Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Győri szülészetre mit kell...

Győri szülészetre mit kell vinni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Saját vagy kórházi hálóingben szülnek?

Apás szüléshez mi kell ?

Babának a kórházba miket kell vinni ? saját ruhába vannak bent ?

Milyen élmény volt az ott szülés ?

sztülőszobák milyenek ?


Köszönöm!!!


Írjatok mindent ami eszetekbe jut légyszi :)


2013. máj. 14. 11:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kétszer szültem Győrben, legutóbb 7 hónapja, gondolom sok minden nem változott :)


Szülés kórházi hálóingben van.

Apás szüléshez kell a kispapa csomag (van automata a szülőszoba előtti váróban, de olcsóbb, ha már viszitek magatokkal)

Babákat születés után kórházi ruhába öltöztetik, én mind a kettőnél az első fürdetésnél már adtam a saját ruhájukat, így azt adták rájuk. A többi baba is saját ruhában volt.

Babának vigyél pelenkát (pár darabot adnak, én kislányomra pl nagy volt) de nem biztos, hogy elég lesz. Vigyél még popsitörlőt, krémet, textil pelenkákat, kis pokrócot meg a ruhákat.


Nekem mindkét szülésem problémamentes volt és gyors, volt fogadott orvosom, és véletlenül mind2x ugyanaz a szülésznő volt velünk. Minden rendben volt :) Maga a szülés nem egy leányálom, de másodszor anyum szavai csengtek a fülemben: "Olyan ritkán adatik meg egy nő életében, hogy gyereket szülhet, hogy élvezd ki minden percét." Szóval a legkeményebb fájásoknál arra próbáltam koncentrálni, hogy ez most milyen jó nekem :)


Állítólag van egy olyan szülőszoba, ahol van kád meg talán bordásfal, én ott nem voltam. A többi szülőszoba pedig egy folyosó, amit falak választanak el, elöl pedig függöny van (Férjem autómosóhoz hasonlította). Ott szaladgál sok szülésznő meg orvosok. Ha melletted épp szülés van a másikban is, az zavaró lehet.


Mikorra vagy kiírva?

Könnyű és szép szülést, jó babázást!

2013. máj. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én is 7 hónapja szültem :)


Ahogy az első hozzászóló leírta:


Kórházi hálóingben szülsz, de a szobába már átcserélheted sajátra, leginkább mert a kórházi ott is véres lesz ahol nem is gondolnád :)

Apás szüléshez meg tudod venni a szettet a Wolfba, Brendonba és még egy jó pár helyen, a kórházba drága!


Szeretik a kórházba ha viszel saját ruhát, na meg amit ott adnak rá... szóval vigyél. Én bodyt és rugdalozókat vittem, meg plédet, textilpelust, a kezére kis kesztyűt, kis sapkát, pelust, popsitörlőt és krémet.


Szülőszobák olyanok mint egy hentes bolt hátulja ahol a húst feldolgozzák, de tényleg :)

Semmi extra. Tiszta, de nagyon szoci :)

Sok ágy van egymás mellett ( kb. 5) és zöld függőnnyel van elválasztva. Szóval ennyi.


A szülés nekem nagyon nagy élmény volt, illetve a férjemnek. Könnyű és szerencsés szülésem volt, problémamentes, összesen , a kórházba kerüléstől számítva 3 óra múlva megszületett a Fiam :)

Nekem nincsenek rossz emlékeim, a szülőszobán mindenki kinyalja a feneked :)

Nekem volt fogadott orvosom és egy régi ismerős volt a szülésznő.


Nekünk 10 napot bent kellett maradni, mert besárgult a Fiam. Na én azt éltem meg katasztrófaként. Senki SEMMIT nem mond, nem foglalkoznak veled, és sajnos a személyzet többsége hogy is mondjam... bunkó. (persze itt lehet azt mondani h szegény 70e ft-ért gürizik, és biztos találkozik sok hülyével is, na de nem Én választottam ezt a hivatást). Szóval a kórházi napokkal úgy vagyok, hogy szó szerint TÚL KELL ÉLNI!!!! Ne foglalkozz senkivel. Én bevallom sokat sírtam (lehet h a hormonok), hogy senki nem magyaráz el semmit, én meg aggódhatok a gyerekemért. De jó kezekben volt, és becsülettel foglalkoztak vele amig antibiotikumos kezelést kapott.


Ha van kérdésed írj nyugodtan :)

2013. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Második válaszoló, szerintem esélyes, hogy mi egy szobában voltunk szülés után. Ha jól gondolom, akkor mi voltunk az utolsó szobatársatok :)
2013. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Na ne máááár :) Hányas szobában voltunk? 303-304? Erre már nem emlékszem :)

Neked a második kislányod született meg ugye? :)

2013. máj. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen, második kislány, 313-as szoba. Azért emlékszem a számra, mert kérdezték, h babonás vagyok-e :)
2013. máj. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
És Én aznap jöttem haza amikor Téged hajnal fele behoztak. Október 13-án szombaton :)
2013. máj. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor még utánam kaptál egy másik szobatársat is. Én 12-én jöttem haza. A lányom látszatra sárgább volt, mint a Fiad, de a véreredménye oké volt.
2013. máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Akkor igen. Tudod, Én 3 szobatársat fogyasztottam :)
2013. máj. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja tudom, csak azzal már nem számoltam, hogy az utolsó napon is kaptál újat :)
2013. máj. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi lányok a hasznos válaszotokat!!!! meg jó h így egymásra találtatok :))


ez a függönyös szülőszobás dolog eléggé félelmetesen hangzik :)) a kádas szobáért fizetni kell estleg ???


augusztus elejére vagyok kiírva...

2013. máj. 14. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!