Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás közben mikor a ctgvel...

Vajúdás közben mikor a ctgvel néznek, mikor kell "nyomni a gombot"? Mikor a baba mozog, vagy ha fájás jön?

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vajúdás közben már nem kell nyomkodni semmit, legalábbis nekem nem kellett, a szülésznő ott volt mellettem, míg ctg-t csinált, így rögtön látta, hogy mit mutat a gép.
2009. okt. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mikor a baba mozog.
2009. okt. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nekem annyit mondtak,nyomjon ha érzi a babát.de én a fájásokon kívül semmit nem éreztem...

valaki meg azt mondta,hogy ilyenkor akkor kell nyomni,ha fájást érzek.

Mellesleg ez a műszer akkor mit mutat,ha semmit sem nyomok közben?Akkor is "kileng" a mutató?

2009. okt. 6. 19:25
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

mozgáskor.

ez egy kis vonalat rak a papíron a görbe alá hogy lássák, fájásra mozog-e a baba.

2009. okt. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én több mint 20 órát vajúdtam, ebből közel 17 órán keresztül ctg-re voltam kötve. Nem kellett semmit nyomkodni. A gép figyeli a baba szívhangját és a fájásaid erősségét. Mivel ilyenkor már órák kérdése és kint van a baba nem ugyanaz a funkciója, mint a terhesség végén végzett ctg-nek. Ilyenkor a szívhangja árulkodik arról, hogy mennyire érzi jól magát a baba.
2009. okt. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se kellett semmit nyomkodni.
2009. okt. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem kellett nyomni semmit.
2009. okt. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

VAjúdás közben nem kell nyomni, akkor csak azt nézik, hogy a babának jó -e a szívhangja, mert ha baj van, azonnal közbe kell avatkozni.

A fájást a doki érzi a hasadon, a szülésznő látja a hüvelynyílásodon-előbb, mint te éreznéd...

Az nst szülés előtt a 36. hét után a baba mozgásakor kell nyomni, nézik mennyire aktív. Ha nem nyomsz, akkor nem tesz oda egy jelet, hogy ott érezted a babád, de amúgy semmi más nem fog történni

2009. okt. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1óra alatt megszületett a fiam, ennyi időt voltam a szülőszobán. Rátettek ctg-re, de abban az 1órában akkora fájásaim voltak, hogy ha akarták volna, sem tudtam volna nyomkodni semmit. Olyankor nem tud az ember máshova koncentrálni, csak a szülésre és hogy de jó lenne csak 5percet aludni, mert fárasztó.


3napos baba anyukája

2009. okt. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem nem kellett akkor semmi nyomni.
2009. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!