Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy is megy ez pontosan?

Hogy is megy ez pontosan?

Figyelt kérdés
Ha valaki nem fogad sem orvost, sem szülésznőt, akkor hogy folyik le pontosan a szülés? Mármint az ügyeletes orvos és szülésznő vezeti majd le a szülést, de pl. figyelnek majd a gátvédelemre, ha kérik? (bár tudom, ez orvosfüggő is..) És a szülés után, tényleg adnak az újdonsült szülőknek "aranyórát" a picivel, amikor egyedül hagyják őket? Olyan nehéz nekem elképzelni, hogy egy kórházban, ahol mindenki folyton csak rohan ide-oda, figyelnének ilyen dolgokra.. :) Lehet, hogy buta kérdések ezek, de azért köszönöm a válaszokat előre is.

2013. jún. 9. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon függ az adott kórházi szokásoktól illetve hogy épp milyen ügyeleteseket fogsz ki, és még attól is, hogy hányan szülnek egyszerre.

Mert biztosan van olyan, aki ugyanolyan lelkiismeretesen bánik veled, mintha fogadott lenne, de van, aki kedvetlenül és csak a minimumot csinálja.

A gátvédelem nem magától értetődő (sajnos!), és van sok olyan doki, aki vág, ha kell ha nem, első babánál meg mindenképpen.

Arra számítsz, hogy problémamentes szülés esetén a szülésznő az, aki jelen van, amikor már beindult a szülés (ami azt jelenti, hogy be-benéz hozzád, amíg vajúdsz), az orvos csak kitolásra jön be, és nem biztos hogy akkor olyan állapotban leszel, hogy képes legyél gátvédelemről kommunikálni.


Amúgy meg van az esély a legjobb verzióra, csak nem lehet kiszámítani.

2013. jún. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Én magándokihoz jártam másik városba, de végül úgy adódott, hogy az itteni ügyeletre mentem szülni, szóval nem volt sem orvosom, sem szülésznőm. Ennek ellenére nagyon rendesek voltak. A szülésznők mindig jöttek, és tényleg mindent megtettek, hogy nekem jobb legyen. A dokik (nekem 24 óráig tartott, szóval váltás is volt) is többször rám néztek.

A doki jött amikor a szülésznő szólt neki, hogy szülünk.:) Gátvédelemről nem beszéltünk, én azt sem vettem észre, hogy mikor vágnak. A férjem bent volt, apás szülés volt, nagyon rendesek voltak, hogy lehetővé tették.:) A babát amikor megszületett a hasamra tették egy kicsit, fényképeztünk is.:) Utána elvitték fürdeni, a hangját hallottam, a férjem is ott volt, ő látta is. Bepólyázva visszahozták kicsit, majd elvitték az újszülött osztályra.

Nekem még ott volt a lepény és a gátvarrás, majd 2 órát még feküdnöm kellett, utána vittek át a szülészetre. A babát kihozták akkor is.:)

Nekem nagyon pozitív élmény volt a szülés.:) A szülésznők előtt pedig le a kalappal.

A szülészeten már nem volt olyan jó, mert néhány csecsemős nővér igencsak elvette a kedvem, és mindenki mást mondott, borzasztó volt az a része.

Ja, egyébként a többedszer szülő anyukáknak gátvédelem volt, és azt mondták, hogy bárcsak inkább vágtak volna, mert a gátvédelem sokkal rosszabb.

2013. jún. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy babával mennyit lehetsz, stb, az kórház függő és nem hiszem, hogy különbséget tennének ezügyben az emberek között.


Az, hogy hogy bánnak veled meg orvos/szülésznő függő. Ahol én szülök ott azt mondják nagyon rendesek a szülésznők, ha nem fogadsz akkor is. Orvosnál is nyilván van aki ugyanúgy viselkedik mindenkivel, van aki csak a fogadottjaival kedves... de a szülésnél az orvosnak remélhetőleg nem lesz sok szerepe.


Én a helyedben minimum egy szülőszoba látogatásra vagy a kórház tanfolyamára elmennék, az ingyenes szokott lenni és kikérdezném akit lehet. (Kismama társakat, illetve szülésznőket, ha találkozol valakivel)


Illetve később, ha majd ctg-re jársz, akkor is lehet kérdezgetni a szülésznőktől, akik a ctg-t csinálják... és így azért már lesz pár ember, akik ismernek, ha szülsz, még ha nem is fogadtad fel őket.

2013. jún. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Miért is kellett engem lepontozni???
2013. jún. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

2-es, nem értem én sem, hogy miért lettél lepontozva, nekem nagyon hasznos volt a válaszod, köszönöm. Mindenkinek ment a zöld :)

2013. jún. 10. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!