Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki idő előtt,32-36. hét...

Aki idő előtt,32-36. hét között szült meg, lett valami gond a babával?

Figyelt kérdés

Ki hanyadik héten szült meg? És mi volt a koraszülés oka, ha lehet tudni? Egészséges lett a pici, vagy lett valami szövődmény, komplikáció a koraszülés miatt? Meddig kellett bent maradni a kórházban? Minden infó érdekel.


Nagyon köszönöm.



2013. jún. 3. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a 36. héten szültem, az már nem annyira korai, de még koraszülöttnek számít a fiam. Teljesen egészséges, semmi baja nem lett emiatt, nem került inkubátorba sem. Csak azért kellett 8 napig bent maradni a kórházban, mert nagyon picike volt (2160g, 45cm). Egyébként már 16 hónapos, és senki nem mondaná meg róla, hogy koraszülött volt. :)
2013. jún. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
en 35+5re szultem,3100 gramm volt a fiam,3napig volt inkubatorban mert a tudeje picit gyenge volt,8.napon engedtek haza mivel ido kozben meg be is sargult,kapott fenyterapiat,amugy teljesen egeszseges es jol van,most egy honapos.
2013. jún. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 34+6 hétre született, 2300 g-mal és 51 cm-rel, 10/10-es Apgarral. Hála Istennek minden rendben volt vele, de a biztosabb erősödés érdekében inkubátorban volt pár napot, illetve infúziót kapott, mert aluszékony volt és be is sárgult. Összesen 12 napot voltunk kórházban. Már 2 hónaposan sem látszott rajta, hogy korababa volt. Most 7 hónapos, 8 kg és 70 cm. A koraszülés oka nem derült ki, pedig nekem talán könnyebb lett volna feldolgozni magamban a dolgot, ha van rá valami magyarázat.
2013. jún. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam a 37. hét első napján lett sürgősségi császár. Se a születési hét, se a súlya miatt nem minősült koraszülöttnek...de azért még maradhatott volna bent pár hetet :(

HELLP szindrómám volt,mikor kiderült, szaladtak is velem a műtőbe, senki nem értette, hogy vagyok még magamnál :)

Szerencsére babával semmi gond nem volt: 2800 gr-mal, és 52 cm-rel született. Lassan szedte össze magát, a gyomra nem volt még elég fejlett - sokat bukott, ésnagyon hasfájós lett.

2013. jún. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam a 34. héten született, mert elkezdett szivárogni a magzatvíz. Azóta sem derült ki, hogy miért.

(Teljesen problémamentes terhességem volt.)

2880 gramm és 50 cm volt. Természetes úton jött a világra.

4 napig inkubátorban volt, majd még pár napig nyitott inkubátorban, ahol már kivehettem, pelenkázhattam, etethettem. Születése után 2 héttel már otthon voltunk.


Majd kicsattan az egészségtől, semmi baja. Sosem látszott rajta, hogy koraszülött volt, jelenleg a kortársainál is nagyobb, bár ez genetika, apa és én is magasak vagyunk.


Nem tudom, miért kérdezed, de ne aggódj, a "mai világban" olyan szakemberek és technika áll rendelkezésre, hogy nincs ok az aggodalomra!

2013. jún. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32+5 hétre született lányom toxémia miatt. (sajnos olyan súlyos volt hogy majdnem mindketten meghaltunk). 22 napig volt a lányom a PIc-en. súlyosan hypotón lett. vittük gyógytornákra, kezelésekre és korai fejlesztőbe. egy évesen külsőleg, 14-15 hónaposan szellemileg is behozta lemaradását. most 3 éves lesz és hordom még fejlesztőbe mert ártani nem árt neki,imádja a pedagógusát,egy éves korától jár oda, de senki meg nem mondaná hogy koraszülött volt.
2013. jún. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!