Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy fontos döntést kell...

Egy fontos döntést kell meghoznom? Lehetőleg minél többen válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Papíron 6 hetes vagyok, de ma az SZTK-s orvos azt mondta, hogy ő 4 hetesnek látja a terhességet.

Nem vitatkoztam vele, mivel tisztában voltam azzal, hogy teljes mértékben igaza van.

Nagyon örülünk a picinek és régóta vágytunk már a tesóra.


Ez után jön a "gond". Más embernek ez teljesen egyértelmű lenne, de én még mindig vacillálok.

A kislányunkat pár éve Szolnokon szültem. Akkoriban ott laktunk. Nagyon jó orvost fogtam ki. Árat sosem mondott, sosem hívott a magánrendelésére, mindig elérhető volt számunkra éjjel-nappal.

Végül császárral született meg a lányunk és 50ezer forintot kapott + egy igen drága italt, amit a terhes gondozás alatt tudtunk meg, hogy szeret.

Nagyon megvagyok/voltam vele elégedve. Igazából 100%-ban megbízom benne. Bármikor gondom volt, egyből fogadott, stb. Tényleg bármikor hívhattam, minden apró bajommal.


Most már hazaköltöztünk Pestre. Hiába van rokonunk (párom szülei) Szolnokon, mégis elgondolkoztam, hogy végül hol is szüljek?!

Az SZTK-s doktornőtől megkérdeztem, hogy vállal-e szülést. Nagyon szívesen elvállal. A tarifája 80 ezer forint, amit valljunk be, nem egy nagy összeg Budapesti orvosokhoz képest. Főleg úgy, hogy nem kell mennem magánrendelésre hozzá, hanem mindent az SZTK-ba intéz (terhesgondozást) és havonta 1× a II. számú női klinikára kell mennem uh-ra. A szülés is ott lenne.

Szimpatikus hölgy, eléggé alaposnak ismertem meg az elmúlt 4 hónapban (mióta járok hozzá) más miatt is.

Viszont hiába keresem a neten, nem sok infót találok róla. Nem régóta rendel körzetisen itt. De elég nehéz hozzá bejutni.


Igazából agyilag már eldöntöttem (talán), hogy biztonságosabb és jobb lenne itt szülnöm Pesten, de lelkileg még nagyon vacillálok.

Tudom, hogy minden szülés más, de mi lesz, ha gond van?


A lányomnál 2× is a kórházban kötöttem ki. Egyszer mert beindult a szülés 23. hetesen, egyszer meg azért, mert nem éreztem mozogni és egyből befektettek 32. hetesen.

Végül 40. hétre jött a világra, de akkor is sürgősségi császárral.


Az anyukám szerint nem éri meg kockáztatni. Főleg, hogy január-február környékén születne a pici és akkor vannak a legnagyobb havazások (normális esetben).

A 4-es út amúgy sem egy életbiztosítás. Főleg nem télen.


Az tuti, hogy a kiírt időpont előtt 2-3 héttel befektetne a volt szülészem, és a nagyobbik gyermekem felügyelete is megoldott lenne (anyósom), de azért mégis csak távol lennénk a családtól (férjemtől). Ugye azért neki nem áll meg az élet, dolgoznia kell a szülés napjáig.


Ti hogyan döntenétek?

Bevállalnátok Szolnokot vagy maradnátok az ismeretlenbe, Pesten egy új szülésszel?


2013. jún. 5. 11:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Pest!
2013. jún. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy szeretted a régi dokidat, de terhesgondozásra is lejárnál Szolnokra? Szerintem ehhez pénztárca is kell, hogy legyen jó vastag plusz sok segítség. Én Budapesten szülnék. A SOTE II, az egyik legjobb és legjobban felszerelt klinika, Isten őrizz, hogy szükség legyen rá, de PIC is van. Ha szimpatikus ez a dokinő, akkor szerintem ne vacilálj!
2013. jún. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy Budapest.
2013. jún. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is Pest lenne a jó választás,mert ha bármi gond adódna,elôbb odajutsz az orvosodhoz.Nekem 3 gyermekem van és a legkissebbet másik fogadott orvosnál szültem,de maximálisan megvoltam elégedve vele,pedig én is ragaszkodtam volna a régihez.Hidd el,nem bánod meg te sem.
2013. jún. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Kerria ***** válasza:
43%

Én mindenképpen megpróbálnék visszamenni Szolnokra. Az útviszonyok, időjárás mind amellett szól, hogy Pest. Viszont a lelkednek úgy érzem Szolnok lenne az igazi, és így Te is akkor lenné nyugodt, ha ez így lenne.


