Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ugyan úgy fájhat? Nem értem?

Ugyan úgy fájhat? Nem értem?

Figyelt kérdés

Sok kérdést olvastam már azzal kapcsolatban,hogy mennyire fáj a szülés.

Sokan írjátok,hogy olyan erős fájdalma volt már,hogy hányingere is lett és hányt is...

Viszont ha nekem megvan,borzasztóan goörcsölök és hányni is szoktam,annyira fáj...Most akkor ugyan úgy fájna az is,vagy 100x jobban??



2013. máj. 5. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megfélemlíteni. Sajnos, ha nem is 100x, de 99x igen. Sokkal-sokkal jobban fáj.

Életedben nem fogsz olyan nagy fájdalmakat átélni soha, mint szüléskor. De ne parázz, ahogy kibújik, megszűnik minden fájdalmad.

Hány hetes vagy, mikorra vagy kiírva? Fiú/lány?

2013. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokkal jobban fáj, de ez a fájdalom elmúlik, nyomtalanul. A menstruációs görcsöknek nincs értelme, és minden értelmetlen fájás rettenetes. A szülés mindennél jobban fáj, de igazán van értelme, és emiatt elfelejted - és ezért van az, hogy sokkal tovább emlékszel arra, mennyire fájt amikor megjött, mint arra, mennyire fájt a szülés :D
2013. máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon fáj én szinte soha nem görcsölök ha meg van esetleg egy kicsit....

Szülésnél nem hánytam még hányingerem se volt szerintem mindenkinek máshogy fáj vagy csak a fajdalom tűrő képessége más én nem kaptam semmi féle fájdalom csillapitot és szinte egy hang nélkül végig csináltam első:12 óra második:6 óra

A mellettem lévő anyuka meg sikított,hányt......tehát nyugi

2013. máj. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legerosebb menstruacios gorcsnel valamivel jobban fajt, de a menstruaciot megis sokkal rosszabbnak erzem. Az celtalan fajdalom, a szules nem.
2013. máj. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs összefüggés. Van, aki nagyon görcsöl, a szülést meg könnyen veszi. És fordítva. Szóval ne félj.
2013. máj. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én másodjára vagyok terhes, az első babámmal 2 hónaposan elvetéltem. Tehát nem szültem még, de a vetélésem olyasmi volt, mint a menstruációs görcseim, csak kb. 3x erősebb. Nem akartam tágulni, ezért be kellett feküdnöm, hogy műtéti úton vegyék ki a halott babát, estére tágító pálcikát kaptam, és hajnalban kicsit rosszul lettem. Mondom, a görcsök kb. olyanok voltak, mint a mensi, plusz olyan volt, mintha székelési ingerem lenne, de 'csak' egy féltenyérnyi nyálkahártya darab távozott. Mivel vacsiidő után nem ehettem-ihattam, ezért nem volt mit kihánynom, de volt egy rossz pillanatom, amikor fáztam, mégis izzadni kezdtem, rázott a hideg, és (véreztem, tehát a wc-n ültem) elkezdtem szárazon öklendezni a kuka a fölött. Tudom, ez elég undi, és nem kapcsolódik szorosan a tárgyhoz, de én ezek után azt gondolom, ha nem is ilyen, de ehhez hasonló érzés lehet a szülés is, csak ott nem egy egy-két tenyérnyi valamit, hanem egy 2-4kilós babát kell kinyomni, ami rögtön értelmet ad a dolognak.

Ami azt illeti, én ezek után nem ijedtem meg, sőt, próbáltam optimista lenni, hogy ha azt kibírtam, és azon a kb. fél órán kívül egész hősiesen bírtam, akkor a szülést is bírni fogom. A párommal is közöltem, hogy fel vagyok készülve, jöhet a következő próbálkozás :) Persze korántsem volt az egész ennyire hepi.. és most 30 hetesen titokban jól be vagyok szarva, de mint ahogy mások is írják, segít, ha az ember a babára tud koncentrálni.

Tehát: a szülésnek EREDMÉNYE van, egyébként pedig a görcsök olyanok, csak jóval intenzívebbek, és még pluszban jön még ez-az.

2013. máj. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is iszonyatos menstruációim voltak a szülés előtt. Az első nap konkrétan nem tudtam kikelni az ágyból, volt, hogy hánytam, csak homályosan láttam a fájdalomtól. Egyszer orvost hívott anyukám, mert még meg sem jött, de olyan fájdalmaim voltak, hogy nem tudtam lábra állni, azt hittük vakbél, megnéztek, azt mondták, hogy nem, kaptam algopirpyn injekciót, délután megjött. Szóval ha valaki, én tényleg megszenvedtem a menstruációimmal.


A szülés...igen, kegyetlenül fájt. Jobban mint ezek a vérzések. De talán nekem nem 100x jobban. Talán csak 50x :D. De őszintén, nem tudom felidézni úgy igazán. Ki kellett bírni. Én sugárban hánytam, de szerintem az oxi miatt, ugyanis fájásgyenge voltam, bekötötték az infúziót és azonnal ezerszer erősebb fájások jöttek. Az első ilyennél jött a hányás. Ennek ellenére hang nélkül bírtam, rengeteget segített, hogy ott volt a párom és bele tudtam kapaszkodni. Ez a nagyon durva rész olyan 4-5 óra volt "csak". De utána tényleg minden fájdalom egy csapásra elmúlik. Furcsa is.


Jó hír (sokaktól hallottam, és velem is így lett) azóta egyáltalán nincsenek menstruációs görcseim, észre sem veszem, ha megjön :)

2013. máj. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!