Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléshez közeledő kismamik...

Szüléshez közeledő kismamik nem féltek? ÉN nagyon és egyre jobban csak ez tud a foglalkoztatni. Mit csináljak már végre hogy megnyugodjak?

Figyelt kérdés

Most ne ítéljetek el amit írni fogok.Már arra is gondoltam hogy de jó lenne ha inkább császáros lennék.Annyira félek attól hogy hogyan fogom bírni a vajúdást.Nem akarok kiabálni stb.Olyan ciki nem?Tudom a császár is kegyetlen dolog de az "meg van pikk-pakk" és utána jön a szenvedés.Lehet az inkább bírnám mint a vajúdást.Van esetleg valaki hasonló cipőben?Tudom megéri minden fájdalmat de mégis nagyon félek.

34 hetes km.


2009. szept. 30. 13:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is féltem, de én is programoztam az agyam :) Be is jött.


Este 10 körül megindult a vajúdás 5 percenként jöttek a másfél-két perces fájások. Fél 12-re kórházban voltam, és ösztönösen kezdtem a levegővételeket: 4-ig számoltam belégzéskor, és 5-6-ig kilégzéskor. Közben álltam, csak a kitolási szakaszban feküdtem le és ringattam a csípőmet. Amikor már nagyon nem ment, magamban azt hajtogattam: gyere Kicsim, már nagyon várlak :) Volt egy burokrepesztésem, az csak egy pukkanás volt, aztán már hamarosan jött is a baba :) A labda segít a tágulásban, de nekem kegyetlenül fájt rajta ülni... A férjem viszont sokat segített, imádom érte :D Masszírozta a derekamat, szinte kitalálta, mit szeretnék. Szégyelltem magam, amiért csorog a vér a lábszáramon, de nem szóltam, viszont, mintha olvasott volna a gondolataimban, letörölgette :) És még arra is rávette magát, hogy elvágja a köldökzsinórt :) 3:40-kor meglett a kicsi Emmánk :)


Könnyű, gyors és szép szülést kívánok neked :D


3 és fél hónapos baba anyukája

2009. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az segített a legtöbbet hogy minden fájásnál azt gondoltam, na már megint egy lépssel közelebb kerülök..., azonkívül, a barátnőm aki velem volt, maszírozott, vizes ruhával törölgetett, stb, lelkileg nagyon jó ha van veled valaki. Nyugi,minden okés lesz, féljél nyugodtan, mert az egy természetes érzés, aki nem én a harmadikat szültem, nagyon félem, mert tudtam milyen, de azzal, hogy tudatosan készültem fel, és éltem meg, nagyon sokat elértem.Sok sikert, ügyes leszel, meglátod!
2009. okt. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
bocsi, kimaradt az" aki nem " után, hogy nem fél, hazudik! szóval aki azt mondja, nem fél, szerintem, bár nem akarok megsérteni senkit, de szerintem mindenki fél.
2009. okt. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Minden,amitől előtte féltem,semmiség volt.Burokrepesztést nem is éreztem,a beöntés sem volt vészes,a varrást sem éreztem,pedig nem kaptam fájdalomcsillapítót.Viszont oxitocinnal szültem,attól nem féltem,ezért meglepett a fájdalom.De eszembe sem jutott a fájdalomcsillapító.Hidd el,ki lehet bírni,és rengeteg múlik az akaraton.


2 hónapos kislány anyukája

2009. okt. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

második babát várom.elsőnél ugy voltam,ahogy bement,ki is kell jönnie.pikk-pakk szülésem volt,kb.10 perces vajudással,és oxigén maszkot kértem.attól röhögtem,meg ideges is lettem,de nem volt jo a szülés közepén,mert majdnem beájultam.most 36 hetes vok,és nagyon bevagyok tojva,tudván pedig,hogy lazák a szöveteim,és a doki anno azt mondta,a második méghamarabb meglesz,nehogy elhagyjam.pont 2 napja ugy rámjött a félsz,hogy szószerint szédültem az izgalomtól.

Szép babavárást,és kibirod,kibirjuk!

ui:én fogászatra is ugy megyek,hogy csak addig fáj,mig ott vagyok.utána már nem.de inkább szülök ötöt,mint 1 fogorvos!!!

2009. okt. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!

Inkabb olyan feszito erzes. Hulyen hangzik, de en ugy tudnam leirni a tolas elotti pillanatot, mint amikor hanyingered van, csak a lenyeg nem font jon ki, hanem alul :-) (bocs, ez igy egy kicsit morbidnak tunik, de...) Akkor mar tudod, hogy mar csak percek valasztanak el a talalkozastol, es ha ugyesen nyomsz, akkor pik-pak kint van. Tudom, kozhely, de tenyleg ugy van, ahogy azt mondjak: az erzest, mikor a baba valla es a kis testecskelye kibulyik, azt nem lehet elfelejteni. Biztos, hogy menni fog! Bizz magadban!

(Ha ugy gondolod, hogy lenne meg kerdesed, priviben is szivesen valaszolok...)

Sok sikert!!!

2009. okt. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!