Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a szülés magzatvíz szivárgá...

Ha a szülés magzatvíz szivárgással indul, mikor kell bemenni a kórházba?

Figyelt kérdés

Már megszületett a fiam, de érdekelne, hogy ki hogy tudja.

Nem arra gondolok, hogy özönvíz szerűen elönt a víz, hanem arra amikor kisebb adagokban távozik.


2013. máj. 22. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
én még letusoltam,megvárztam a párom,hogy hazaérjen.Ez kb 1 óra volt,és 5 perc alatt ott voltunk a kórházban
2013. máj. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amint észleled lehetőleg minél hamarabb.

Nekem egy reggel, felkeléskor kezdődött, felültem az ágyban és akkor folyt ki az első adag, de akkor nem voltam benne biztos, hogy mi ez, azt gondoltam, már megint egy erős, vizes folyás.

Gyanakodtam, mert ugyan nem csordogált folyamatosan, viszont ha ülésből felálltam, akkor mindig jött egy kisebb adag.

Délre már sárgás-zöldes lett, ekkor már gondoltam, hogy valami nincs rendben, szóltam a férjemnek, szereztünk autót, végül délután 4-re értem kórházba, azonnal infúzióra kötöttek és adták az antibiotikumot és az oxitocint, mert már meconiumos volt a szivárgó magzatvíz.

2013. máj. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy elfolyt magzatvíznél a lényeg, hogy az ember nem mászkáljon, hanem maradjon fekve. Ennek az az oka, hogy ha peched van, akkor a köldökzsinór a gyerek feje alá szorul, és megfullad. Ritkán fordul elő, de megeshet. Nem érdemes kockáztatni.

Illetve azért is érdemes minél előbb bemenni, mert ha elment a víz, nem maradhat bent sokáig utána.

Én Bécsben élek, nekünk ilyen esetben mentővel kellett bemenni fekve. (én is ezt tettem).

2013. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem reggel szivárgott,de olyan minimálisan, h. azt hittem csak bő folyás. éjjel 1kor értünk a kórházba. szerencsére nem lett semmi baj!
2013. máj. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha tiszta akkor még van idő lezuhanyozni ha zöldes színű, zavaros akkor rögtön menni kell.

Te mit tudsz amit mi nem?? :)

2013. máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy magzatvízszivárgásnál, vagy elfolyásnál minnél gyorsabban be kell menni kórházba a fertőzésveszély miatt!
2013. máj. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akár özönvíz, akár szivárog, minél előbb kórház, mert a szülés beindulását jelzi.

Mi tíz perces fájásoknál akartunk elindulni, már csak a kabát hiányzott rólam, amikor elfolyt a víz. Onnantól 3-4 perces fájások lettek. Szóval minél előbb.

Nem is értem, minek tusolni a kórház előtt, pláne, ha folyamatosan folyik a magzatvíz. Úgyis dzsuvás lesz az ember, ha van beöntés, utána úgyis elküldenek tusolni.

Szülés után, ha minden rendben volt és letelt a két óra, megint mehet az ember tusolni.

Császár után, az első felállítást követően megint tusolni viszik az embert.

2013. máj. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én is úgy tudtam, hogy minél előbb be kell menni, a lányom is így indult neki, mondjuk az egy másik kórház volt, ott azonnal be kellett mennem. A fiammal az egész úgy alakult, mintha valami idóta amerikai vígjátékba csöppentünk volna. Bementünk, hogy szivárog a magzatvíz, megvizsgáltak majd hazaküldtek, hogy igen, szivárog, de fájás még sehol, menjek vissza ha fájásaim lesznek vagy 3-4 óra múlva, ha mégsem. Ez ráadásul még csak a kezdet volt, később sem voltak jobban összeszedettek. Így utólag már röhejesnek tűnik, de akkor nagyon le voltam döbbenve és nagyon féltettem a kicsit.

2013. máj. 23. 18:50
 9/9 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. Nekem ezt mondta a szülésznő. Én örülnék ha le tudnék zuhanyozni itthon, nekem mondjuk ez alap orvos, nőgyógyász előtt.
2013. máj. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!