Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléshez közeledő kismamik...

Szüléshez közeledő kismamik nem féltek? ÉN nagyon és egyre jobban csak ez tud a foglalkoztatni. Mit csináljak már végre hogy megnyugodjak?

Figyelt kérdés

Most ne ítéljetek el amit írni fogok.Már arra is gondoltam hogy de jó lenne ha inkább császáros lennék.Annyira félek attól hogy hogyan fogom bírni a vajúdást.Nem akarok kiabálni stb.Olyan ciki nem?Tudom a császár is kegyetlen dolog de az "meg van pikk-pakk" és utána jön a szenvedés.Lehet az inkább bírnám mint a vajúdást.Van esetleg valaki hasonló cipőben?Tudom megéri minden fájdalmat de mégis nagyon félek.

34 hetes km.


2009. szept. 30. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Természetes, hogy félsz az ismeretlentől. Ha előjön a félelmed, próbálj arra gondolni, hogy a szülés egyre közelebb hoz a babádhoz. Ez az út, ami fájdalmas, de mindent megér, mert nemsokára a karodban tarthatod a kis pocaklakót. És egyszer vége lesz, jó minden fájdalmával együtt megélni.
2009. szept. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem "programozd" az agyadat arra, hogy könnyű és gyors szülésed legyen. Beszéld ezt meg a babával is. Nekem ez bevált és mindenki csak csodálkozott, hogy egyáltalán nem tartottam a szüléstől. És tényleg úgy is lett! A vajúdás fájdalommal jár, de ha ennyire nem tudod elviselni kérjél epidurális érzéstelenítést.

Minden rendben lesz!

2009. szept. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a bíztató és igaz szavakat!!!!

Ez így van ahogy leírtad.Nagyon várjuk már és mindenét amit vettünk neki (jövőhéten rakjuk a kiságyát is össze,végülis összeáll a szobácskája függönytől kezdve mindenig)állandóan nézegetjük és nagyon várjuk ide közénk de én attól félek hogy jajjgatni fogok és nem szeretnék ezzel senkinek kellemetlenséget okozni senkinek sem!!!!

ÉN cikinek tartom ha ordibálok ott mint egy félkegyelmű.NEm akarom hogy tőlem zengjen a kórház.Remélem fogom bírni mert akkor nem lesz gond.A férjem is azt mondta hogy szerinte én nagyon ki fogok bukni és nem nagyon fogom bírni a szülést mert az egész terhesség alatt itthon voltam és nem mozogtam szinte semmit és le vagyok gyengülve.Na mindegy majd csak eljön az időnk és meglátjuk hogy mi lesz.De a félelem az megmarad szerintem egészen addig amíg ott nem leszünk és folyamatban lesz a dolog.

Mégegyszer köszi hogy írtál.

2009. szept. 30. 13:25
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló neked is köszönöm hogy válaszoltál!!

Igen ezt már mondták nekem,de akkor tényleg megpróbálom és elkezdem ezt a fajta gondolkodást!!!!!

2009. szept. 30. 13:27
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

miért ne kiabálhatnál.... én már szültem egy kisfiút (16 hónpos) és a kitolásnál egyes fájásoknál kiengedtem a hangomat, mert nem is tudtam volna visszatartani. de azt mondták ahogy jólesik, én szülök....

jelenleg 35 hetes vagyok és úgy gondolom, hogy ha fájni fog és hangot adok neki azzal nem ártok senkinek, na meg kit érdekel. ne azon izgulj, hogy mit fonak szólni ahhoz ha néha kiáltasz egyet....

minden rendben lesz, ne félj...

2009. szept. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne akarj császárt,nekem az volt,borzasztó.

Szépen megszülöd a babádat és elfelejetsz mindent,ami fájt.

Menetközben pedig úgysem a félelmeidre,hanem a babádra koncentrálsz majd.

Sok boldogságot!

14 hónapos kisfiú anyukája

2009. szept. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Engem is hasonló gondolatok foglalkoztatnak, holnaputánra vagyok kiírva.Én azzal próbálom magam "vigasztalni", hogy sok-sok nő nemcsak egyszer, de kétszer-háromszor vagy többször kibírta a szülést,mi is kibírjuk!Szerintem sem ciki kiabálni, meg akkor már úgysem az érdekel, hogy ciki-e vagy nem.Kitartást és könnyű szülést kívánok!
2009. szept. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Jaj csajok köszi a biztató válaszokat!!!

Nagyon jól esett!!!!Most egy kis erőre kaptam!!De komolyan!!!Akinek aktuális annak könnyű szülést és akinek már van babája boldog babázást!!!!!

2009. szept. 30. 15:13
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves boldog, izgatott Kismamak! Nincs olyan kismama, aki ne felne, meg az is fel, aki mar szult egyet, vagy tobbet. DE amikor ott az ido, annyira megvaltoznak a hormonjaid, hogy elbirsz minden fajdalmat, meg ha kiabalsz is. Amugy nem te leszel az egyetlen a szuloszoban, aki kiabal. Bar a "hangoskodas" egy kicsivel tobb energiat vesz el toled, arra pedig szukseged lesz. En 2 babat szultem, es neha hangos voltam, de inkabb csondben koncentraltam, es az jobban megnyugtatott. Amikor elkezdtem kiereszteni a hangom, akkor a turelmem is vele egyutt fogyott. Olyankor pedig megremultem magamtol, hogy nem adhatom fel. Majd megint osszeszedtem magam, es levego-relaxalos technikaval probaltam ujra tuljutni a fajasokon.

Az biztos, ha termeszetesen szulsz, sokkal jobb, mint csaszarral. Lesz eleg ujdonsog, amit tapasztalsz majd, es tanulgatsz, mikor a kicsi mar veled lesz, nem jo meg mellette a mutet utani labadozas! Nekem minden fajdalomcsillapitas adott lett volna, allandoan kinalgattak, megprobaltam a maszkos gaz-levego fajdalomcsillapitast, de idegesitett, hogy bekabultam tole. Csak koncentralj, es beszelj a babadhoz! Sokkal gyorsabban tulleszel rajta. Es egy NAGYON FONTOS dolog, amikor vajudsz, akkor plane ne felj, mert a verbe bekerulo adrenaline blokkolja a tagulas folyamatat, es lassitja a szulest!

Hidd el, menni fog! Miert is ne menne, nok milliardjai nap mint nap tulesnek rajta, es megeri!

Nekem a vajudas rosszabb volt, mint a szules, egyik babamnal sem fajt szulni, sot en elveztem, mert tudtam, hogy pillanatok mulva vege a rossznak, es a csoda velem lesz!

Sok boldogsagot, es kellemes, konnyu szulest!

Ja es meg valami, ha lehet a kitolasnal ne kiabalj, mert kifujhatod vele egyutt a levegot is, ugy meg nehez lefele tolni. De ha jol esik, es a kisbabad igy is halad elore, akkor rajta!

2009. szept. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát kedves utolsó válaszoló!!!!

Le a kalappal előtted nagyon aranyosan leírtad a dolgokat.Még a könnyem is kijött.Amúgy rátapintottál a másik lényegre hogy attól is félek hogy milyen lesz amikor jön ki a baba.Olyan érzés mint ha szét akarnál szakadni vagy milyen?Nagyon kedves vagy és mégegyszer köszönöm a válaszodat!!!!Sok boldogságot!!

2009. szept. 30. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!