Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van ez a téves elképzelé...

Miért van ez a téves elképzelés a császármetszéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Én császárral szültem, de persze nem programozott volt, hanem a szokásos sorrend - vajúdás - kitolás - de mivel beakadtunk a végén császárral kellett befejezni, szóval van fogalmam a dolgokról, mégis mikor anyukákkal beszélgetek, és meséljük az élményeinket, nekem mindig az az első hogy jó neked császárral szültél nem kellett szenvedned... holott szerintem duplán szenvedtem előtte is utána is, persze ezt csak az tudja aki szintén így szült. nekem fáj hogy nem vesznek komolyan mikor mondom hogy bizony én is nyomtam egy órán át, meg vajúdtam (nem mintha a fájdalommal lehetne bizonygatni ki mennyire szenvedett meg a gyerekéért), már sok ilyen beszélgetésem volt, és már nagyon unom... volt más is hasonlóan?
2009. szept. 29. 20:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Én kettőt szültem simán, rettegtem a császármetszéstől és minden elismerésem a császárosoknak, meg lényegében minden anyukának!

Mind megszenvedünk. :)

2009. szept. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is 2 babát szültem,természetes úton,de én is rettegtem a császár gondolatától is.Sztem nektek sokkal rosszabb,mégis csak egy nagy hasi műtétről beszélünk.Szval én még soha nem mondtam,h de jó neked(4 barátnőm szült császárral!)
2009. szept. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%
De nagyon sok a programozott császár. És akár hogy is ,de császárnál nincs kitolási szakasz,legfeljebb hagynak vajúdni egy kicsit. A te helyzeted persze más,mert sima szülésnek indult,de sok programozott már fájásnál is kapja az epit .
2009. szept. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és én simán szültem,pedig inkább a császárt választottam volna,mert nagyon keskeny a csipöm és a baba elég nagy volt,3700 g,hát szét is szakadtam rendesen,1 óráig varrtak,belül is ,a méhszájat is,ezt nem kivánom senkinek,annyira fájt,10-szer jobban mint a szülés,pedig még gázt se kaptam,semmit. És a császáros szobatársam sokkal könnyebben mozgott,mint én.
2009. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
37%

Első vagyok.

3700 g-os baba neked nagy? Az enyém 4450 g volt, én meg vagyok vagy 55 kiló. Képzelheted!

Érzéstelenítést nem kértem, mert a tűtől még jobban félek!

Egyébként, ha a dokim tudta volna, hogy ekkora a babám, biztos császár lett volna.

2009. szept. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%
Szia!Nálam is normálisan indult,de császár lett a vége.Szerintem kár ezen agyalni,hiszen nem mi kértük,így alakult.Van a császárnak is előnye ez tény,pl. nem tágulsz ki annyira,ergo a szex is olyan mint előtte,nem kell varni és a hasi seb azért gyorsan gyógyul,ha valaki nem hagyja el magát.Hátránya nem lehet 2 éven belül babád,lassabban regenerálódik a has.
2009. szept. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
69%

Csak jó élményeim voltak vele.

Nyugalom között, fájdalom nélkül, jó hangulatban telt. Én nevetve jöttem ki a műtőből. A szobatársam még mindíg ott szenvedett a szülőágyon, irigykedve is nézett.

Programozott volt.

2009. szept. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd el olyankor hogy nem programozott császárod volt. (ha fontosnak érzed, ki mit gondol rólad).

Én simán szültem, most sajnos császár vár rám, én aztán mindent megtennék, hogy inkább szülhessek :(

Azért a császár mégiscsak egy műtét, későbbi következményeit pedig nem látjuk. Szóval nekem eszembe se jutna, hogy óóó de jó annak akinek császárja volt..

Mindannyian megszenvedünk a babákért, ki jobban ki kevésbé, szerintem függetlenül attól, hogy sima vagy császáros az a szülés.

Az első gyerekemnél is volt olyan császáros anyuka, aki ugyanúgy járt-kelt mint mi, és volt olyan hüvelyi szüléssel szült, aki meg alig bírt a wc ig kimenni.

2009. szept. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is tapasztaltam sajnos. Nem értem, miért gondolják úgy páran, hogy a császár a könnyebb út?! Pár hete volt nálunk egyik unokatesóm és amikor mondtam,h. császárral szültem, úgy nézett rám, mint aki embert ölt...

Nem értik meg sokan, hogy a műtét arra szolgál,h. megmentse a baba életét (nálunk erről volt szó), nem kényelmi szempontokat.

Én is vajúdtam, kaptam az oxitocint, nem volt kellemes, az meg pláne nem, amikor 5 perc alatt a műtőben találtam magam és még fel se fogtam, mi történik, már a számon volt a maszk...

Hajlamosak az emberek elfelejteni,h. egy nagyon komoly hasi műtétről van szó, ami után ráadásul nincs sok pihenés, mivel a picit el kell látni.

Amikor valaki húzza a száját, meg szoktam kérdezni, vágták-e már fel a hasát? Ilyenkor általában csendben maradnak.

Mindemellett én nagyon tisztelem a hüvelyi úton szülő nőket is, és nem gondolom,h. az egyik szülés forma könnyebb, mint a másik.

2009. szept. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

21:26-nak:

Igen,hozzám képest nagy baba,mert 48 kg voltam 3 hónapos terhesen,ehez 170 cm! És a babám szülésnél elöretette mindkét kezét,azért szakadtam szét.

2009. szept. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!