Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40+4-nél vajon megindítja a...

40+4-nél vajon megindítja a szülést a doki, ha megkérem? Mennyit szoktak várni a terminus-túllépés után?

Figyelt kérdés
Hétfőre vagyok kiírva, a méhszájam teljesen zárt, semmi jelét nem adja a baba annak, hogy jönne kifelé. Kisfiú lesz, első baba, 4 kg fölötti súlyt mondtak az uh-n, az utolsó BPD értéke 102 mm volt. (Szerintem nem is fogom tudni simán megszülni.) Szerintetek a doki megindítaná a "kedvemért" (és persze leginkább a baba egészségéért - kevés már a vize is) a szülést 17-én? Legalább neki is szabad lenne a pünkösdi hosszúhétvégéje...

2013. máj. 9. 13:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem 40+12 nap után indították volna.

Szerencsére 40+10-en megindult.

2013. máj. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
Kórház és orvos függő. Nekem van olyan ismerősöm, akinek kérésre a 39. héten megindította az orvosa, mert az anyukának már nem volt kedve tovább terhesnek lenni. Viszont hagyhatják akár a betöltött 42. hétig is.
2013. máj. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A Honvéd Kórházról van szó, amúgy.

Nekem a terhességgel nincs bajom, csak féltem a kis tökfejűt, hogy nem fog kiférni, vagy hogy törik a kulcscsontja, beszorul, oxigénhiányos lesz, stb... Amúgy nem szívesen avatkoznék bele a dolgok menetébe én sem, de már aggódom miatta.

2013. máj. 9. 13:48
 4/16 anonim ***** válasza:
17%

Ha normális az orvos akkor ha nincs probléma akkor nem fogja beindítani neked. Ha csak a pénzed kell neki akkor tuti megteszi, hogy elégedett legyél és tejeljél, ja és a pünkösdje is szabad legyen.


Elvileg legkésöbb 42-ik hét végére meg kell születnie a babának. Ha 40+10 napon nincs még meg akkor beindítják a szülést lassan, és ha 3 nap alatt ettöl sem történik semmi akkor megcsászároznak.

Ha közben túl nagy a baba, vagy gond lehetne akkor is császároznak.


Nekem pl az utolsó napon 3 kg alattinak jósolták a lányomat és 3,5 kg lett.

Te akarsz inkább pünkösdölni. Ha a baba érdekeit és a tiedet is nézed akkor megvárod míg beindul és nem akarsz oxitocinnal szülni.

2013. máj. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Nekem anno a kiírt nap után két nappal be kellett feküdnöm. Minden nap vizsgáltak és hiába kértem, hogy indítsák, mert már nagyon szerettem volna túl lenni rajta és a kezembe foghatni a babámat, nem indították. Azt mondták, hogy amíg a ctg rendben és megfelelő mennyiségű a magzatvíz nem indítanak. A semmire nem lehet indítani, mondták. Aztán a 40+6 napon megindult magától, 7 perces fájásokkal, és magzatvizem meg már szinte nem is volt. Nem folyt el, elszivároghatott wc-zéskor, tusoláskor, vagy nem tudom. Aztán végül császáros lett, mert komplikációk lettek, túl magasan volt a baba, nagy is volt, majd elszíneződött a magzatvíz és 12 órás vajúdás után is csak 2 ujjnyira voltam nyitva. Esélyem sem volt megszülni spontán. Szerencsére időben kivették a kislányomat, nem kapott fertőzést. Később mondta a doki, hogy a vajúdás jót tett a babának és higgyem el, hogy nem lett volna jobb, ha mesterségesen indítják, így csak a végén kellett beleavatkozni a természet rendjébe.

Ha nincsen még jele a baba születésének, akkor akár 1 hetet is várhatnak még, mert akár el is számolhatták az időpontot. Ne aggódj, meg fog születni a babád! Gyors és könnyű szülést neked! :-)

2013. máj. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 40+4 napnál indítva lett a MÁV (ÁEK) kórházban, 2 évvel ezelőtt... Ki az orvosod? Mikorra vagy kiírva?
2013. máj. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Kedves utolsó, hétfőre vagyok kiírva, Kiss Attila az orvosom.


Amúgy azzal, amit a 3. válaszoló írt, hogy "inkább én akarok pünkösdölni" nem értek egyet, mert hidd el, inkább tölteném itthon azt a három napot a párommal, mint a kórházban, de azt sem akarom, hogy ha nem lesz a város környékén a doki másnál kelljen megszülnöm...

2013. máj. 9. 19:25
 8/16 A kérdező kommentje:
Amúgy a baba tényleg nagy, magasan is van (még), a magzatvíz is kevés, és a ctg-k is mindig tök laposak, múltkor már az asszisztens rázta meg a hasamat, hogy legalább egyszer elmozduljon 140-ről a pulzusa...
2013. máj. 9. 19:33
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
Szia, én is a Honvédben szültem, én megindíttattam 40+2-nél. Egyébként ha betöltötted a 40-et, kérheted, hogy indítsák meg, bármikor, mert a baba teljesen készen áll a megszületésre. Ezt a dokim mondta. Én nem bántam meg, hogy megindíttattam, bár nekem is fent volt még a pocim. Ennek az volt az oka, hogy a pici rosszul fordult be a csatornába, arccal felfelé, és beszorult. Császár lett, mert a doki érezte, hogy valami nem oké, nagyon nem akart lefelé menni. Úgyhogy én várhattam volna akármennyit... talán még baj is lett volna belőle. Hálás vagyok neki, amiért a császár mellett döntött.
2013. máj. 10. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ neked is! Te kinél szültél? Remélem a Honvédban más orvosoknak is ilyen a mentalitása. Hétfőn úgyis mennem kell CTG-re, akkor majd megpróbálom megbeszélni a dokival, hogy mi legyen.
2013. máj. 10. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!