Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 38 évesen szülök, ha nem...

38 évesen szülök, ha nem fogadok dokit, nem fog esetleg emiatt hátrány érni?

Figyelt kérdés
Pl. nincs aki végigkövesse a terhességet, viszont az anyagilag nem bírok egy magándokit + a szülést.
2009. okt. 6. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, de nem tudod úgy intézni, hogy nagyjából mindig ugyanahoz menj terhesgondozásra? Akkor menj mindig amikor xy rendel. Nem lehet úgy?
2009. okt. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy mások nem így látják, de én azt javaslom, hogy ennyi idősen talán inkább a terhességed alatt legyen fogadott dokid, a szüléshez viszont ne. Nekem mondjuk egyikhez sem volt, de én több mint 10 évvel vagyok nálad fiatalabb. Egész pontosan 18 évvel korábban szültem mint te, szóval nálam valószínűleg kevesebb esély volt a terhesség alatti komplikációkra. Viszont azt tapasztaltam, hogy körülöttem, akik szültek, azoknak a dokija kb. az utolsó fél órában volt ott, amúgy az az egy darab szülésznő volt négyünkre, nekem meg nem volt dokim, és ott sürgött-forgott körülöttem 5 szülész tanuló (nagyon aranyosak voltak, még a lábamat is melegítették, amikor fázott :), illetve végig ott volt a nagyon aranyos, nagyon profi, nagyon lelkes ügyeletes orvos, és amikor kiderült, hogy nem lesz egy egyszerű szülés, akkor NÉGY orvos volt már ott csak velem. Én úgy érzem, velem sokkal többet foglalkoztak, és sokkal többen, mint azzal, akinek fogadott orvosa volt.

Persze ez nincs mindig így, de én mindenkit bíztatok rá, hogy ügyeletesnél szüljön, mert nekem nagyon pozitív tapasztalataim vannak. Mondjuk nem árt tájékozódni, hogy az adott kórházban konkrétan mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban. Nyilván vannak olyan kórházak, ahol nem éppen a legjobb annak, akinek nincs fogadott dokija, de szerintem több az olyan kórház, ahol tisztességgel ellátnak mindenkit.

De a terhesség alatt a fogadott orvost azért inkább ajánlom. Lehet, hogy nekem sem ártott volna, csak nem volt rá pénzem sajnos, ami kicsit durva volt, mert a körzeti nőgyógyász - aki egy s.eggfej volt amúgy - 9 hónap alatt nem vette észre, hogy hpv-m van, csak a szülőszobán derült ki. Na az a nem mindegy!


Ez persze csak egy vélemény, vesd össze a többiekével és a döntést persze neked kell meghozni.

2009. okt. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 várost és ki tudja hány kórházat jártam végi terhességem alatt költözés miatt-bár nem is akartam fogadni dokit.

A kórházban akkor láttak először, mikor szülni mentem, nem volt dokim, de semmi hátrány nem ért.

Mindenki kedves volt, segítettek, dícsértek, bíztattak és figyeltek rám.

Szóval ha nem megy anyagilag ne vállald be, én amúgy sem vagyok pártján, hogy pénzeljük a dokit, aki végül nyaralni fog,mikor szülök...

2009. okt. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2009. okt. 6. 21:21
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha nem telik rá, felesleges görcsölni rajta! Nem pénz, hanem szerencse kérdése a törődés, a figyelem. Van, aki tömi az orvos zsebét végig, és mégis magára marad a szülőszobán, és olyanok is vagyunk, akikkel rendesek, alaposak sztk-s rendelésen is, és szülésnél is az ügyeletes. Nekem nincs fogadott orvosom, de az sztk-ban általában ugyanaz szokott lenni. Ez lenne jó Neked is, ha aggódsz, ha mindig ugyanahhoz mehetnél, nm pénzért, hanem véletlenül :)

Nagyon sokan szülnek 35 felett, Nálad is biztos minden rendben lesz! Boldog, nyugodt babavárást kívánok! :)

2009. okt. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
37 évesen szültem és nem volt fogadott dokim.Nagyon jol éreztem magam és a korom miatt sem volt indokolt.sokkal jobban viseltem a terhességet mint bármelyik 20 éves.tudom,mert első gyerekem 20 évesen szültem,akkor volt fogadott dokim,akkor fogadtam meg,hogy nem lesz mégegyszer.aztán még ugy döntöttünk beválalunk mégeggy babát.elmentem egy orvoshoz és megkérdeztem a korom miatti esetleges veszélyekről,hát csak a magzatvízmintavételt említette,ami szintén nem kötelező.semilyen plussz vizsgálatra nem kelett elmennem,mert 37 vagyok.semilyen panaszom nem volt,se vérnyomás,se fájások,se semmi.csak ami amugy is a terhességgel jár,csak persze első babánál az ember minden szúrásnál megijed,ez természetes.A szülésnél se volt semilyen hátrányom,ügyeletesnél szültem,és nagyon megdícsért.szóval ne aggódj.azért mert nem szórod a pénz feleslegesen a dunába azért még nem lesz rosszabb.költsd a babádra.egyébként mindenkinek igy kéne.Az orvosokat,főleg a nőgyógyászokat mi nők rontottuk el.ezért van ennyi pénzéhes doki.könnyű terhességet és sok boldogságot kívánok neked.
2009. okt. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egyetértek azzal a hozzászólóval, aki arra bíztatott, hogy alaposan nézz utána, hol fogsz szülni, ill. hová fogsz járni terhesgondozásra.

