Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell vinni a szombathelyi...

Mit kell vinni a szombathelyi szülészetre? Saját hálóing kell ill. vihetem a baba saját ruháit a bent töltött napokra is?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:

én 5 hónapja szültem ott. lehetsz saját hálóingbe, de adnak is ha gondolod, és akkor nem a sajátodat vérzed össze. a babanak vihetsz be ruhát és lehet abba is, de korháziba is.

ha valami kérdésed lenne még, szívesen segítek. kérdezz nyugodtan

2009. dec. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!Kösz a választ!Már voltam bent kétszer,de mindig változik a helyzet...

Amúgy milyen a hozzáállás igy, hogy nem szülhet a saját dokijánál a kismama? És hallottál esetleg arról, hogy van-e látogatási tilalom a szülészeten?

2009. dec. 10. 11:02
 3/8 anonim ***** válasza:
sziasztok!énis ott fogok szülni,ezért ezek az infók engem is érdekelnek.amúgy ti kihez jártok dokihoz?illetve milyen most a szülészet?köszi.további boldog babavárást,és a másik válaszólónak pedig jó babázást!
2009. dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem mázlim volt, mert az én dokim pont az ultrahangban volt, és feljött a szülésre. Ha a dokid a korházban van, akkor valahogy megoldják. Hát ismerettségtől sok múlik, mert engem a szülésznők rám se bagóztak, de amikor megtudták, hogy az egyik szülésznőt ismerem, akkor már egyszerre kedvesek voltak. Én úgy vettem ésre, hogy ha egy dokihoz jártál, akkor nem nagyon akarnak foglalkozni veled, mert inkább a saját dokidra bízzák a döntéseket.

Sajna a látogatási tilalomról nem tudom, hogy van-e.

A másik válaszolónak:a szülészet része nagyon jó, alternatív módszerek, nagyon jó. Ha van valami konkrét, akkor kérdezd nyugodtan.

A dokim egyébként Dr Ruttner Pál

2009. dec. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én a Petky doktornőhöz járok, de Ő sajnos nem ügyel aug. óta, ezért nincs esély, hogy véletlenül ott legyen ügyeletben, sajnos. Persze betelefonál, ha szólok Neki, hogy szülök, de hogy mit tud telefonon segiteni ....?

Ahogy látom, rendesen kicserélődött a régi orvosgárda, van 1-2 új fiatal is.Hát....zsákbamacska az egész szülés.

2009. dec. 10. 20:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én vittem saját hálóinget, de egyáltalán nem is volt rajtam. A babának lehet ruhát vinni, de szerintem felesleges, mert azért előfordul, hogy a pisi, kaki kifolyik a pelusból, akkor inkább a kórházi legyen olyan... Az én kislányomnak pl nagyok voltak a kórházi pelusok, így volt pár "baleset". Amúgy a szülészet rész nagyon szuper, nekem szerencsém volt, hogy saját dokinál szülhettem, mert ő volt ügyeletben. De a szülésznő is nagyon aranyos volt, pedig akkor látott először. De a csecsemős részleg az már eléggé gáz... A személyzet nagy része kedves, de van néhány kivétel. De pl a tusoló meg a mosdó... katasztrófa. De azt a 3-4 napot ki lehetett bírni. Én okt. elején szültem ott. Remélem segítettem!

Könnyű szülést Neked!!! (Nekem ebben is szerencsém volt, 3,5 óra alatt született meg a lányom. Pedig nagyon féltem tőle, de hál' Istennek "könnyen" megúsztam:))

2009. dec. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, sokat segitettél!:)
2009. dec. 11. 13:24
 8/8 anonim ***** válasza:

- Mindenből a legócskábbat vidd sztem, mert úgyis véres lesz, én kidobtam utána őket (bugyi, törölköző)

- Hálóing nem nagyon kell, mert azt adnak, és elég kényelmesek. Bár legyél felkészülve, hogy nem mindegyiken van gomb.

- Pelenkából 5db/nap az adag, de elég nagyok (amikor én voltam, a Libero 2-es méretet használták). Persze kifolyt belőlük a pisi, babaruhát (kising, angolpólya) pedig csak félórás pitizés után lehet szerezni, ha nem a jó fej nővérek vannak ott. Ha viszel pár kisebb pelenkát, az nem árthat.

- Baba-törlőkendőből vihetsz, mert abból kevés van a babás szobákban, és azt Te magad is tudod használni a wc-n.

- WC-papír, wc-törlőkendő, ülőkére papír, intim-törlőkendő vagy baba-törlőkendő is jól jön.

- Mikor én voltam, a wc-n nem volt kézmosó folyadék, de azt végül is helyettesítheti a tusfürdő is (amit ne felejts benn a zuhanyzóban, mert 5 percen belül eltűnik.)


Ennek ellenére túl lehet élni, a baba mindenért kárpótol :))

2010. jan. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!