Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szült hüvelyi úton (gátmet...

Aki szült hüvelyi úton (gátmetszéssel) majd utána vmikor császárral is leírná a tapasztalatait melyik milyen volt, rosszabb/jobb?

Figyelt kérdés
2 szer szültem simán volt jó szülésem is, kevésbé jó is. Most 34 hetes vagyok most jöttem az orvostól még mindig a méhszájon fekszik a lepény így program császárom lesz. Egész eddig reménykedtem hogy fentebb húzódik a lepény de ez már nem fog megtörténni a doki szerint. Azontúl hogy meg vagyok ijedve jó lenne tapasztalatot olvasni főképp hogy milyen volt érzésre a császár nem éreztétek e úgy hogy kevésbé önt el a boldogság mikor megszületett, beindult e a tej rendesen, utána fel tudtatok e kelni ellátni a babát (mint hüvelyi szülésnél) illetve otthon hogyan épültetek fel mennyi ideig tartott?
2013. máj. 13. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél megijedve! :)

Nekem is a harmadik babám lett császáros (szintén programozott) semmi vész nem volt. Mondjuk itt rengeteg rengeteg minden a dokin múlik, hogy melyik császármetszési formát alkalmazza (hogy vág, hogyan varr) illetve persze azon is, hogy te mennyire hagyod el magad.

Engem reggel 9kor műtöttk, 9.30kor már áttoltak az örzőbe, 14.20kor pedig már fel kellett állnom. Az egy kicsit vészes volt, de nem annyira mint elképzeltem, pedig ha valaki, hát én nagyon rettegtem az egész császártól, hiszen olyan sok rossz dolgot lehet róla olvasni. Nem mondom persze azt sem, hogy fájdalmatlan volt, de egy igaz rendes vajúdáskor jelentkező fájdalomhoz képest nevetséges. Nem is fájdalomnak nevezném, hanem inkább szúrkáló-feszítő érzésnek. Én nem igazán mertem kiegyenesedni mert azt hittem akkor majd szétszakad..:)

Szóval én így, hogy szétparáztam közben magam is azt mondom hogy nincs mitől félni.


Az első két nap kicsit lassabban és óvatosabban (néha segítséggel) de el tudtam látni a babát teljesen, a harmadik napon pedig már semmi problémám nem volt.

A heg szép, szinte nem is látszik, mondjuk én lézerrel halványíttattam rajta.

A tej másnap teljesen jól beindult. :)

2013. máj. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jaj de jó ilyet olvasni köszi:)

Nagyon ügyes normális orvosom van (akkor fogadtam meg mikor kiderült ez a lepény probléma kifejezetten ezért hogy ha császár lenne akkor olyat ismerek akit ő műtött)elvileg,...inkább ettől tartok hogy megműtenek, ott fekszek az őrzőben akkor gondolom a babát se láthatom? Csak felkeléskor? Meg a gerincérzéstelenítéstől is tartok, mondjuk már 2 gátvarrást túléltem akkor remélem azt is túl fogom...

Bízom benne hogy jól megy majd, csak annyira irtózom minden ilyen műtéti beavatkozástól:((

2013. máj. 13. 14:29
 3/3 anonim válasza:
nekem egyszer behozták egy 5 percre
2013. máj. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!