Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Összességében a császár...

Összességében a császár tényleg sokkal könnyebb, mint a természetes szülés?

Figyelt kérdés
Én még nem szültem, és nem is szeretném megválasztani a leendő szülésem módját, hiszen ez nem kéne, hogy kívánságműsor legyen. De minden ismerőstől azt hallom, hogy aki császárral szül, az mennyivel szerencsésebb, nincs fájdalom (ezt azért nem hiszem), sokkal hamarabb felépülnek, biztonságosabb stb. Ez tényleg így lenne? Annyira hihetetlennek tűnik, hogy a természetes szülés maga a pokol, de a császár csak rózsaszín felhő...

#fájdalom #természetes szülés #császár. felépülés
2013. máj. 5. 17:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%
akik ezt mondják,szültek már csaszarral?netán mkettovel?Mert szerintem hiteles választ csak az tud adni,aki mkettovel szült.Engem csaszarozni kellett,a kh-ban töltött 5 nap nagyon rossz volt,nem a műtét,hanem az erzestelenites utáni fejfájás miatt,de viszonylag hamar felepultem.Néha azért egy ideig érzékeny volt a hasam,amúgy meg baromira nem emlékszem,mert lefoglalt a 3,5kilos kis csomagom :-D
2013. máj. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
62%

Természetes szülés fáj elötte közben és utána is, függ a vágás-repedés mértékétől is.De pár napig elég néhéz ülni felkellni állni menni stb.

Császárnál a műtét után fáj "csak" a vágás.Szintén nehéz ülni felkelnni menni.

2013. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
55%
Ha gátvédelemmel szültél, akkor a baba kibújása után egyáltalán nincsenek fájdalmaid.
2013. máj. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%

Akkor nem fáj mikor császároznak, de utána nehezebb a felépülés. Ez mondjuk a szervezetedtől is függ ki h bírja. Én is úgy jártam mint az első hozzászóló iszonyatos fejfájással küdöttem borzalmas volt. A vágás is fájt főleg mikor itthon tenni-venni kellett alig bírtam bemászni a kádba, lehajolni nem bírtam, nehezen pelenkáztam a gyereket a pelenkázónál. Egyik ismerősöm mind a kettővel szült és azt mondta a sima szülés semmi volt ahhoz képest.

Én pl mai napig nem érzem a hasamat ahogy egy ideget átvágtak. Akkor még azt nem is említettem h vannak olyan napok mintha most is pengével vágnának belehasít nem tudom mitől van de a heg az szép. Érzékeny mindenre sokáig a nadrágot is kényelmetlen volt hordani bármi hozzá ért a hasamhoz irritált. Néha még most is. Szóval ez olyan dolog h nem véletlen a sima szülés a természetes mert fáj oké akkor biztosan iszonyatosan de az akkor olyan de vegyük a császárt mégis komoly hasi műtétről van szó.

2013. máj. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Császár-császár, és hüvelyi szülés-hüvelyi szülés között is van különbség.

Van aki gyorsabban épül föl császár után, míg más valaki meg hetekig szenved utána, és ugyan ez igaz a természetes szülésre is-van aki 3-4 óra alatt megszül gátvédelemmel, míg a másik meg vajúdik 10 órát,reped, szakad, és még vágják is alul.... Úgyhogy mindenki CSAK a saját tapasztalatát tudja leírni. Előre nem lehet tudni melyik lesz "jobb", "könnyebb"...

2013. máj. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Hát, nekem a műtét is fájt, mert nem sikerült jól az érzéstelenítés.
2013. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%

Azért azt ne felejtsük el, h a legtöbb esetben a császárnál is van vajúdás, tehát az nem igaz, h a szülésnél fáj előtte, alatta és közben, a császárnál meg csak a seb fáj utána.

Ráadásul a császármetszés egy nagy hasi műtét, nem véletlen, h tovább bent tartanak a kórházban, mint a természetes úton történt szülés után.

De ahogy többen is írták előttem, ez egyéntől függ. Van ismerősöm, aki hármat nyomott és kint volt a baba, és állítólag 10 nappal a szülés után már szexelt, és császáros is mondta már, h másnap nem is érezte a sebét, jött-ment mintha mi sem történt volna.

Nekem egy hétig nagyon fájt a császáros sebem, alig bírtam felkelni és valószínűleg a katétertől a pisilés is kín volt. De a természetes szülő szobatársam is szenvedett eleget.

2013. máj. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
56%
én természetes uton szültem és fájni addig fájt mig kinem jött,másnap már lent sétáltam az udvaron,mellettem lévö anyuka a császárt kérte, 3 napig kinem birt kelni az ágyból, késöbb meg begyulladt neki, mikor mi ithon voltunk ö még mindig a korházba, hüvelyi szülésröl annyit,hogy egy élmény marad benned,mert császárosok kérdeztek mindig milyen a szülés és megbánták mert a következöt is császárral kell ,és nem érzik át a rendes szülés örömét
2013. máj. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%

Én csak egyszer szültem, természetesen, de baromira fájt. Viszont utána semmi bajom nem volt. Egyből elláttam a babámat, pihenni sem pihentem. Végig velem volt.

Császár és császár, szülés és szülés között szerintem baromi nagy különbségek lehetnek. Valakinek fáj, valakinek nem.

Nekem volt gátvágás, de simán járkáltam utána, semmi fájdalmam nem volt. Szobatársam még akkor is nehezen járt a gátsebtől, mikor 5. nap haza engedték. Szóval szerintem minden szülés más.

2013. máj. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek attól is függnek, hogy milyen az anya szervezete, és mennyire jó az orvos. Én kétszer szültem hüvelyi úton, mindkettőnél volt gátmetszés is, de engem annyira jól varrt össze a doki, hogy nekem egyáltalán nem fájt egyik után sem a gátsebem, sőt, a varratokat sem éreztem. (A vajúdás és a szülés persze fáj, de miután kibújtak a kicsik, nekem minden fájdalom megszűnt.) Császár előtt is van vajúdás, kivéve, ha programozott, de persze nem olyan hosszú ideig. Én azt csak hallomásból tudom, hogy a császáros seb fáj, nehezebb belőle felépülni, de persze ez megint a szervezettől, és az orvos ügyességétől függ.
2013. máj. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!