Mivel írod, az akkori dokid előbb befektetne, így nem vajúdáskor kéne beutaznod.

Férjed hétvégente, vagy a szabadnapjain biztos szívesen leutazna.

(Anyagilag nem tudom ez mennyire viselne meg)


Én magamból indulok ki, és ha valami egyszer jó volt, azt nem akarnám feláldozni.

2013. jún. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, igazából az eszem tudja a helyes döntést, ami Pest, de a lelkem azért még mindig a szolnokit "támogatja".

Sok jó érv szól a régi dokim mellett. Főleg az, hogy bármikor számíthattam rá és ismerem már, mint a tenyeremet.


Viszont a pesti doktornő pedig nagyon szimpatikus és tényleg úgy vettem észre, hogy ért a dolgokhoz. Tehát, nem tegnap kezdte a szüléslevezetést.


A férjem is Pest mellett szavaz, nem a kényelem és az anyagiak miatt, hanem azért, mert biztonságban érezne itt.

Már ha esetleg megint gyakran látogatom a szülészet intenzív osztályát, mint a lányunknál. :(

Könnyebben is tudna látogatni és többször is.


Az anyagi rész meg olyan, hogy lényegében a 80 ezres "hála pénzt" elkocsikáznánk Szolnokra. Hacsak nem többet .. és akkor ezen felül jön a dokinak a szülésért járó pénz.

2013. jún. 5. 12:12
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Én azt mondom neked 37 évesen, 2 szülés után, hogy kicsit túldramatizálod a helyzetet. Naponta több ezer nő szül, nem egy ritka dolog ez, nem igényel különösebb nagy szakértelmet levezetni egy szülést. Tehát nem hiszem, hogy a szolnoki doki annyival jobban tudna valamit, mint a pesti. Az aggódásoddal elrontod ezt a szép időszakot, amit a baba várással, boldog tervezgetéssel kellene töltened. Engedd el magad, élvezd ezt az állapotot, nincs miért aggódnod, hiszen már kiválasztottad körültekintően az orvosod, ennyi elég is, hidd el! Megértem, hogy a legjobb kezekben akarod tudni a babádat és magadat, de nincs okod ebben kételkedni, hogy ezt meg is fogod kapni! Akkor meg most min aggódsz?:) Sok boldogságot!
2013. jún. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindkét orvos szimpatikus, akkor azt válaszd, aki a lakheyled közelében van. Mert básmikor elöfordulhat, hogy MOST kell orvos, és akkor nincs lehetöség ELÖSZÖE 100 km-t utazgatni, hanem AZONNAL kell, hogy elygen valaki, aki ellát.


Én CSAK abban az esetben nem választanám a pesti doktornöt, ha nagyon ellenszenves lenne, de akkor is Pesten keresnék valakit. A szolnoki egyszerüen a távolság miatt nem biztonságos.

2013. jún. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a SOTEII-n szültem mindkettőt. Teljesen elégedett voltam és biztonságban éreztem magunkat. Nem mennék máshova!
2013. jún. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hasonló helyzetben voltam, mint Te mikor teherbe estem. Én Debrecenből költöztem egy másik városba. Mi is elgondolkoztunk azon, hogy lehet ott jobb lenne az ellátás, ott volt a dokim, akit már ismertem, műtött is egy ciszta miatt stb. De racionálisan átgondoltam, és beláttam, hogy nem lenne kellemes 100 km-t utazgatni a vizsgálatokra. Utólag azt mondom, hogy nagyon jól döntöttem, mert voltak az elején problémák és szinte 2 naponta kellett járnom uh-ra. Megnyugtatott az is, hogy közel van a kórház és az orvosom is. Találtam itt is egy szuper orvost, és minden rendben volt.

Szóval én azt ajánlom, hogy válaszd a pesti kórházat, és a doktornőt. Ha meg nem leszel vele elégedett, még mindig tudsz másik orvost keresni, Pesten nagyon sok jó szakember van.

Minden jót Nektek, jó egészséget, és sok boldogságot!

2013. jún. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!