, hogy egyátalán nem volt kellemetlen ágytálat bkérni.A férjem az orvosom és a szülésznő voltak bent a végére a csecsemősök, de ők is biztattak. Nekem mind a négy szülésem ebből a szempontból nagyon pozitív volt.
2013. márc. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
88%

szia en csaszarral szultem ,de a helyzet ugyanaz mint nalad en azt is megalazonak tartottam...

ott mesztelenuk besetalni a mutoszobaba ,korulotted 6-8ember. leszijaznak egy agyhaz...

hat nincs semmi jo elmekem rola...legszivessebben hazafutottam volna...

de ez a korhazba dolgo emberek mar megszoktak ,es amugy csak felfogas kerdese h megalazonak e tartod,de en nagyon....:)

2013. márc. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak te gondolod így:)


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Tényleg elég megalázó amúgy!

2013. márc. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Az egyik legjobb budapesti kórházban szültem, nem hiszem hogy ezen múlna. Ha a világ legnagyobb luxusklinikáján szültem volna akkor is megalázónak érezném a folyamatot magát:(

Beöntést szintén kaptam, a kitolásnál mégis becsusszant ez-az.

Megkérdezték tőlem is hogy megvizsgálhatnak-e, de hát maga a tudat, hogy valaki könyékig benned van..

És a többi már előbb felsorolt dolgok..

2013. márc. 2. 18:39
 7/38 anonim ***** válasza:
46%
3 szülés 3 különböző kórházban-de az első szülésedről szóló sorokat én is begépelhettem volna. Csak tárgy voltam a rendszerben, egy pillanatig nem éreztem azt, hogy érző emberi lénynek tekintenének. Valami nagy-nagy változás kellene, mert ez így szerintem kevés nőben marad meg annak, aminek lennie kellene: élete legszebb pillanata.
2013. márc. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

18:49-es válaszoló, köszönöm roppant elmés válaszod, nem fogom elásni magam és szerintem a többiek sem, az anyaság milyenség nem ezen múlik.

Megkímélhetted volna az ujjaid ezen sorok begépelésétől nyugodtan!

Nem vádaskodást és primitív, ovis szintű ítélkezést kértem, hanem válaszokat, normális hangnemben.

2013. márc. 2. 18:53
 9/38 anonim ***** válasza:

Sajnos ezen az oldalon sokan nem tudják megütni a normális hangnemet..

Egyébként számomra is megalázó volt, a másodikat én is császárral szülöm jövő hét szerdán. :)

2013. márc. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg nem tudtam ott azzal foglalkozni, hogy most akkor rosszul kellene magam érezni. Én akkor csak a babára gondoltam. Na meg próbáltam kikapcsolni a fájások alatt. A második szülésem fájdalom szempontjából maga volt a pokol. Káromkodtam is rendesen. Mondtam sok hülyeséget. A babám miatt két orvos is volt benn, ultrahangoztak szülés alatt, sőt alulról a lepényen keresztül pótolták a magzatvizet a kicsimnek, sőt még pluszba oximetert csipeszeltek a baba fejére. Ez sem volt megalázó. Minden azért történt, hogy a baba és én is egészségesek legyünk, maradjunk. Nem volt idő, energiám az egommal foglalkozni.
2013. márc. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!