Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyit fizettetek összesen a...

Mennyit fizettetek összesen a terhesgondozásért és a szülésért?

Figyelt kérdés

Akik nem magánrendelésre jártak és nem fogadott orvossal szültek azok legyenek szívesek ne írják be hogy "semennyit" mert engem konkrétan azok válaszai érdekelnének, akik fogadtak dokit maguk mellé! :)


Főként azért érdekelne, mert nekem magánorvosom van, 10 ezret fizetek egy alkalomért, előre lehet tudni hogy császárral fogok szülni, rákérdeztem mennyi lesz az összeg, de nem mondott konkrétat csak mosolygott és azt mondta hogy amennyit majd a szülés után jónak látok.

Hát ezzel nem könnyítette meg túlzottan a dolgomat. :) Nagyon jó doki, elég bonyolult terhességem volt/van, előfordult hogy wellness szállodából jött vissza csak miattam mert vaklárma volt.. Fogalmam sincs hogy mennyit kellene adnom, mennyit illik ilyenkor adni? Tényleg a vizit díj tízszeresét? Azaz 100 ezret? Császárért nem szokás többet fizetni? Mert erről is eltérő véleményeket hallottam, van aki szerint illik kicsit többet adni és van aki szerint nem.

De hát mihez képest adjak többet, ha a doki nem is mondott konkrét árat? :)


2013. máj. 1. 22:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

8000 Ft volt egy alkalom, és 7x voltam nála, plusz az utolsó hónapban 4x voltam nst, aminek 3000 volt az ára.

A szülésre pedig nem mondott ő sem árat. Végül mi 50.000 Ft-ot tudtunk és akartunk adni (komplikáció miatt császároztak amúgy).

Én nem gondoltam, hogy császárért még többet adjak. Természetes szülésre készültünk, csak nem jött össze, de akkor is ennyit akartam volna adni.

2013. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Első vizsgálat 10.000 Ft volt (rákszűrés, terhesség megállapítása), utána a terhesgondozás 5.000 Ft/alkalom (havonta mentem, utolsó 38. héten volt. NST-re a kórházba kellett menni, ott csinálta meg, azért nem kellett fizetni. Szülés előtti napokban az ultrahangot is a kórházban csinálta, azért sem kellett fizetni. Szülés 70.000 Ft volt.
2013. máj. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
7000 ft-ot kér 3 hetente, ha két hetente megyek akkor is. Szülési tarifája pedig 50.000Ft, császárnál pedig 65.000FT.
2013. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 gabszem ***** válasza:
66%
Kb 80 ezret hagytam ott a magánrendeléseken és 50-et a szülésért a dokinak és 30-at a szülésznőnek
2013. máj. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
14%
Én a te esetedben legalább 150 adnék, így hogy így írod, hogy miattad jött el a pihenésből stb. Én magánban szültem, nekem 500ezerre jött ki kb.
2013. máj. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél még 6000 Ft volt egy alkalom, és 100.000-t adtunk a szülés (császár).

Közben eltelt pár év, most 8000 Ft rendelésenként, még nem tudjuk, mennyit adjunk szülésnél, min. 100-at most is.


Szerintem kérdezd meg a dokidhoz járó kismamákat, anyukákat, vagy a doki asszisztensét, hogy mennyit szoktak neki adni.

2013. máj. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

Az én dokim alkalmanként 12.000-et kért, a szülésért pedig ennek a 10x-esét...és ez általában így szokott lenni! Császárért is ennyit kér...ismerősöm ajánlotta nekem anno, aki 3 x szült császárral. Legutóbb pár hónap eltéréssel szültünk, én természetes úton...ugyanannyit kért tőlük is!

Én már csak azért sem adnék többet, mert az ő szemszögéből mindkettőnek van pozitív és negatív oldala. Gondolom akkor ha így előre tudjátok, akkor programozott lesz? Mert akkor ő mondja meg mikor, egyébként meg pattanhat akár éjszaka is stb...

Rizikó szempontjából meg...hát, sajna a császár manapság már egy rutin műtét, szerintem emiatt nem "kell" többet adni!

Én 100.000-et adnék...

2013. máj. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

12 e ft volt egy alkalom terhesgondozás.

Szülésért nem mondott konkrét összeget,általában a 8-10x-t szokás adni,mi 100 e ft-ot adtunk.

Nem volt egyszerű szülés,de végig mellettem volt,a terhesség folyamán is kétszer kellett bejönnie miattam(hétvégén,ill.éjszaka),telefonon is elérhető volt,szóval nagyon elégedettek voltunk.

Szerintem császár sem szokás többet adni,ha nem mond konkrét árat,és 100 e ft-nál nem adnék többet

2013. máj. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

De kérdező én is ugy tudom hogy a 10*-ét illik adni! De kérdem én az nem sok? Szerintem ha tudsz és jut rà természetesen add oda,hisz a te dolgod én ebbe nem szólhatok bele! Én is magànrendelésre jàrok aminek csupán 3000ft/ alkalom a dìja! Ami szerintem nagyon is elfogadható na és a 10*-is jobban hangzik! Szerintem (de ez csak az én véleményem)

nagyonsokan tulzàsba viszik ezt a dolgot és bizony sokat adnak észnélkül,azoknak a kàràra akik sajna nem tudnak pl 500.000.- kifizetni egy szülésért mert vannak orvosok ( itt is megjegyezném hogy tisztelet a kivétel)de még ìgy is a nagytöbbség hogy bizony úgy néz a kismamàra hogy:csak ennyi!?!?

2013. máj. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Első baba: kb 8*10.000 és 60.000 a szülés, Másodiknál szintén,ott még 40.000et kapott a szülésznő pluszban,amiben benne volt vmi szüléskönnyítő gél ára.Első császáros volt,második sima.Nem mondtak összeget,én ennyit tudtam rászánni,nincs lelkiismeretfurdalásom h nem a 10*ese.
2013. máj. 2. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!