Sajnos én vidéken lakom, innen a 3. településen van kórház.

Viszont csapnivaló híre van ilyen téren.

Itt, ha nincsen fogadott orvosod, szó szerint le se tojják a fejedet.

Van, akinek be kellett feküdnie túlhordás miatt.

Már 2 héttel volt túl az idején, de még miníg nem foglalkoztak Vele.

Így kénytelen volt orvost fogadni, akinél még aznap meg is szült, és mint később kiderült, ha csak 1 napot is várt volna még, a baba is rámehetett volna.

A barátnőm szintén a kiírt időpont után feküdt be, problémás terhesség után, és Ő is hasonló módon járt, annyi külömbséggel, hogy ő nem várt 2 hetet, hanem mikor észrevette, hogy nem foglalkoznak vele a napi viziten kívül, szólt annak a dokinak, akihez a gondozásra járt, és nála szült meg.

Nem ijesztgetni akarlak persze, tudom, hogy horribilis összegeket elkérnek egy szülésért manapság, de csak olyan kórházba menj szülni, amelyikről tudod, hogy lelkiismeretes orvosok vannak.

Kérdezz meg sok-sok kismamát a környéken, hol-kinél szült, milyen a kórház, ismer-e olyan anyukát, akinek nem volt orvosa, és próbáld megbeszélni vele, mit tapasztalt.

Az ismeretlenbe ne ugorj fejest semmiképpen.

Problémamentes babavárást, és könnyű szülést Neked!

Üdv.

2009. okt. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én az első válaszolóval értek egyet. Ha teheted, azért legalább a 20. héttől havonta nézzen meg egy magánorvos. Eleinte én is az SZTK-ba jártam. Hiába kaptam időpontot, 1 napot ott ültem, a doki meg sem vizsgált, adott egy pecsétet és kész.

Aztán döntöttem úgy, hogy kénytelen leszek magánorvost fogadni. A váróban volt, aki azt mondta, hogy neki még pecsétet sem adtak, be sem írtak a terheskönyvbe az SZTK-ban. Na, akkor meg nem jár a GYED sem, mert nem tudod igazolni, hogy voltál terhesgondozáson.

Persze ez biztos nem gond, ha nincs komplikáció, de ha van, a kutya sem fogja észrevenni, csak a szülőszobán.

Én megértem, hogy vannak, akik nagyon kevés pénzből élnek, egyedülállók, munkanélküliek. De ha mégis teheted, inkább egyéb dolgokról mondj le. Én sem keresek sokat, nem is akartam orvost fogadni, de végülis úgy döntöttem, hogy muszáj, mert különben nem látnak el normálisan, és nem bocsátottam volna meg magamnak, ha valami baj lesz.

A szülőszobán az ügyeletes elég normális volt, szerintem nem lett volna baj, ha nála kell szülnöm.

Egyébként meg általános tévhit, amit itt is írt valaki, hogy fizetsz neki, aztán elmegy nyaralni. A szülésért a szülés után fizetsz, tehát ha nem jön be, nem kap semmit.

2009. okt. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz ez a doki-dolog. Sokat olvasok olyan hozzászólásokat, hogy nem volt fogadott orvosa, ügyeletesnél szült és lelkiismeretes orvosa volt. Egyébként tényleg nem értem, miért kellene külön fizetnem azért, hogy rendesen ellássanak. Senki sem kényszerit egyetlen orvost sem arra, hogy orvos legyen. Ha már az adófizetők pénzéből orvos lett, kutya kötelessége a tudása legjavát adni. (Most nem arról beszélek, aki külön bejön, a szabadidejét, éjszakáját tölti a kismamával a szülése miatt). Az első gyerekemnél volt dokim, mégis meghalt a babám. Emiatt sem nagyon tudok dönteni. Legyen orvosom, ne legyen? Ha azt veszem észre, hogy nem megfelelő ellátásban részesít, talán az emelt hang segíthet...
2009. okt. 7. 20:27
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nagyon-nagyon sajnálom, ami Veled történt.

Azt hiszem, ezt nagyon nehéz, vagy szinte lehetetlen feldolgozni egy anyának.

Sajnos tényleg nem biztosíték egy fogadott orvos sem egy ilyen tragédia kivédésére.

Anyagias világot élünk, és mi tettük azzá.

Míg az első, második és harmadik gyerekemet is ügyeletes orvosnál szültem, minden probléma nélkül, a negyediknél, fogadott orvos mellett majdnem rámentem egy bennmaradt méhlepénydarabkára, amit 1 hónap múlva kapartak ki belőlem.

Kismenyem decemberben szült.

Az orvos azt mondta, 70 ezer!

Azért ennyi, mert kb.ennyi az anyasági támogatás.

Ezt szó szerint mondta!

A császár 90, de lehet több is.

Mindez egy jónevű Bp-i kórházban.

Vidéken jóval olcsóbb a dolog, 25-30 ezer Ft.

Plusz a havonkénti vizsgálatok, 3-5 ezer Ft.

Iszonyat pénz!

Nehéz döntés előtt állsz, kívánok Neked minden jót!

Neked és a kisbabának is jó egészséget, könnyű szülést!

Szorítok Nektek.

Üdv.

2009. okt. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!