Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha férjem nem tud bevinni...

Ha férjem nem tud bevinni szülni és mentőt kell hívni, akkor a mentő a lakcímemhez tartozó kÓrházba szállít vagy oda ahova én szeretném?

Figyelt kérdés
Orvost nem csak kórházat választottam.
2013. máj. 2. 18:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Miért lett mindenki lepontozva?? Szégyen...
2013. máj. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A terheskiskönyvbe írasd bele az orvosoddal, hogy amennyiben mentő megy érted, melyik kórházba vigyenek. Mert hivatalosan ha mentőt hívsz, akkor a legközelebbibe kötelesek vinni, hacsak nincs ez a bejegyzés. Ezt nekem a kórházban mondták, amikor tájékoztatót tartottak.
2013. máj. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Jó, köszönöm.

Valaki a pontozásban éli ki magát:) Mit tehetünk?:)

2013. máj. 3. 11:23
 14/19 anonim ***** válasza:
A kérdésedre nem tudok válaszolni, de egyébként 1 hete szültem és nem a területileg illetékes kórházban! Nem küldtek el és nem szállítottak át! Fizetnem sem kellett semmiért!
2013. máj. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
De abba a kórházba jártál terhesgondozásra? (utolsónak)
2013. máj. 3. 16:16
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem, a helyi sztk-ba jártam.
2013. máj. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk kocsival/busszal/taxival/stb mész be (szóval nem mentővel viteted be magad) és azt mondod hogy éppen a közelben voltál mikor megindult a szülés és így logikusan a legközelebbi kórházhoz mentél akkor nyilván nem fognak átküldeni másikba. :) Vagy ha például nem otthon tartózkodsz hanem a város másik végén és a vajúdás nagyon előrehaladott állapotban van már, akkor sem fognak végigfurikázni egész Budapesten (vagy akármelyik nagyobb városon) kockáztatva a dugót és az egyéb forgalmi lassításokat csak azért, hogy te ott szülj, amelyik körzetbe tartozol.


Ebben a két esetben a legközelebbi kórházban fogsz szülni (a nem mentővel utazós esetnél ugye tudsz trükközni hisz senki nem fogja leellenőrizni hogy te odavitetted-e magad valakivel vagy tényleg ott a közelben indult meg a szülés) egyébként úgy van ahogy írják, a területileg illetékes kórházba visznek, kivétel ha van fogadott orvosod, aki másik kórházban vezeti le a szüléseket és ez rögzítve van a terhességi kis könyvedben.


Velem is ugyanez volt, én lakhelyemet tekintve a Szent Istvánhoz tartozom, a fogadott dokim viszont SOTE II-n vezeti a szüléseket, ezt beleírta a könyv hátuljába, mikor mentőt kellet hívni csak megmutattam nekik és kérdés nélkül oda vittek. De ha te csak úgy közlöd velük hogy "engem ne X kórházba vigyetek mert Y-ban szeretnék szülni" akkor több mint biztos, hogy elutasítást fogsz kapni.

2013. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nálam úgy volt, hogy a barossba tartozom, de az istvánba mentünk be. Közel vannak egymáshoz és mivel éjszaka volt, a forgalom sem lett volna akadály. Ennek ellenére nem küldtek el!
2013. máj. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
szia en 11kerbe taetozom a 18ban lakom 11be vot orvosom akihez jartammaganrendelesre de nem fogattam fel ,a lenyeg hogy en a szent imreben akartam szulni es a dokim pecsetelt nekem a kiskonyvbe hogy szent imrebe vigyenek mert ott az orvosom ha ugy alakul hogy mento visz! es ugy is lett jott a mento es mondtam hogy a szent imrebe vigyenek mondtak hogy ez nem igy mukodik utanna megmutattam mit pecsetelt a dokim es oda vittek :)
2013. szept. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!