Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, akkor most százezerb...

Kismamák, akkor most százezerbe kerül egy szülés?

Figyelt kérdés

Fogadott dokihoz járok, a magánrendelésén 8000-et szokott kérni.Akik ajánlották nekem, és nála szültek mostanában, 30000-50000 körüli összegeket adtak szülés után. Plusz a sógornőm is most szült nála, 50000-et adott neki, ráadásul császár volt.

De itt egyre többet olvasom, hogy azt írják a kismamák, hogy a magánrendelés tízszeresét illik adni.

Megijedtem! Közeleg a szülés ideje, pénz van félretéve arra is, de nem 80-100 ezer Ft. Olyan 30-40 ezerre számoltam sima szülés esetén. Ami ettől több, az nekem irreálisnak tűnik, inkább költeném a gyerekre. Akkor most ez a dokinak kevés, jobb ha ügyeletesnél szülök?

Sajnálnám, mert egy nagyon kedves dokim van, és ő nem mond konkrét összeget, hát most elbizonytalanodtam, mitévő legyek.



2013. ápr. 3. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Hát, ha a dokid nem mond konkrét összeget, akkor nem kell neki 80-100 ezret. annyit adsz, amennyit gondolsz.
2013. ápr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mond fix összeget, akkor annyit adsz amennyit akarsz, nem muszáj a tízszeresét.

De mindenféleképp kérdezz rá arra hogy van-e konkrét bére!

2013. ápr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
nem. 0-tól a csillagos ég a határ. Mivel magánba végig perkálsz, szerintem túlzás 100ezret még adni neki. Max. 50ezer. Persze csak ha megfogadod.
2013. ápr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Én is most fogok szülni nemsokára, de én nem az alapján adok pénzt, hogy ki mit ír. Én is magánrendelésre járok a doktornőmhöz (10.000.-/alkalom), és szintén nem mond előre összeget a szülésre. Én úgy gondolom, hogy ha túl vagyunk rajta, akkor a megelégedés alapján fogok adni (a szülésznőnek is!), és az anyagi helyzetünk alapján! Mi sem élünk nagy lábon, nem hiszem, hogy emiatt megsértődne az orvosom, mert Ő nagyon elhivatott a szakmájával, nem az a pénzéhes, akikről néha én is olvasok...

2013. ápr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Én is a magánrendelés 10x-ét adtam a dokimnak. Én rákérdeztem, hogy mennyit adjak neki.

Ha a dokid nem mondott konkrét összeget, szerintem adj neki annyit, amennyit jónak látsz.

Amúgy meg teljesen igazad van, de sajnos kevés az olyan doki, aki azt mondja, hogy inkább a gyerekre költsd az összeget :(

2013. ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Dehogyis. Ha 30-40-50 felétek a tarifa akkor annyit adsz kész. Felénk is 7-8 ezer egy vizsgálat mégse hallottam senkitől hogy 70-80 ezret adnának. Itt 45-50 ezer és 15-20 a szülésznő. Császárról nem tudok beszámolni, ezek sima szülések amit írtam.

Én egyébként rákérdeztem a dokimnál hogy mivel tartozom a szülést követően? És ő is ennyit mondott hogy semmivel meg ahogy érzem, ő nem mond konkrétumot. Hát akkor meg nehogymár 80 ezret várjon el. Barátnőm orvosa az megmondta kerek perec neki hogy ő 60 ezret szokott kérni (:-O) nem is tudom amúgy ilyet lehet e mondani na ez egy másik kérdés.

2013. ápr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem mond konkrét összeget, akkor ne stresszelj rajta, adj annyit, amennyit gondoltál.

Egyébként kíváncsi vagyok, hogy hányan kapnak számlát az orvostól, főleg attól, akiknél a szülésnek fix ára (80ezer felett).

2013. ápr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én dokimnál 14000 a magánrendelésén egy alkalom, szóval én is beparáztam, hogy majd annak a 10x-esét kell adni, ami azért elég irreális...:P Azóta beszéltem olyan kismamával aki nála fog szülni, és megkérdezte tőle a "tarifáját", ami mint kiderült 100.000. Ez sem hangzik túl jól, de azért jobb. És nekem megéri, hogy annál az egyetlen dokinál szülhetek akiben megbízom...Évekig keresgéltem a megfelelő dokit, és hát mondhatom ég és föld a különbség közte és a többi között...
2013. ápr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is úgy gondoltam, hogy meglátjuk szülés után, mennyire voltunk megelégedve, meg mennyire telik anyagilag. Bízom ebben az orvosban, mert az előzőnél egy másik fogadott dokim volt, aki nem ért be a szülésemre, így az ügyeletesnél szültem, és nem volt túl segítőkész, mondhatom, hogy majdnem orvosi műhiba történt. Na ott nem is kapott pénzt senki.

Remélem, most jobban alakul a helyzet.Más orvos, más kórház.

2013. ápr. 4. 09:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én dokimnál 10000 volt egy vizsgálat, a szülésért 90000-t kért.
2013. ápr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!