Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon korán van ha a 35....

Nagyon korán van ha a 35. héten "bújna ki" a kismanónk?

Figyelt kérdés

Most járok a 34. hét végén. Sajnos az orvosom azt mondta a múlt hét kedden (tehát amikor a 33. hétben jártam), hogy nagyon-nagyon lent van a baba, így nagyon valószínű, hogy nem fogom a 40. hétig hordani, és jó ha még legalább 4 hetet minimum kibírunk. Tudja mit beszél, hiszen főorvos, tehát hiszek neki. A baj csak az, hogy napi 3*2 MagneB6 és napi 3 Diaphylin mellett is kb. 3-4 napja eléggé görcsölgetek. Vagyis nem is igazán görcsnek hívnám, hanem szúrkálásnak. Olyan érzés, mintha egy nagy kést, vagy szöget vágnának bele a hasam aljába. Az elmúlt 3 napban inkább esténként éreztem, 2-3-szor napközben is, de ma elg sokszor előfordult, úgy kb. 2 óránként, ennél gyakrabban nem, így nem nevezném ezeket szülési görcsöknek, mert ezek inkább szúrkálások. Egész nap fekszem, szedem a gyógyszereket, és mégis ez van.

Van esetleg olyan anyuci köztetek, akinek így indult be a szülés, hogy napokig csak ritkább szúrkálásai voltak, vagy akinek a babája a 35. hét körül érkezett meg? És ez még nagyon korainak számít? Mert tudom, hogy a 37. héttől már nem beszélünk koraszülésről. Első babánk lesz, így sajnos a terhesség végéről annyira nem vagyok tájékozott.

Előre is nagyon köszi

34 hetes kismami



2008. jún. 13. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a 37. hétben vagyok, de nekem is nagyon korán kezdődtek a jóslófájásaim. Eddig semmi gond nincs velünk! Amúgy nem kell nagyon félned, a 28. hét után már nagyon jó esélyei vannak a babának, hogy semmilyen probléma ne legyen a későbbiekben. Ha ki tudod húzni még 2 hétig, akkor már koraszülött sem lesz, a 37. hétben már nyugodtan megszülethet!

Próbálj ne stresszelni, az nem tesz jót! Beszélgess a babáddal, mondd el neki, hogy még jó lenne, ha egy ideig benn maradna - hidd el, a babák szoktak hallgatni anyucira! Minden jót nekd!

2008. jún. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bíztatást, nagyon aranyos vagy :-) Szoktam beszélgetni a manóval, hogy még picit bírja ki odabent, de ezen a téren sajnos nem nagyon akar rám hallgatni :-)
2008. jún. 13. 20:23
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Ha a 35. heten kibujik, sincs mar semmi baj! Nyugodj meg :)

Hivatalosan meg koraszulott lesz, de mar teljesen megvan minden szerve, tudeje fejlett, ilyenkor mar csak hizni maradnak benn :)

Lehet, h inkubatorba tennek, de az jo meleg, es nem jelent az sem gondolt, sot!

A 37. heten meg mar nem is koraszulott, ahogy elottem irtak.

Temreszetesen jobb lenne minel tovabb benn maradnia, de ha ma jonne, is ep es egeszseges lenne!!

Minden jot!

2008. jún. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

szia!

először is, ne aggódj!!!! nekem is ez a bajom, hogy túlgondolkodom az egészet. A tüneteim kb. hasonlóak a tieidhez, én vasárnap lépek a 36. hétbe. a 30. héten a cx (méhszáj, méhnyak)értékem 3100 lett, totál beijedtem, magyarán a külső méhszájam 1 ujjnyira kinyílt. de én a 30. hétig melóztam, tulképp semmit addig nem pihentem, mivel hál istennek addig soha semmi panaszom nem volt az 1. perctől kezdve. na onnantól már minden bajom lett- szerintem, a dokim szerint term. nem vészes a helyzet, akkor felírt 3x2 magnéziumot. meg term. ajánlotta, hogy mostmár pihenjek jóval többet. de onnantól kezdve én tényleg éreztem a hasfájást néha, a szurkálásokat, tehát azt, amit te leírtál. azóta persze itthon vagyok és adom egyre lejjebb:-), azaz ahogy a nagykönyvben meg van írva, egyre kevésbé bírom .... :-) a 32. héten változatlan volt a helyzet, most a héten viszont mikor megvizsgált, a méhnyakam már csak 1 centi, tehát a cx értékem 1000. másnak szüléskor nem bír ennyire lerövidülni, nekem meg már most itt tart. de legalább a méhszájam nem nyílt még tovább. merthogy mostmár "csak" az nyílhat ... de remélem még min. 3 hétig marad .... szóval engem nem paráztatott be a dokim, hál istennek nagyon nyugodt nő, nem aggódja túl (látja, hogy épp elég aggódós vagyok én magamban), de emellett naggyon alapos. én hiszek neki, term. hál istennek nem utalt be sehova (sokszor olvasom, hogy másokat kevésbé "súlyos" panaszokkal már kórházba küldenek), szóval még többet kell pihennem és kész. effektíve nem vagyok eltiltva semmitől, de nyilván én is tudom mit szabad és mit nem, nem utolsósorban azért, mert nem is bírok már sokmindent megtenni. fáradt vagyok, kifulladok pár óra házimunka alatt is, és szinte ugyanazt érzem mint amit te leírtál, de próbálok nem aggódni. nekem annyit mondott még a dokim, hogy júni 22 után (betöltött 36. hét) szinte bármikor jöhet, nem lesz vszínű nagy gond. bár most sem lenne már azért annyira vészes, hiszen 2500 g. jövő héten ráadásul abba is kell már hagynom a magnéziumot, én is csodálkoztam, mikor mondta most a doki, de ő erre azt mondta, hiszen szülni akarunk , nem ? hát igen :-)

