Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy terhes nő bárhol szülhet,...

Egy terhes nő bárhol szülhet, vagy csak a területileg illetékes kórházban?

Figyelt kérdés
Ajkához tartozunk Sztk-ügyileg, de ha lehet, Veszprémben szeretnék szülni. Ha valaki kismama, bármelyik kórházba mehet szülni? Mi a feltétele?
2013. ápr. 5. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
amennyiben ott van fogadott orvosod, és erről igazolást is ad, akkor szülhetsz Veszprémben
2013. ápr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Én ugyan bp.-i vagyok,de a területileg illetékes kórházba kell menni(tavaly július 1.-én lépett hatályba az új törvény).Ám ha van fogadott orvosod,oda is mehetsz,ahol ő van,még ha területileg nem is illetékes.Én se oda tartoztam,ahol szültem,ám a dokim ott volt,így nem okozott gondot.Az se mindegy,hogy lehet-e egyáltalán abban a kórházban dokit fogadni(mert sok helyen már nem).2 fiú+6 hónapos csajszi anyukája
2013. ápr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szóval csak úgy lehetséges, ha orvost fogadok. Pont ettől féltem...Néhány éve még bárhol lehetett szülni, fogadott orvos nélkül is. Sajnálom, akkor azt hiszem, maradok Ajkán. Az orvosnak (nem)szánt pénzt meg inkább a babára költjük :-)
2013. ápr. 5. 15:43
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, természetesen bárhol szülhetsz, a szülészeti ellátás ugyanis a sürgősségi ellátások körébe tartozik, egy szülő nőt minden szülészeti osztály tartozik ellátni, nem hogy Magyarországon, de az EU-n belül bárhol, hasonlóan a baleseti ellátáshoz.

Azt kell mondani, hogy ott voltatok éppen vendégségben, amikor elfolyt a magzatvized, úgyhogy ide jöttetek, és kész... nem küldhetnek el.

2013. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Bárhol szülhetsz. Én is megijedtem , mert nem sok jót hallottam arról a kórházról ahova mi tartozunk. Felhívtam azt amelyikbe szeretnék szülni , hogy mennék ctg-re és ott szeretnék szülni , de területileg nem oda tartozom. Azt mondta nagyon kedvesen a hölgy hogy a szülés nincs lekorlátozva. Semmi akadálya, térítésmentesen szülhetek ott. És a napokban szerintem megyek is :-)

Kellemes babavárást és könnyű szülést !!!

2013. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szülni bár hol lehet. Még jó h nem ha Miskolcon vagyok, de szombathelyi lakos,ott Miskolcon beindul a szülés és Szombathelyre kellene jönnöm.

Szülészet olyan mit a sürgősségi,mindenhol kötelesek ellátni.

beindul elindultok Veszprémbe és kész. ott bemész,megmondod ha kötözködnek, h pont rokonlátogatás alatt indult be.

2013. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Így igaz. Bárhol szülhetsz.

Én 70km-re vagyok a bejelentett lakcímemtől, nemcsak szülni ide jövök majd Debrecenbe, hanem az UH-k is itt voltak. Egyszerűen csak bementem, és leadtam a papírjaimat, sorszámot kértem, mint mindenki más. Tb-d ha van, akkor sehol sem kérhetnek egy fillért sem. Egy szavuk se volt. Ha Veszprémbe szeretnél szülni, oda indulj, ha megindul a szülés. Elküldeni biztos, hogy nem fognak, ha oda mész, ott fogsz szülni :)


Könnyű szülést Nektek !

15+4hkm

2013. ápr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam. Egyébként pont arra gondoltam, hogy valami trükkhöz folyamodok :-) De ezek szerint ez sima ügy:-)

Mindenkinek jó babavárást és gyors, könnyű szülést kívánok!

2013. ápr. 8. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!