Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt másnak is írtak...

Barbara2012 kérdése:

Szülés előtt másnak is írtak fel antibiotikumot? ( Amoxicilin) Azt mondta a doki, hogy megelőzés céljából. Hogy ne legyen semmi fertőzés sehol. Libero vagy neogranormon-os tőrlökendő újszülöttnek? És jó a pempers play and sleep pelus?

Figyelt kérdés
2013. máj. 13. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem kaptam antibiotikumot egyiknél sem, hüvelykenetet rutinszerűen vett a doki és leggyakoribb bacikra nézette.. de a vizeletemben sem volt sose több bacilus mint a megengedett.

A Libero törlőkendő jó nagyon (mi sokat próbáltunk), a kendvenc a Neogranormon kendője volt, meg a DM- es (a pampersek nem jöttek be)

Pelusból pedig a Sleep&Play nem a legjobb, zöld Pampers vagy Premium Care belőle (new born méret persze), illetve a Libero újszülöttje is nagyon jó.

2013. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Legeslegjobb a neogramormon, de jó a libero is.Én újszülöttre nem adtam a sleep and play-t, akkor huggiest és premium care-t használtunk, aztán kb. fél éves korától használtuk a sleep and play-t, pár hónapig jó is volt, de 1 éves kora után az active baby vált be, mert az előzővel napi 2*már átázott, pedig cseréltem gyakran. Reggelre már nem bírta soha, meg egyszer napközben is tuti átázott.Az active baby azóta sem ázott még soha át és ritkábban is kell cserélni.
2013. máj. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor a tőrlökendőt eltaláltam, a pelus sajnos nem. Azért nem baj ha el használom amit vettem? (1 csomag) persze ha nem fog kipattogni a kis feneke. És utána kipróbálom a többit .A dm es baby love milyen minőségű? Akkor csak az én dokim ilyen. Érdekes. Pláne ,hogy olvastam a beteg tájékoztatott, hogy várandósan nem ajánlott szedni ezt a bogyót.
2013. máj. 13. 11:23
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Szülés előtt általában az kap antibiotikumot aki mitralis prolapsussal rendelkezik (szívbillentyűhiba). Nekem ez van, én ezért kaptam.
2013. máj. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de tudomásom szerint nekem nincs ilyen problémám.
2013. máj. 13. 12:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi zöld Pampers pelussal kezdtük, kb. fél évesen váltottunk DM-es Babylove-ra, eddig teljesen bevált. Következő gyereknél valószínűleg hamarabb fogunk váltani, bár valószínűleg ott is zöld Pampers lesz az első időkben. Mi egyébként Tesco-s My Baby's (kék), vagy Müller-es Beauty Baby (rózsaszín) popsitörlőt használunk. Szerintem nagyon jók, mind a kettő érzékeny bőrre alkalmas, nem agyonillatosított, eddig nagyon beváltak. (Attól függ melyik van jobb árban éppen, azt vesszük.)
2013. máj. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem lett pozi a 36. heti keneted, akkor nem tudom minek az antibigyó. Én kaptam, de nekem volt egy szupi kis gyulladásom a 37. héten.

Popsitörlőből a rossmannos elég jó. teszt itt:

[link] teszkós is jó, én pedig az aldis Mylove-ot szeretem nagyon.

Pelusból sztem a Pampers, és Libero Newborn elég jó, de mi sok Mylove-ot használtunk.

2013. máj. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4 szülésem volt,egyik előtt sem kaptam antibiotikumot és nem is hallottam ilyet hogy megelőzés céljából! Nem lehet hogy valami volt a vizeletetben?

Én pampers törlőkendőt használtam, szerintem az a legjobb, bár a neogranormont nem próbáltam. Pelusból szintén a pampers jött be. De a slepp and play nem a legjobb, én akkor használtam mikor leszokó félben volt, de ezt gyakrabban kell cserélni.

2013. máj. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk pl. már kenetet sem vesznek, hanem simán felírják a hüvelytablettát... :( Így spórolják meg a vizsgálat árát.

Nekem első babám lesz, én vettem babylove-os törlőkendőt meg egy Gabit is kamillásat, de arról utólag rossz kritikát olvastam, de majd jó lesz nekem a kórházba. Pelust vettem egy csomag zöld pampers 2-5kg-sat meg egy 3-6 kg-s sleep and play pelust. Majd meglátom melyik válik be jobban. Remélem jó lesz a sleep and play is mert olyan jó illata van... :)) Tudom ez így hülyén hangzik, de nekem valahogy nagyon szimpi a mintája is... :)

Remélem a lányzónak is az lesz... :)

35 hkm

2013. máj. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem volt semmi a vizeletemben. Akkor az lehet, amit az utolsó válaszoló irt. Spórolnak.  Szomorú.

Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat.

2013. máj. 14. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!