szóval remélem, tudtam segíteni a saját "bajaimmal" és tényleg ne aggódj!!!!!!! bent fog maradni még:-) kislány vagy kisfiú? :-) lényeg, hogy egészséges legyen :-)))))

sok sikert!!!!!

2008. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

előző válaszoló vagyok:-)

csak annyit szeretnék még leírni, hogy nekem is lent van eléggé már a bébi, úgy nyom, hogy sokszor azt érzem "kipottyan" .... írtózatosan fáj a szeméremcsontom is, szóval nyomja rendesen, hisz már a 30. hét előtt is fejjel lefelé volt ....

neked pedig fel a fejjel!!!! :-))

2008. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak 27.hetes vagyok,de egy barátnőm mind2 kislánya a 36.hétre születtek,igaz h kevesebb mint 3000g de gyönyörű szép és egészséges lányok lettek!Egyik most 6 éves a másik 3!Nagyon elevenek és gyönyörűek!Nyugodj meg biztos nem lesz gond!

Sok boldogságot!

2008. jún. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia,ne aggódj mert énis hasonlóan vagyok.32 hetessen görcsölgetni keztem meg nagyon szúrkált a hasam mint neked.Az orvos szerint,aki szintén főorvos,azt mondta hogy nagyon lent van a baba,így örülhetek ha még 2-3 hetet bentmarad.Olyan nagy rettegésben éltem hetekig,minden nap ajándéknak tünt.Mikkor betöltöttem a 36 hetemet akkor nagyon megkönnyebültem.Nem a főorvoshoz járok,csak akkor ő vizsgált meg,mert az én orvosom nem volt ott.Tessék így halgasson egy kismama az orvosra,lassan a 41 hetemet is betöltöm,de még a babóca nem jött elő.És a mai vizsgálatok alapján lehet szerdán szülést kell indítanni.Hát erről ennyit,még túl is hordom.A szurkálások azok vannak nálam is,meg jóslófájás is.Ne aggódj nembiztos hogy koraszülött lessz a babád!!!!!üdv 40hetes kismama
2008. jún. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A szurkálások miatt nem kell aggódnod,teljesen normális.

Ez attól van,hogy nyúlnak a méhet tartó szalagok,mert hízik a babád,egyre nehezebb nekik tartani.Ezek nem fájások,mégcsak nem is jóslóak,ez teljesen normális dolog.

Én a harmadikat várom,de így a vége felé most is érzek ilyet,pedig már nem túl feszesek az izmaim.

Egyébként nagyon sokan vagyunk,akiket koraszüléssel fenyegetett a doki,és mégis túlhordtuk a babát:)))

Azért csak pihizz sokat,és ha megszületne,már akkor sem lenne nagy baj.Persze azért még jobb lenne neki pár hétig odabenn.


Minden jót nektek,üdv

2008. jún. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia !

Ne aggódj nekem is 33hetesen kezdődtek ezek a tünetek,28hetes koromig napi 10órákat dolgoztam ülve..33hetesen megállapította,hogy 2cmert rövidült a méhnyak..azt sem tudom mit jelent csak,hogy még korai volt.Sokat görcsöltem és nekem is volt,hogy mintha egy kést szúrtak volna a hüvelyembe-erre azt mondta valószínű egy ideget talál el a baba.Salbutamol izomlazítót kellett szedjek.Most 36hetes leszek utánna le kell álljak vele,amúgy úgy tudom 36hét után már nem koraszülött.

A magnéziumot nekem még nem engedi elhagyni-én béres magnéziumot szedek egyet ha nagyon begörcsölnék kettőt,ez sokal nagyob dózis mint a magne b6 és sokkal jobb is.De nekem faros a babám lehet ezért kell még szedjem a magnéziumot,hogy hátha megfordul még.Amúgy meg egész jól elmúltak a görcseim,keményedéseim pedig féltem ha lecsökkentem a gyógyit belepusztulok és közben meg semmi.Szval ne aggódj,mert attól is görcsölhetsz ha idegesebb vagy!!!Minden rendben lesz,de ha megszületne 35hétre akkor sem lenne semmi baj ,de azért mondd neki,hogy még vagy 3hetet azért maradjon bennt minimum.Kitartást.36hetes kismama

2008. jún. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia én is így voltam. Az én dokim is főorvos, és hiába mondta a 34. héten hogy mindjárt meg lesz a baba, ha csak 42. héten született meg. A férjem bejelentette a munkahelyén, hogy bármikor szülhetek, tehát legyen készenlétben helyettes, erre eltelt 2 hónap és semmi. Végén indítani kellett a szülést:).
2008. jún. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!