Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés vagy vákuumos...

Császármetszés vagy vákuumos szülés a rosszabb? Esetleg van valaki, akinek mindkettőben volt része?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 2. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

én vákumos voltam, a császár egy nagy hasi műtét, biztosan rosszabb. És nehezebb a sebgyógyulás.

A vákum meg csak egy eszköz, amivel segítenek hüvelyi úton kibújni a babának. Vákum után szülhet bárki természetesen, nincs kockázat, mint a császárnál.

2013. ápr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Egy barátnőmnek része volt mindkettőben, neki a császár sokkal könnyebb volt. De nála a vákuumot megelőzte egy 24 órás vajúdás.
2013. ápr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Szia, nekem mind kettőben volt részem. Először volt a császár, majd 2 év és 3.5 hónap múlva a vacuum-os szülés. De őszintén szólva a vacuum-os szülés nem vészes, én nem is tudtam hogy használtak, csak a zárón olvastam (mivel az előző császár miatt nem volt összehasonlítási alapom, milyen a sima szülés). A császár szerintem rosszabb, az első felállás, mikor úgy éreztem szét szakad a sebem, na meg az első pisilés. Habár én a császárból is hamar felépültem, szóval nekem az sem volt vészes.
2013. ápr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nagyobb lányomat vákuummal kellett kisegiteni, mert nem birtam kinyomni (másodlagos fájásgyengeség, vagyis nem voltak tolófájások). Őszintén szólva megváltás volt, mert már több, mint fél órája el volt akadva és a szivverése is lassult.

A kisebb lányom pedig farfekvés miatt lett császárs baba. Háááát.... Én eléggé nehezen viseltem, meg a műtét is para volt, mert előtte sosem műtöttek semmire. De utólag visszagondolva inkább csak papir voltam :D

Most várom a harmadikat, és sanszos, hogy megint vágnak, de már megbékéltem vele, ugy gondolom, másodszorra nem lesz olyan rossz, mert tudom, mi a menete, és előbb felállok belőle.

Két előnye volt a babára nézve a császárnak: nem volt megnyúlva a koponyája (a nagyobbnak kicsit csúcsos lett, ahogyan meghúzták a vákuummal), szép kis kerek buksija volt, ill. nem lett oxigénhiányos (a nagyobb enyhe fokban az lett, de szerencsére külön torna nélkül kinőtte).

Na és persze az sem elhanyagolható, hogy a hüvelyem lett igénybe véve... :)

2013. ápr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!