Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, miben volt más maga...

Anyukák, miben volt más maga a szülés, mint ahogy gondoltátok? Tényleg a világ legnagyobb fájdalma? Milyen?

Figyelt kérdés
Meséljetek kérlek,minden érdekel.

2013. máj. 24. 11:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én azt hittem, hogy a kitolás kb 5 perc, egy-két nyomás és kész. Hát nem egészen :-) Nem tudom pontosan mennyi volt, de arra emlékszem hogy folyton arra gondoltam hogy valami baj van, hogy ilyen sokáig tart és ilyen sokat kell nyomni.


Én kaptam EDA-t, így a fájdalomról nem nyilatkozok. A szoptatás sajnos sokkal fájdalmasabb volt :-(

2013. máj. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én azt hittem, hogy a méhem és a hüvelyem fog fájni, ehelyett a derékfájás vitt mindent!

Annyira fájt, hogy nem éreztem semmi mást.

A kitolás gyors volt, mert rásegített a dokim (nyomta a hasam, mert leesett a pici szívhangja), még a gátszakadást sem éreztem.

Előtte el sem tudtam képzelni ilyen fájdalmat.

De túléltem, itt vagyok!

2013. máj. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Abban volt más, hogy nem gondoltam, hogy 2 napig fog tartani, hogy szinte alig tágulok. A tolófájások nekem már szinte kellemesek voltak a korábbiakhoz képest. Igen, úgy fáj, hogy üvöltesz. Egy jó tanács, ami nálunk megmentette a babát, és segített, hogy 15 perc alatt kitoljam sérülés nélkül: a megfelelő LÉGZÉS! Elejétől a végéig! Ami nehéz, hogy ok, tudod, hogy egyszer vége lesz az egésznek, de nem tudod, hogy mikor. :)
2013. máj. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem is több mint 2 napig tartott na erre nem számítottam, és a szoptatás is nagyon fájdalmas volt!
2013. máj. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én túl vagyok egy 7 órás vajúdáson, amiből 3 óra a kitolás volt, utána sürgősségi császár, utána szoptatás!


Ebből a szoptatás eleje volt a legrosszabb! Komoly gyomorgörcsöm lett, ha megnyekkent a fiam, mert tudtam, hogy szoptatni kell, ami elmondhatatlanul fájt.


A császár utáni állapot a második helyezett. Bár talán holtverseny! Felállni a műtét után, és ki kellett totyogni fürdeni...jajjj.


A szülés könnyen lazán ment. Mosolyogni is tudtam. Sokat segített, hogy a fájások között van szünet, így tudsz pihenni is, nem olyan vészes. Persze fáj, nagyon! De eléggé módosult tudatállapotban vagy akkor. Hidd el nem olyan vészes. Nekem is hátfájás volt. Semmi mást nem éreztem, csak iszonyatos derékfájást!

2013. máj. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!


Ha újra kezdhetném kérnék EDÁt. Szerintem úgy maradt volna erőm, hogy természetesen megszüljem. és az jobb lett volna sokkal!

2013. máj. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én azt hittem, bírom a fájdalmat és hős leszek. Na, hát nem... 14 óra volt, legszívesebben meg akartam volna halni. Mondjuk nekem oxit kellett (???... ) bekötni,mert lassan tágultam. A hasam fájt, mint amikor megjön, de nem is tudom...100-szor jobban. A fájdalomtól a gyomrom is begörcsölt és hánytam. EdÁ-t kaptam, az nem volt olyan vészes, tompította a fájdalmat, de a végén már az sem hatott, csak fél oldalra.

Eldöntöttem, hogy meg sem fogok nyikkanni, szépen csendben szenvedek, de sajnos nem bírtam, és nem érdekelt senki és semmi és a végén már kiabáltam :(

Szóval nekem ez a fájdalom része a szülésnek igencsak más volt, mint ahogy képzeltem előtte. :(

2013. máj. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én nagyon rosszul tűröm a fájdalmat, úgyhogy féltem tőle. De úgy gondoltam, nem parázok előre, úgyis át kell rajta esni. Igyekeztem nem foglalkozni vele.

Nem tudom, hogy ezért vagy másért, de iszonyú szerencsém volt. A fájások borzalmasak voltak, és tényleg inkább a derekad fáj, mint a hasad, viszont két órán belül megúsztam az egészet minden fájdalomcsillapító nélkül. Nem tudom, hogy bírtam volna tovább. A kitolás már sokkal kevésbé fájt, mint a tágulás közben.

Viszont én is azt tudom mondani, amit előttem: LÉGZÉS. Ne húzd össze magad, csak fújtass, mint a ló. Nekem ez sokat segített, és meg vagyok győződve róla, hogy a gyors tágulást is (részben) ennek köszönhetem.

2013. máj. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem igazán bírom a fájdalmat az életben, így felkészültem a lehető legrosszabb fájdalom 100-szorosára! Ehhez képest, túlélhető volt.. sokkal rosszabbra számítottam! Egyáltalán nem volt olyan érzésem, hogy "nem bírom tovább", stb. Nekem az fájt a legjobban, amikor közvetlenül a kitolási szakasz előtt nem nyomhattam, ösztönből is nyom ilyenkor az ember, legalábbis nekem nagyon nehéz volt visszatartani.. úgy éreztem szétszakadok.. Nem számítottam ilyen csendre, semmi zajt nem hallottam, pedig voltak zűrös szülések velem egy időben. Illetve nem készültem fel arra, hogy ilyen gyorsan meglesz minden.. :)
2013. máj. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja és én sem kaptam fájdalomcsillapítót! 9-es
2013. máj. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!