Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért sietteti vagy próbálja...

Miért sietteti vagy próbálja siettetni olyan sok kismama a szülést? Miért nem akarják kivárni az időt? 37-38 hetesen szülni akarnak, nem értem, komolyan mondom! Nem véletlenül 40 hét a terhesség, nem?

Figyelt kérdés
2009. szept. 24. 17:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom én sem, hogy miért. A babának jobb, ha ő dönti el, mikor akar megszületni. Persze, van, amikor muszáj előbb kivenni, de az orvosok azért alaposan meggondolják, amellett vannak, hogy minél tovább bennt maradjon. Én egyébként nem ismerek ilyen kismamát személyesen, de tudom, hogy sokan vannak.
2009. szept. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért akarnak már akkor szülni, mert a hócipőjük is tele van a kellemetlenségekkel. Az több kg súlyfelesleg, hogy nem tudsz rendesen lehajolni, stresszelsz a közelgő szülésen, fáj a derekad, folyton pisilned kell, ráadásul sok anyukán rajta van a nyomás, hogy hogyan fogja visszanyerni a régi formáját, már kíváncsi a gyerekre, szeretné már megölelgetni, plusz a rengeteg szűrővizsgálat, itt-ott útban van a pocakod, ha hason alvós vagy, akkor pláne nem kényelmes aludni. És csodálkozol, hogy milyen nyögve-nyelősen telik az utolsó hónap?


Persze, azt nem mondom, hogy nem éri meg, de nem fenékig tejfel a terhesség sem, vannak kisebb-nagyobb kellemetlenségei, egyéntől függően. Tapasztalatból mondom.

2009. szept. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én nem akarom siettetni! Inkább azon izgulok, hogy benn maradjon végig. Én nagyon szeretem az állapotom minden nyűgjével együtt. Hason alvós vagyok, de a 8. hét óta már nem ment, így már megszoktam máshogy. Persze, fáj néha a derekam, meg zsibbad a kezem, meg nehéz a poci, de nagyon szeretem, ahogy ficánkol bennem ez a kis drága. Mindig azt szoktam mondani, hogy olyan jó, hogy most még csak az enyém, de aztán majd osztozni kell rajta:). Mondjuk tény és való, hogy probléma- és panaszmentes terhességem volt, nem kellett változtatnom semmin, mert mindent bírok csinálni a mai napig. Kicsit előbb fáradok, de ezen kívül semmi nagyobb "kín" nem gyötör. Lehet, hogy én is siettetném a picit, ha minden bajom lenne.

39 hetes pocis

2009. szept. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát nyilván Te nem szültél még....:-)
2009. szept. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 vav22 ***** válasza:
Hát rajtam volt 20 kg plussz a vizesedéssel együtt és toxémiával már 38 hetesen kórházban feküdtem kb. 1,5 hetet mire megszültem. Állandóan pisilni jártam, nagyon vérszegény voltam, majd le szakadt a derekam, gyógyszerallergiám lett és viszketett a bőröm stb. stb. Na ezért akartam volna előbb szülni... Nem akarok véletlenül sem kötöszködni, ne érts félre, de szerintem nem gondoltam át a kérdésed igazán. Sajnos nem vagyunk egyformák, valakinek semmi baja, valakinek meg minden nyűg kijön. Persze, hogy megéri, de ha választhatnék inkább szenvedek 1-2 héttel kevesebbet nem?
2009. szept. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A legutolsó szülésemet azért akartam siettetni, mivel sajnos az előző babám a 36. héten meghalt, így minél hamarabb szerettem volna egészségesen kint látni a babámat. Szerencsére a 38.héten megszületett, s minden rendben lett.
2009. szept. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A 36. hét végén azt mondták, hogy a gyerek a hasmba 4190 g. Vizesedtem, fájt a derekam, nem tudtam aludni, hatalmas volt a hasam, ami csak nőtt és nőtt ezután is. Gondolom nem kell magyarázni miért szerettem volna a kiirt idő előtt megszülni. Ehhez képes egy hetet és két napot ráhordtam. A következő inkább egy héttel előbb jöjjön , mint később.
2009. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Sajnos azért mert több egészségkárosító hatás van már amit a 36 héttől szedni kellett például nekem. A vérnyomásom annyira magas volt hogy naponta 15 db IGEN 15 db gyógyszert szednem kellett és ez sem vitte le. Meg még annyira vizes voltam hogy szinte már lábra sem tudtam állni. Így hogy a babámnak meg nekem sem legyen semmi bajom, megcsászároztak a 37 hét 5. napján. Már hamarabb is meg lett volna de pici volt a baba. Úgyhogy kínszenvedés volt még az az egy hetet ráhúzni!

Röviden ennyi!

2009. szept. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A 36.héten hatalmas volt a baba.Tüdeje fejlett volt,doki javasolta,hogy próbáljak többet mozogni,hátha előbb jön.
2009. szept. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

10 szem gyógyszer a 170 es vérnyomásra, ami így is 130 körül mozgott, rentgeteg víz, két és fél hét kórház, két vetélés előtte, 3 év várakozás, 20. héttől fekvés nyitott méhszáj miatt.Na én ezért akartam szülni mihamarabb, mert nagyon stresszes volt a terhesség.De hozzáteszem hogy még ezek ellenére is imádtam a hasamat, a babát hogy bennem van, és tudtam hogy hiányozni fog ez az állapot.Így nekem 3 nappal a kiírt előtt indította meg az orvos, és milyen jól tette, kétszer volt a köldökzsinór a nyakán.

Persze ha nem lett volna ennyi bajom akkor még magamtól most is inkább terhes lennék még, pedig már lassan 4 hete hogy szültem.

2009. szept. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!